دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ,6 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۴۰
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان خبر داد؛
اجرای طرح معیشت جایگزین در راستای احیای تالاب هامون/ صندوق توسعه بین المللی UNDP؛ تامین کننده اعتبارات پروژه
 
وحید پورمردان گفت: طرح معیشت جایگزین به صورت الگویی در جهت احیای تالاب هامون امسال اجرایی می شود.
وحیدپورمردان، مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: اولین نشست کمیته احیا و مدیریت یکپارچه تالاب هامون، با رویکرد اخذ گزارش از دستگاه های اجرایی در خصوص فعالیت در حوزه مدیریت تالاب و تشریح پروژه ارتقای مدیریت جامعه منابع طبیعی برای احیای اکوسیستم تالاب و حمایت از معیشت های جایگزین جوامع محلی برگزار شد.

وی ادامه داد: طرح معیشت جایگزین که با هدف کاهش فشار بر تالاب اجرایی می شود، برای اعضا جلسه و نمایندگان جوامع محلی تشریح شد و پیشنهادات مطرح شده مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

پورمردان تصریح کرد: در نشست کمیته احیاء ومدیریت یکپارچه تالاب هامون مقرر شد، این طرح به قید فوریت و به صورت الگویی در سطح منطقه اجرایی شود، به گونه ای که تا پایان سال جاری نمود عینی آن بر معیشت ساکنان و ذینفعان تالاب در سطح منطقه قابل مشاهده باشد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان اضافه کرد: اعتبارات این پروژه از محل صندوق توسعه بین المللی UNDP بوده و از مردم درخواست داریم با مشارکت و ارائه راهکارهای تجربی و نوآورانه و خلاق در عملیاتی شدن حداکثری طرح های کوچک زودبازده در جهت بهبود معیشت و درآمدزایی پایدار مشارکت کنند، در این راستا این اداره کل از ارائه هرگونه مشاوره و همراهی به مردم دریغ نخواهد کرد

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۷۴۲


ارسال