چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ ,8 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
علیرضا میربهاءالدین مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان از برگزاری 168 دوره آموزشی در 6 ماهه نخست امسال خبر داد.
به گزارش عصرهامون، علیرضا میربهاء الدین مدیرعامل این جمعیت گفت: ایران با توجه به شرایط جغرافیایی و اقلیمی خود، یکی از حادثه خیزترین کشورهای دنیا محسوب می‌شود. این نکته حائز اهمیت است که آموزش نقش بسزایی در بالا بردن سطح آگاهی مردم درمقابله با بلایای طبیعی و کاهش اثرات بلایا دارد، براین اساس برنامه‌های آموزشی متنوعی از سوی هلال احمر صورت گرفته است.

میربهاء‌الدین افزود:جمعیت هلال احمر در تلاش است آمادگی افراد را در برابر خطرات حوادث و سوانح افزایش دهد تا شاهد ارتقای سطح تاب‌آوری جامعه باشیم و در این راستا در 6 ماهه نخست امسال 168 دوره آموزشی در استان سیستان و بلوچستان اجرا شد.

میربهاءالدین گفت: در نیمه اول امسال 168 دوره آموزشی برگزار شد که 130 دوره آموزشی همگانی  با عناوین کمکهای اولیه، آمادگی در برابر مخاطرات و مهارت‌های پایه داوطلبی با مشارکت 3 هزار و 89 نفر در سطح استان برگزار شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان ادامه داد: همچنین 28 دوره آموزشی تخصصی و مربیگری  و 10 دوره آموزش‌های ضمن خدمت جهت 894 نفر از امدادگران، نجاتگران و پرسنل جمعیت هلال احمر استان در 6 ماهه ابتدای سال برگزار شد.

میربهاءالدین ادامه داد: اجری برنامه‌های آموزشی مناسبتی و مذهبی و خاص با مشارکت 50 هزار و 184 نفر و اطلاع رسانی دوره‌های آموزشی غیرحضوری و همگانی جهت عموم مردم از دیگر فعالیت‌های حوزه آموزش و پژوهش در راستای ارتقاء سطح تاب‌آوری  جامعه بوده است.

وی در پایان  اخذ 39 عدد مانکن آموزشی نیم تنه بالا به ارزش ریالی یک میلیارد و 170 میلیون ریال را از دیگر اقدامات جمعیت هلال احمر  استان در نیمه اول امسال دانست.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۷۲۹


ارسال