در خطبه های نماز جمعه اهل سنت ایرانشهر؛

تخصص، تعهد و شایستگی سه شرط اصلی انتصابات شغلی در نظام اسلامی است

2 مهر 1400 ساعت 14:20

امام جمعه اهل سنت ایرانشهر گفت: اگر در جامعه دنبال پیشرفت و ترقی هستین، باید روابط را زیر پا بگذاریم و محور انتخاب فرد شایستع شایستگی، تعهد و تخصص را قرار داد.


به گزارش عصرهامون به نقل از پهره؛ مولوی عبدالصمد کریم زایی، امام جمعه اهل سنت ایرانشهر در خطبه های نماز جمعه بیان کرد: با استناد به آیه‌ی مبارکه:«إنّ خیر مَن استأجرتَ القویّ الأمین» (القصص: ۲۶)، «بهتر کسی که باید به خدمت برگزینی کسی است که توانا و امین باشد».

وی افزود: در هر زمینه، پست، مقام و مسئولیت باید به افرادی سپرده شود که دارای تخصص و تعهد باشند.

این خطیب جمعه تصریح کرد: انتصاب افراد و مسئولین نباید از روی تعصب و عصبیت جاهلیت و روابط باشد، بلکه ضوابط و شایستگی را باید ملاک عمل قرار داد.

وی اضافه کرد: همچنان که رسول مهربانی‌ها با گفته زیبایش: «سلمان منّا أهل البیت» «سلمان از ما اهل بیت است» درس شایستگی و صلاحیت را به انسانیت داد و برای همیشه ریشه عصبیت و نژاد پرستی را ریشه کن کرد و از بین برد.

امام جمعه اهل سنت ایرانشهر اضافه کرد: پیامبر اکرم (ص) با اخلاق کریمانه‌اش برای جهانیان ثابت کرد که در دین مبین اسلام دیگر قومیت و عصبیت جایگاهی ندارد.

کریم زایی اذعان کرد: لذا جامعه ما اگر چنان چه در پی پیشرفت و ترقی است، باید روابط را زیر پا بگذارد و محورشان شایستگی، تعهد و تخصص باشد.

انتهای پیام/


کد مطلب: 141992

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/141992/تخصص-تعهد-شایستگی-سه-شرط-اصلی-انتصابات-شغلی-نظام-اسلامی

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/