شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰ ,27 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۰
پیوست عدالت در وزارت بهداشت خدمت‌رسانی به مناطق محروم است
 
دکتر عین اللهی گفت: پیوست عدالت در وزارت بهداشت خدمت رسانی در مناطق محروم است و امیدواریم بتوانیم با تلاش شبانه روزی پرسنل این مهم نسبت به گذشته بیشتر تحقق یابد.
به گزارش عصرهامون به نقل از صبح توس، دکتر بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ظهر امروز در آئین افتتاح بیمارستان آموزشی درمانی امام حسین علیه السلام تربت حیدریه اظهار داشت: ۱۲۳ هزار نفر بر اثر شیوع کرونا در کشور طی یک سال و نیم گذشته فوت کرده اند که فاجعه بزرگی است و راهکار آن قوی شدن مردم بود و لطف الهی شامل حال دولت شد و با تلاش شخص رییس جمهوری و هماهنگی بین وزیران ثابت شد که اگر تلاش کنیم موفق می شویم.
وی تصریح کرد: شعار اصلی این دولت "ایران قوی" و "ما می توانیم" است همچنان که رزمندگان ما شعار "ما می توانیم" را در روزگار دفاع مقدس محقق کردند و با وجود هجوم بی رحمانه همه کشورها علیه ملت ما نشان دادند که ما می توانیم به رشد بزرگ نظامی، اقتصادی و فرهنگی برسیم.
وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: در گذشته تصور بر این بود که همه امکانات باید در شهرهای بزرگ و مادر باشد و دیگر مناطق، امکانات مورد نیاز خود را از شهرهای مادر دریافت کنند اما امروز ثابت شده که این تصور باطل است و باید همه نقاط کشور توسعه یابد.
عین اللهی گفت: بر همین اساس پیوست عدالت در وزارت بهداشت خدمت رسانی در مناطق محروم است و امیدواریم بتوانیم با تلاش شبانه روزی پرسنل این مهم نسبت به گذشته بیشتر تحقق یابد.
وی افزود: محرومیت زدایی تنها به منابع اقتصادی مربوط نیست بلکه جنبه های فرهنگی و اجتماعی دارد و وجود دانشگاه در پیشرفت هر منطقه موثر است و وقتی در یک منطقه محروم دانشگاه ایجاد می کنیم جوانان آن منطقه بهتر درس خوانده و زمینه رشد آنها فراهم می شود مثلا یک جوان اهل تربت حیدریه همان استعداد جوان شهرهای بزرگ را دارد و باید با ایجاد زیرساخت های لازم، زمینه رشد همه مناطق محروم کشور را فراهم کرد.
وی ادامه داد: نزدیکی تربت حیدریه به دانشگاه علوم پزشکی مشهد امکان همکاری آن دانشگاه با دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه را فراهم کرده و این مهم زمینه طی کردن راه ۱۰۰ساله در یک شب است.
عین اللهی بیان داشت: امروز برای اعتلای نام ایران باید همه تلاش کنیم چون وقتی اسم ایران گفته می شود تداعی کننده امام خمینی(ره)،مقام معظم رهبری و شهدای مدافع حرم، شهید حاج قاسم سلیمانی و نامی پر افتخار است و باید به جایی برسیم که نام ایران به معنی قدرت اقتصادی باشد و ما این پیچ تاریخی را رد می کنیم چون تجربه نشان داده که تحریم های غرب علیه ما بی اثر است و وقتی ما در صحنه باشیم و تلاش کنیم هیچ تحریمی علیه ما تاثیر ندارد.
مراجع تقلید واکسیناسیون کرونا را لازم می دانند 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در دیداری که مدتی قبل با مراجع تقلید داشتم فرمودند که واکسیناسیون به لحاظ فقهی لازم است و همه ما باید واکسن بزنیم چون این موضوع، فردی نیست و در صورت عدم تزریق واکسن کرونا به آحاد جامعه آسیب وارد می شود.
نماینده تربت حیدریه: پروژه های درمانی منطقه تربت حیدریه نیازمند ۴۵ میلیارد تومان اعتبار است
محسن زنگنه نیز در این مراسم گفت: ۱۰ پروژه درمانی دانشگاه علوم پزشکی این منطقه در شهرستانهای تربت حیدریه، زاوه و مه ولات نیازمند ۴۵ میلیارد تومان اعتبار است و امیدواریم در سفر وزیر محترم بهداشت توجه خاصی به این پروژه ها بشود
وی یکی از مهمترین پروژه ها را بیمارستان راشد شهرستان زاوه عنوان کرد و گفت: این پروژه با پیشرفت فیزیکی ۸۶ درصد نیازمند ۲۰ میلیارد تومان اعتبار است و امیدواریم با مساعدت وزیر محترم بهداشت این پروژه ضروری مردم زاوه در دهه فجر امسال به بهره برداری برسد.
زنگنه از انتقال جذب هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی به تربت حیدریه بعنوان سومین مطالبه حوزه درمان یاد کرد و گفت: با توجه به ظرفیت موجود از وزیر محترم بهداشت درخواست کردیم که برای دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه هیئت علمی مستقل جذب شود.
این نماینده مجلس گفت: در سال ۹۵ دولت به تعدادی از دانشجویان این منطقه  اعلام می کند که بهداشت دهان و دندان بخوانند تا بورسیه شوند اما متاسفانه اتفاقی هنوز نیفتاده و امیدواریم وزیر محترم بهداشت نیز در این خصوص مساعدت داشته باشند.
وی ضمن قدردانی از حضور وزیر بهداشت در منطقه تربت حیدریه اعلام کرد: با افتتاح بیمارستان امام حسین علیه السلام نیم میلیون جمعیت در جنوب خراسان رضوی از خدمات بهداشتی، درمانی و آموزشی آن بهره مند می شوند.
زنگنه گفت: با توجه به اینکه این بیمارستان در کریدور شمال به جنوب واقع شده و سالانه ۱۶ میلیون زائر و مسافر از این مسیر تردد می کنند   می تواند به زائران حریم قدس رضوی رضوی نیز خدمات شایسته ارایه دهد.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۹۰۵


ارسال