دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ,6 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۱
معاون اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
رفع تصرف ۴۰ هکتار از اراضی دولتی در زاهدان
 
مرتضی مقدسی از رفع تصرف ۴۰ هکتار از  اراضی دولتی شهر زاهدان در تاریخ ۲۴ مهرماه جاری توسط یگان حفاظت این اداره کل خبر داد.
مرتضی مقدسی، معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون از رفع تصرف ۴۰ هکتار از  اراضی دولتی شهر زاهدان در تاریخ ۲۴ مهرماه جاری توسط یگان حفاظت این اداره کل خبر داد.

وی افزود: تعدادی از متجاوزان به اراضی دولتی اخيرا در محدوده مراتع سیاهدک زاهدان اقدام دیوار کشی و قطعه بندی ۴۰ هکتار از زمین های دولتی در قالب افزون بر ۱۰۰ قطعه کرده بودند که با تلاش یگان حفاظت این اداره کل این اراضی که هنوز سکونتی در آنها انجام نشده بود آزادسازی و به بیت‌المال بازگردانده شد.

معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد: گشت حفاظت اراضی اداره کل راه و شهرسازی استان موضوع مبارزه با زمین خواری را با جدیت در دستور کار قرار داده و در تمام شهرستان های تحت پوشش هرگونه تحرک جهت تصرف غیرقانونی را رصد و با قاطعیت جلوگیری می کند.

وی با بیان اینکه تغییر کاربری و تصرف غیرقانونی اراضی دولتی به لحاظ حساسیت و اهمیت زمین خواری محسوب می شود،‌‌ تصریح کرد: این اداره کل با توجه به اهمیت اراضی دولتی به عنوان سرمایه های ارزشمند، از تمام ظرفیت های موجود درون سازمانی و برون سازمانی در تعامل با دیگر نهادهای مرتبط از جمله دستگاه قضایی و نیروی انتظامی استفاده بهینه خواهد کرد تا ریشه زمین خواری و تصرفات اراضی ملی را بخشکاند.

مقدسی تاکید کرد: توصیه می شود شهروندان قبل از هرگونه خرید زمین بدون سند و مدرک حتما نسبت به استعلام آن از شهرداری، اداره کل راه و شهرسازی و یا اداره کل منابع طبیعی استان اقدام نمایند تا از ضرر و زیان احتمالی جلوگیری شود.

وی افزود: سامانه ارتباط مردم با یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان در زمینه زمین خواری با شماره ۱۶۵۶ آماده دریافت هرگونه اخبار و گزارشات مردمی در راستای مقابله با هرگونه تصرف اراضی این اداره کل درسراسر استان است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۷۳۰


ارسال