شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰ ,27 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۵۴
یک کارشناس مذهبی مطرح کرد؛
تفرقه سلاح دشمنان برای تضعیف جهان اسلام/تحقق تمدن نوین اسلامی زیر پرچم وحدت و همدلی میسر می شود
 
حجت الاسلام والمسلمین هادی بامری گفت: وحدت در میان مسلمانان و نیز اجتناب از اختلاف و تفرقه برای دستیابی به رشد و تعالی امت اسلامی و خنثی شدن توطئه های دشمن از ضروریات امروز مسلمانان است.
به گزارش عصرهامون، حجت الاسلام والمسلمین هادی بامری کارشناس مذهبی در گفت و گو با زاهدنیوز؛ بیان کرد: تمسک جستن همه مومنان به ریسمان الهی و پرهیز از تفرقه لازم است، وحدت در لغت به معنای یکتایی و یگانگی می باشد و قرآن مجید به مسئله اتحاد از دیدگاه اجتماعی نگریسته و بر مسئله وحدت بین تمام ادیان و مذاهب تاکیده کرده است.

وی افزود:خداوند در قرآن کریم، پیوند میان دل های مومنین را نوعی تصرف الهی می شمارد و برای حفظ چنین یگانگی پیامبرانی را با شریعت های مختلف را ارسال کرده و در قرآن نیز با عبارت واعتصموا بحبل اللـه جمیعا ولا تفر قوا بر لزوم وحدت و اتحاد مسلمانان با چنگ زدن به ریسمان الهی که همان کتاب خدا و دین اسلام می باشد تاکید کرده است.

وی خاطرنشان کرد: دشمنان اسلام از جمله یهود از دیر باز همیشه به دنبال تفرقه بین مسلمانان بوده اند و با این دنبال تفرقه افکنی بین دنیای اسلام درصدد تسلط بر آنها و چپاول ثروت کشورهای اسلامی هستند اما مهم ترین دلیل اختلاف افکنی دشمنان، ترس آن ها از به قدرت رسیدن مسلمانان است.

حجت الاسلام بامری تاکید کرد: دشمن این نکته را خوب می داند که اگر مسلمانان اتحاد و انسجام داشته باشند ، نمی توانند هیچ توطئه ای را بر علیه آنان انجام دهند و تنها راه غلبه و خنثی کردن نقشه دشمنان همان اتحاد و همدلی بین مسلمانان جهان است که رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی فرمودند : اگر مسلمین مجتمع شوند و هر کدام یک سطل آب بریزند اسرائیل را آب می برد.

وی اذعان کرد: مقام معنوی عظمت روح و بزرگی پیامبر رحمت و مهربانی به گونه ای که خداوند متعال او را ستایش می کند به راستی که تورا خویی والا و اخلاقی سترگ است، پیامبری که برای امر مهمی برانگیخته شد و در تمام ناملایمات مقاومت کرده و با هیچ مشکلی از انجام وظیفه شانه خالی نمی کند و دست از ارشاد خلق بر نداشت.

وی تصریح کرد: میلاد آخرین فرستاده خداوند حضرت رسول (ص) درابتکاری از سوی امام خمینی بنیان گذار جمهوری اسلامی به عنوان هفته وحدت نامگذاری شده تا گامی در جهت تقویت و استحکام وحدت امت باشد و راه های وحدت و یکپارچگی دنیای اسلام را جست وجو کنند بنابراین همه امت اسلامی باید هر کدام به تناسب درک و معرفت خویش زندگی و خلق خوی پیامبر اکرم (ص) را سر لوحه زندگی خود قرار دهند.

این کارشناس مذهبی عنوان کرد: مسلمانان باید بر مشترکات خود تکیه و با به اتکا به آنها، جامعه اسلامی را به سمت رستگاری هدایت کنند و با تأسی به سیره نورانی پیامبر گرامی اسلام بر وحدت امت اسلامی تاکید داشته باشند تا  شیعه و سنی بتوانند با این یکدلی تمدن نوین اسلامی را پایه ریزی کنند چرا که تحقق تمدن نوین اسلامی زیر پرچم وحدت و همدلی میسر خواهد شد.

وی افزود: دشمن با تفرقه به دنبال تضعیف جهان اسلام است و از راه های مختلف سعی دارد تا بر کشورهای اسلامی مسلط شود، وحدت در میان مسلمانان و نیز اجتناب از اختلاف و تفرقه برای دستیابی به رشد و تعالی امت اسلامی و خنثی شدن توطئه های دشمن از ضروریات امروز مسلمانان است چراکه سعادت آنان در گرو وحدت میان آن‌ها است.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۸۸۴


ارسال