شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰ ,27 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۰
با حضور استاندار سیستان و بلوچستان
عملیات احداث دومین نیروگاه خورشیدی سیستان و بلوچستان آغاز شد
 
کلنگ آغاز عملیات احداث دومین نیروگاه خورشیدی باظرفیت ۱۰ مگاوات در منطقه گوهرکوه شهرستان خاش سیستان و بلوچستان به زمین زده شد.
به گزارش عصرهامون؛ امروز با حضور استاندار سیستان و بلوچستان، مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای، مدیرکل منابع طبیعی سیستان و بلوچستان، مديركل حفاظت محيط زيست استان، فرماندار، بخشدار، معتمدین محلی، کلنگ آغاز عملیات احداث دومین نیروگاه خورشیدی باظرفیت ۱۰ مگاوات و در زمینی به مساحت ۲۰ هکتار در منطقه گوهرکوه شهرستان خاش سیستان و بلوچستان به زمین زده شد.

حسین مدرس خیابانی استاندار سیستان و بلوچستان در این مراسم گفت: استفاده از قابلیت و پتانسیل بالای تابش انرژی خورشیدی در احداث طرح‌های نیروگاهی بسیار مهم و ضروری است.

وی بیان کرد: توسعه و پیشرفت استان و صنعت در ارتباط مستقیم با تامین برق پایدار است که تحقق این امر در راستای احداث و بهره‌برداری از طرح‌های صنعت برق در استان بوده و امید است با تلاش همه مسئولین و مجریان طرح شاهد بهره‌برداری سریعتر این پروژه باشیم.

نیروگاه خورشیدی تا سال ۱۴۰۱‌ بهره برداری می شود

علیرضا پرنده‌ مطلق در این مراسم عنوان کرد: این نیروگاه با جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی و اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیون دلار توسط شرکت تابان فراز صفه در منطقه گوهرکوه شهرستان خاش احداث می شود و طبق برنامه‌ریزی و زمان‌بندی مشخص شده، شرکت سرمایه‌گذار تا پایان سال ۱۴۰۱ در خصوص تکمیل و بهره‌برداری کامل نیروگاه اقدام می‌کند.

وی بیان کرد: با توجه به پتانسیل بالای تابش خورشید در منطقه گوهرکوه انتظار می‌رود این نیروگاه برق مصرفی بیش از هشت هزار و پانصد خانوار را تامین کند.

این مقام مسئول تصریح کرد: با بهره‌برداری از این نیروگاه گامی مؤثر در جهت افزایش سهم تولید برق از انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر و همچنین کاهش آلودگی زیست محیطی برداشته می‌شود و شرایط تامین برق پایدار، کاهش افت ولتاژ و نوسات برق بیش از پیش برای مردم سیستان و بلوچستان مهیا خواهد شد.

پرنده مطلق با اشاره به اهمیت احداث این نیروگاه در منطقه از مشارکت و همکاری مردم در اجرای این پروژه تقدیر و تشکر و بر لزوم مشارکت و همکاری مردم در کنار حمایت‌های دولت تاکید کرد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۸۸۳


ارسال