چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ ,8 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۲
امام جمعه اهل سنت مسجد زین العابدین چابهار مطرح کرد:
جمهوری اسلامی پیشگام در وحدت جهان اسلام/ نیاز اصلی مسلمانان برای مقابله با دشمن اتحاد و همدلی است
 
مولوی عبدالرحمن ترنجزر گفت: جمهوری اسلامی پیشگام در وحدت امت اسلام و پایه‌های تحکیم وحدت با مجاهدت و تلاش خالصانه مسئولان جمهوری اسلامی تحقق پیدا کرد.
به گزارش عصرهامون، مولوی عبدالرحمن ترنجزر؛ امام جمعه اهل سنت مسجد زین العابدین چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران بیان کرد: مستکبران تاکنون به شیوه های مختلفی سعی در خدشه دار کردن و مانع از گسترش دین اسلام داشتند اسلامی که همواره بر پایه انسانیت، مهربانی و همدلی بوده است.

وی افزود: داشتن یک وحدت و انسجام بهترین راه مقابله با دشمن است و در یک جبهه مقاومت و متحدالشکل از ضربه های سهمگین آنها به دین مبین الهی در امان باشیم و همیشه در برابر شرک و کفر پرچم جهان اسلام در دنیا سربلند و سرافراز باشد.

امام جمعه اهل سنت چابهار با اشاره به نقش جمهوری اسلامی در حفظ و وحدت بین کشورهای مسلمان تصریح کرد: حضرت امام خمینی(ره) از ابتدا تشکیل انقلاب موضع خود را نسبت به دشمنان آشکار بیان و عمل کرد و خدا را شاکر هستیم که امروز یک بازوی قوی برای حفظ، بقا و گسترش جهان اسلام هستیم و همیشه با ایجاد وحدت و همدلی بین سایر ملت ها در برابر زیاده خواهی دشمنان ایستاده است.

وی ادامه داد: اگر حمایت و پشتیبانی جمهوری اسلامی از کشورها و جبهه های مقاومت منطقه علیه دشمنان قسم خورده اسلام نبود قطعا امروز با وضعیت نابسامانی روبرو بودیم و کفر و شرک بر دین رحمانی و مهربانی اسلام غلبه می کرد.

مولوی ترنجزر گفت: بدون شک نیاز مسلمانان به اتحاد و همدلی از مبرم‌ترین نیازها است و درد اساسی جهان اسلام همین کینه‌های کهنه میان مردم مسلمان می باشد که خوشبختانه مردم این استان به عنوان یکی از امن‌ترین استان‌ها و نماد وحدت و انسجام می باشد.

وی با بیان اینکه بزرگترین اثر وحدت در جوامع بین المللی، این است که دشمنان به اهداف شومی که در سر می پرورانند نمی رسند خاطرنشان کرد: کشورهای مخالف اسلام می بینند که مسئولین، علمای شیعه و سنی با هم متحد هستند و در مقابل کفار ایستاده اند با دیدن اتحادمان در دل هایشان ترسی می افتد و نقشه های خود را نقش بر آب می بینند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۸۴۸


ارسال