پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ,21 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۲۸
آغاز ماه مهر با طعم تورم؛
افزایش قیمت لوازم التحریر صدای والدین را درآورد /تحصیل با چاشنی کرونا و گرانی در ايرانشهر
 
گرانی لوازم التحریر و کمبود لوازم با طرح های ایرانی اسلامی دغدغه والدین در خرید لوازم التحریر برای برای دانش آموزان است.
به گزارش عصرهامون به نقل از پهره؛ این روزها در لوازم التحریر فروشی ها حضور دانش آموزان همراه اولیاء برای خرید ملزومات مدرسه چشم گیر است.  

اما آنچه بیشتر مورد توجه بوده این است که نگرانی والدین از گرانی لوازم التحریر و نبود طرح های ایرانی اسلامی است.  

 متاسفانه بعضی از خانواده ها به دلیل پایین بودن سطح معیشتی شان و خسارت هایی که در راستای کرونا به شغل شان وارد شده باعث شد که توان خرید لوازم التحریر برای فرزندان خود را نداشته باشند.

حال آن دسته از والدینی که چندین فرزند محصل دارند در زمینه فراهم کردن لوازم التحریر برای هر دانش آموز به تنگنا آمدند و از این موضوع گلایه مند هستند.  

لوازم التحریر دانش آموزان در دایره گرانی

در این راستا محمد هادی نیا، یکی از شهروندان ایرانشهری در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: گرانی لوازم التحریر و عدم تامین به موقع آن ها برای دانش آموزان به دغدغه ای اساسی برای والدین تبدیل شده که این موضوع مایه خجالت بسیاری از خانواده ها برای تهیه الزامات مدرسه برای فرزندانشان می شود.

وی با بیان اين که بسیاری از فروشندگان لوازم التحریر می گویند کرونا و گرانی، بازار لوازم التحریر را کساد کرده، افزود: بسیاری از والدین موقع خرید لوازم التحریر با دیدن قیمت‌ها افسرده می‌شوند، چون معشیت و درآمد برخی از آنان کمتر از آن حدی است که بتوانند علاوه بر خوراک سایر الزمات ضروری زندگی را تامین کنند.

این شهروند ایرانشهری تصریح کرد: کرونا ضربه مهلکی به درآمد و منبع اقتصادی بسیاری از والدین زده و انگار حالا به جای خودکار، کیف و دفتر باید گوشی، تبلت و اینترنت لوازم التحریرهای گران تر از حد معمول را بخریم.

وی اضافه کرد: سال به سال قیمت لوازم التحریر گران تر می شود و هیچکس هم دلش برای خانواده های بی بضاعت که چند دانش آموز مدرسه هم دارد نمی سوزد.  

قیمت لوازم التحریر زیر ذره بین بازرسان صمت ایرانشهر

در این راستا، مهرداد طاهری، رئيس اداره صنعت، معدن تجارت ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: طرح نظارتی ویژه بازگشایی مدارس از سیزدهم شهریور ماه آغاز شده و تا سیزدهم مهر ماه ادامه دارد.

وی افزود: هماهنگی اولیه با اتاق اصناف و اتحادیه های مرتبط در جهت تامین اقلام دانش آموزی از جمله لوازم التحریر، کیف و کفش، البسه و پوشاک و مانتو مدارس صورت گرفته و جلسات تنظیم بازار با هدف ایجاد هماهنگی با ادارات ذیربط برگزار شده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: بر تشدید نظارت ها بر کالاهای هدف برای مدارس و دانش‌آموزان تاکید شده و حتی بازرسان اداره صمت شهرستان ایرانشهر بر شهریه دریافتی مدارس غیر دولتی کنترل ویژه ای دارند.

طاهری خاطر نشان کرد: تشدید نظارت ها تا پایان طرح با برگزاری گشت های مشترک نظارتی در دو شیفت صبح و بعد از ظهر در دستور کار بازرسان اداره صمت ایرانشهر قرار دارد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۱۱۷


ارسال