به مناسبت آغاز سال تحصیلی و هفته دفاع مقدس؛

زنگ «مهر، ایثار و مقاومت» در مدرسه ۱۳ آبان ایرانشهر نواخته شد

3 مهر 1400 ساعت 15:13

همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید و تقارن آن با بزرگداشت هفته دفاع مقدس زنگ مهر، زنگ ایثار و مقاومت در مدرسه ۱۳ آبان ایرانشهر با شیوه نامه ها و رعایت پروتکل های بهداشتی با حضور تعدادی از دانش آموزان نواخته شد.


به گزارش پهره؛ زنگ آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ با حضور علی شعبانی، معاون استاندار و فرماندار ویژه ، عبدالغفور حسینی، مدیر آموزش و پرورش نواخته ایرانشه و بسیاری از مدیران و مسئولین شهرستان و معلمین و دانش آموزان با رعایت پروتکل های بهداشتی نواخته شد.

علی شعبانی، معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه ایرانشهر در آیین نواختن زنگ بازگشایی مدارس بیان کرد: دفاع مقدس برآیند تعلیم و تربیت صحیح و حاصل آموزه ها و باور جمعی مردم ایران بود که برای همیشه ماندگار است.

وی افزود: دفاع مقدس بهترین توشه و سرمایه برای فعالیت جوانان امروز بوده، عزم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران توجه جدی به امر تعلیم و تربیت است.

این مقام مسئول تصریح کرد: دفاع مقدس دستاورد آموزش و پرورش درست است، یعنی اگر در کنار آموزش، پرورش و تربیت انسان ها را داشته باشیم، حاصل آن افتخارات و جلوه های درخشان و اعجاز گونه دفاع مقدس می شود.

وی خاطرنشان کرد: فلسفه آفرینش جهان، رسیدن انسان به شناختن است، شناخت به آفرینش و به خود، دانش و آگاهی و آن نیز با تعلیم و تحصیل به دست می آید که با توجه به این، آغاز سال تحصیلی در واقع شروع زندگی است.

وی با بیان این که تعلیم و تربیت معیار زندگی کردن است، عنوان کرد: شیرین ترین و جذاب ترین کار و لذت از نظر من، یادگیری است، مدرسه محیط تعلیم و تربیت بوده و تنها نه دانش آموزان بلکه معلمان نیز در ضمن آموزش و تعلیم، خود به طور مداوم در حال یادگیری هستند.

شعبانی عنوان کرد: معلم حتی در یک عبارت ساده مانند: بابا نان داد، بابا آب داد، هر مرتبه پرتو و جلوه ای نو از مفاهیم بلند انسانی و زندگی انسان را کشف می کند.

فرماندار ویژه ایرانشهر با اشاره به شیوع کرونا در یک و نیم سال گذشته، عنوان کرد: کرونا باعث تعطیلی مدارس و گسست در رابطه حضوری معلم و دانش آموزان شد و این مساله موجب افت تحصیلی محصلان شده است و انتظار می رود، معلمان با تعریف اهداف بلند پروازانه برای دانش آموزان روحیه و انگیزه یادگیری را در آنان افزایش دهند.

وی تصریح کرد: اهداف بلند پروازانه محرک قوی برای حرکت و تلاش و پیشرفت جهت دست‌یابی به آرمان ها و آرزوهای فردی و جمعی است.

فرماندار ویژه ایرانشهر اضافه کرد: جهان هستی با پرسش و جستجو برای یافتن پاسخ آغاز می شود. باید دانش آموزان را با پرسیدن و پرسش گری و تشویق به تحقیق و پژوهش و کاوش برای پیدا کردن جواب بیشتر آشنا کنیم.

وی با اشاره به اربعین سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) گفت: صحنه کربلا، کلاس آموزش برای همه نسل ها است و در کربلا تمامی ویژگی های انسان آرمانی نظام جمهوری اسلامی که در بیان معمار انقلاب در سال ۵۷ مطرح شد، به ظهور رسیده است.

شعبانی گفت: در سطح شهرستان ایرانشهر بیش از ۵٨ هزار دانش آموز در ٣٧۵ فضای آموزشی در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول به تحصیل هستند.

شعبانی با اشاره به واکسیناسیون معلمان و دانش آموزان پایه دوازدهم گفت: واکسینه کردن دانش آموزان ۱۵ سال به بالا نیز ابلاغ شده و در حال اجراست و امیدواریم به زودی با فراگیر شدن واکسیناسیون و واکسینه کردن عموم، بلای همه گیر کرونا از جامعه رفع شود.

انتهای پیام/


کد مطلب: 142040

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/142040/زنگ-مهر-ایثار-مقاومت-مدرسه-۱۳-آبان-ایرانشهر-نواخته

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/