شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰ ,27 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۴
رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان هشدار داد؛
جولان دوباره طوفان شن در شمال سیستان و بلوچستان/آیا بادهای شمالی امسال رکورد می زند؟
 
علی ملاشاهی با اشاره به صدور هشدار سطح نارانجی هواشناسی گفت: از پنجشنبه وزش بادهای شمالی در استان تشدید شده و در برخی مناطق شمالی طوفان گردوخاک روی می دهد که شعاع دید افقی به کمتر از هزار متر می رسد.
علی ملاشاهی، رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: بر اساس آخرین خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی از عصر پنج شنبه وزش باد شدید تا خیلی شدید در شمال استان روی می دهد که در برخی ساعات همراه طوفان گردوخاک و شن خواهد بود.

وی افزود: وزش این باد شدید و طوفان سبب کاهش شدید دید افقی، افزایش غلظت ذرات معلق در هوا، اختلال در ترددهای جاده ای و هوایی و کاهش ۱۰ تا ۱۲ درجه ای دمای هوا می شود.

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: توصیه می شود در زمان طوفان و گردوغبار شدید از ترددهای غیر ضروری به فضای باز اجتناب شود و حتی الامکان از رفت و آمدهای بین شهری به ویژه محور زاهدان-زابل، و زابل-نهبندان خودداری شود.

ملاشاهی خاطرنشان کرد: کشاورزان شمال استان به ویژه گلخانه داران برای جلوگیری یا کاهش خسارت های احتمالی، نسبت به استحکام بخشی سازه های کشاورزی اقدام کنند.

وی گفت: پیش بینی می شود شرایط طوفانی شمال استان با شدت و ضعف تا عصر جمعه پیش رو ادامه داشته باشد.

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: ارزیابی های اولیه ما نشان می دهد که امسال تعداد روزهای همراه با باد و گردوخاک در زابل به شدت افزایش یافته است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۸۶۲


ارسال