شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ,4 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۲۶
رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خبر داد؛
واگذاری دو اثر تاریخی در ایرانشهر و بمپور به بخش خصوصی
 
رحمان ریگی گفت: منزل فاضلی ایرانشهر و باغ خالصه بمپور به منظور مرمت، احیا و نگهداری به بخش خصوصی واگذار می‌شوند.
به گزارش عصرهامون رحمان ریگی، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی شهرستان ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: دو اثر مهم شهرستان‌های ایرانشهر و بمپور که در فهرست ملی آثار تاریخی کشور ثبت شدند، به‌ منظور مرمت، تعمیر، احیا و نگهداری به بخش خصوصی واگذار می‌شوند.

وی افزود: این دو اثر شامل بنای فرهنگی و تاریخی منزل فاضلی ایرانشهر جنب موزه قرآن و عترت و نیز باغ خالصه بمپور در ضلع جنوبی قلعه بمپور است که تشریفات مزایده آن توسط صندوق توسعه، احیا و بهره‌برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی برگزار شده و به‌ زودی به متقاضیان تحویل داده خواهد شد.

این مقام مسئول تصریح کرد: از دیگر اقدامات اداره میراث‌ فرهنگی شهرستان ایرانشهر برگزاری مزایده واگذاری قلعه ناصری است که با توجه به حجم بالای قرارداد، تمدید شده و منتظر اعلام نتیجه و بازگشایی پاکات مزایده هستیم.

ریگی واگذاری بناهای فرهنگی و تاریخی شهرستان ایرانشهر را گام مهمی در احیا و نگهداری آنها دانست و گفت: با واگذاری این آثار نقش اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی ایرانشهر حساس‌تر از قبل و به‌ صورت نظارت بر حسن انجام کار خواهد بود که در مدت اجرای قرارداد با جدیت آن را دنبال خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بسیاری از آثار تاریخی کشور توسط صندوق احیا به بخش خصوصی واگذار شده واگذاری سایر آثار نیز در دستور کار این صندوق قرار دارد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۵۹۸


ارسال