پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ,21 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
در راستای رفع مشکلات توزیع گاز مایع در سیستان وبلوچستان و پیشگیری از بروز اختلالات سال‌های قبل، چهار مرکز تاسیسات جدید گاز مایع در در استان بهره برداری خواهد رسید.
به گزارش عصرهامون، کمبود سیلندرهای گاز مایع معضلی مهم در سیستان وبلوچستان است که همه ساله در فصول مختلف شهروندان را برای تهیه یک سیلندر سرگردان کرده است.

موضوعی که بارها از تریبون های مختلف بدان اشاره و عنوان شد که گاها شهروندان برای تهیه یک عدد سیلندر باید خیابان های شهر را متر کرده تا شاید بخت یارشان بود، به ویژه در فصل زمستان که سوز سرما تا عمق استخوان ها نفوذ کرده و صف های طولانی تشکیل شده کور سوی امید برای دستیابی به همان یک عدد را نیز خاموش می کند.

این معضل درحالیست که 10 اسفندماه 95 مشعل گاز در کلانشهر زاهدان با حضور "حسن روحانی رئیس جمهور وقت"، به صورت نمادین روشن شد اما همچنان با گذشت قریب به پنج سال خیل عظیمی از مردم از نعمت گازشهری بی نصیب مانده و پیگیری آنان علیرغم انجام لوله کشی منازل کار به جایی نبرده، و چشم انتظار برای رسیدن گاز و یا نصب علمک ها در کوچه و خانه هایشان هستند.
 

تحمیل هزینه های گزاف بر دوش خانوارها آن هم در شرایطی که بیماری کرونا کسب و کارها را فساد کرده سنگینی حمل کپسولهای گاز بر دوش را دوچندان کرده؛ افزایش قیمت سیلندرها طی هفته‌های اخیر در حالیست که اگر گاز شهری در تمام نقاط موجود بود امروز نباید مردم در پی یافتن سیلندر گاز این همه سختی را به جان بخرند.
 
 خوش خبری معاون امور اقتصادی استانداری به مردم سیستان وبلوچستان
 
ماندانا زنگنه، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری امروز در نشست بررسی آخرین وضعیت گاز مایع استان که در سالن جلسات این معاونت برگزار شد، با بیان اینکه یکی از مشکلات این حوزه نرسیدن سیلندرها به مناطق دورتر از مرکز بود، گفت: مقرر شد تا در چهار شهرستان هامون، زاهدان، دلگان و نیکشهر تاسیسات جدید گاز مایع احداث شود که ساخت آنها در سال ۹۹ آغاز شده و امسال به بهره برداری خواهند رسید.

وی بیان کرد: از ابتدای شهریور سال گذشته با هدف شناسایی و ساماندهی مشترکین واقعی گاز به عنوان اولین استان کشور توزیع الکترونیکی گاز مایع در سیستان و بلوچستان آغاز شد و علاوه بر آن در زاهدان برای سهولت دریافت گاز در مناطق پرجمعیت ۸ عاملیت توزیع گاز مایع ایجاد شد این در حالی بود که پس از پیگیری‌های فراوان سهمیه گاز مایع سیستان و بلوچستان هم ۳۰ درصد افزایش پیدا کرد.
 

 
زنگنه افزود: هر چند سال قبل برای سرعت بخشیدن به ورود گاز به استان ١٧ دستگاه کشنده جدید از ساير استانها به ناوگان قبلی استان اضافه شد و تعداد واگن های قطار ورودی گاز مایع استان هم به ۲۴ واگن در هفته رسید اما باز هم برای رفع مشکلات مصرف‌کنندگان برای خريد و اضافه كردن ۱۲۰ دستگاه نیسان و ۱۷ دستگاه کشنده جدید برای سرعت دادن به توزیع گاز در استان تسهيلات ارزان قيمت از صندوق كارآفرينی اميد تامين شد که متقاضيان در حال دريافت اين تسهيلات و خريد ماشين ها هستند و با این تمهیدات امید می‌رود در ماههای پیش روی امسال کمبودی در این خصوص رخ ندهد.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۱۲۸


ارسال