سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ,30 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۰۰
مدیر پروژه امام رضا (ع) ایرانشهر؛
خانه دار شدن 512 خانوار با احداث شهرک ویلایی الماس ایرانشهر/ ایجاد اشتغال پایدار برای بیش از 30 نفر از جوانان
 
مهدی هزاری گفت: 512 خانوار با احداث شهرک ویلایی الماس ایرانشهر صاحب خواهند می شوند.
به گزارش عصرهامون مهدی هزاری، مدیر پروژه منطقه ویژه امام رضا (ع) در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: طرح در دست احداث منطقه ویژه امام رضا(ع) با فاصله پنج کیلومتری محور ایرانشهر- خاش و فاصله زمانی حدود 5 دقیقه در مسیر اتوبان بوده که دسترسی سریع و ایمنی را داشته و به دلیل قرار گیری در محدوده نخلستان ها از آب و هوای مطبوعی برخوردار بوده واقع شده که در صورت حمایت بیش از پیش و رفع موانع می تواند تاثیر به سزایی در رشد اقتصادی و شکوفایی منطقه داشته باشد.

وی افزود: کسب مجوز منطقه ویژه امام رضا(ع) تاکنون ۶ سال به طول انجامیده و تمامی استعلام ها از سازمان های ذیربط اخذ شده است.

هزاری تصریح کرد: اخذ مجوز به مراتب سخت تر از ساخت آن است، به طور حتم در بدترین شرایط اقتصادی برای ساخت مجموعه زمان بسیار کمتری نسبت به مدت صرف شده برای اخذ مجوز لازم است که با همگرایی مدیران دولتی که با نگاه مثبت وارد شدند امید می‌رود از این طرح به واسطه وسعت، میزان سرمایه گذاری بالای آن، ایجاد بستر اشتغال پایدار و قرار گیری اش در میانه مسیر استراتژیک چابهار به میلک حمایت های مضاعف شود.

وی خاطرنشان کرد: مساحت منطقه ویژه امام رضا(ع) ۲۱۷ هزار متر مربع بوده که شامل شهرک ویلایی الماس ایرانشهر با ۱۸۳ هزار متر مربع، مجتمع خدماتی امام رضا(ع) با ۱۰ هزار مترمربع، مجتمع خدمات خودرویی آن با ۶ هزار مترمربع، مجتمع تجاری اداری با ۸ هزار و ۵۰۰ مترمربع و مجتمع گردشگری و اقامتی هزاردستان ۷ هزار و ۵۰۰ متر مربع را شامل می شود.

مدیر پروژه منطقه ویژه امام رضا (ع) اضافه کرد: پس از بهره برداری از منطقه ویژه امام رضا(ع) 10 غرفه به صورت رایگان برای یکسال در اختیار رانندگان سوخت کش قرار گرفته تا این افراد بتوانند به کار قانونی پرداخته و نیز 5 غرفه رایگان در اختیار بانوان سرپرست خانوار قرار خواهد گرفت تا با عرضه صنایع دستی خود از آن ها حمایت شود.

هزاری با اشاره به این که این شهرک برای آن دسته از همشهریان که در جستجوی خدمات متفاوت و طراحی خاص در کنار امنیت و آرامش را در کنار فضاهای سبز و درخور توجه تجربه کنند بسیار مناسب خواهد بود.

وی اضافه کرد: در حالی که سرانه فضا در ایران به طور متوسط بین 5 تا 10متر مربع بوده اما در این مجموعه سرانه فضای سبز 16/5 متر مربع است.

وی افزود: پروژه منطقه امام رضا (ع) در ایرانشهر دارای پلی کلینیک، باغ ایرانی( راه سبز)، فضای ورزشی سرپوشیده برای خواهران، فضای آموزشی مناسب برای دانش آموزان و نیز اختصاص 1500 فضا برای کودکان استثنایی( کم توان ذهنی حرکتی) که خود در منطقه یک استثنا هستند و همچنین فضای ورزشی ویژه آقایان، فضاهای فرهنگی مذهبی در سطح شهرک، فضای تجاری داخلی، اپلیکیشن اختصاصی برای خریدهای هوشمندانه، پیش بینی نصب پنل خورشیدی برای هر واحد، همکاری پلیس محله در جهت امنیت و آسایش ساکنین، نماهای متحدالشکل و طراحی مجموعه بر مبنای معماری پایدار LBC در طراحی این مجتمع لحاظ شده است.

مدیر پروژه منطقه امام رضا(ع) ایرانشهر بیان کرد: در مجاورت این شهرک دکل مخابراتی 4G وجود داشته که به طور یقین فیبر نوری نیز برای مجموعه فراهم خواهد شد.

مدیر پروژه منطقه ویژه اقتصادی امام رضا(ع) ایرانشهر اظهار کرد: در امتداد جاده ای که شهرک در آن قرار گرفته بیش از 30 روستا وجود دارد که مایحتاج خود را از درون شهر خرید می کنند که با ایجاد این مجتمع مجموعه های تجاری که در آن تمامی ملزومات مورد نیاز این عزیزان پیش بینی شده که کمتر برای خرید، بیمارستان و سایر خدمات قابل ارائه به شهر مراجعه خواهند کرد و از این طریق تا حد زیادی از مشکلات روستائیان کاسته خواهد شد.

اشتغال بیش از ۵۰۰ نفر در منطقه ویژه امام رضا(ع)

هزاری بیان کرد: در زمان ساخت پروژه منطقه ویژه امام رضا(ع) به طور حتم از کمک بیش از ۲۵۰ تن از جوانان این شهر بهره خواهد برد و در زمان بهره برداری از آن نیز بیش از ۳۰۰ فرصت شغلی پایدار ایجاد می شود که این موضوع خود به تنهایی می تواند تاثیر مثبتی در تمامی ارکان شهر ولایت مدار ایرانشهر داشته باشد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۵۲۴


ارسال