سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ,7 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۴۴
در دیدار رئیس سازمان بسیج مداحان با علمای اهل سنت زاهدان مطرح شد؛
وحدت مسلمانان، بالاترین دست آورد جهان اسلام / هدف دشمن سوء استفاده از اختلافات قومی و مذهبی است
 
یوسف ارجونی، رئیس سازمان بسیج مداحان کشور گفت: مهمتربن و بالاترین قدرت امروز مسلمانان حفظ و تقویت وحدت است.
به گزارش عصرهامون، به مناسبت هفته وحدت و میلاد باسعادت پیامبر مهربانی ها و ولادت امام جعفر صادق(ع)، شامگاه گذشته رئیس سازمان بسیج مداحان کشور و مسئول سازمان بسیج مداحان سیستان و بلوچستان با جمعی از علمای اهل سنت زاهدان دیدار و گفت وگو کردند.

دشمنان سعی درسوء استفاده از اختلافات قومی و مذهبی دارند

مولوی گرگیج، یکی از علمای اهل سنت در این دیدار ضمن گرامیداشت ایام وحدت به مجموعه اقداماتی که از شروع  بیماری کرونا صورت گرفته اشاره کرد و گفت: تشکیل گروه جهادی برای شناسایی بیماران کرونایی، رسیدگی به بیماران در بخش تهیه دارو، غذا و همچنین تشییع و تدفین افراد فوت شده از مجموعه اقدامات انجام شده به عنوان جهاد اکبر است.

وی با بیان اینکه گروه جهادی فوق متشکل از افراد بسیجی ها و مردم حاشیه شهر است، افزود: معمولا هر جهادی که در جهان رخ می دهد متشکل از مستضعفین است، چه بسا که در جنگ هشت ساله تحمیلی نیز شاهد بودیم که همین افراد کنار امام ایستادند و به ندای امام راحل لبیک گفتند.

وی به فعالیت های این گروه جهادی در حوزه تعریض کوچه و سایر اقدامات به سازی محله با کمک شهرداری اشاره و ادامه داد: مکتب خانه ای نیز در این محل دایر است که بیش ۴۷ نفر از بانوان شیعه و سنی در کنار هم به فراگیری قرآن مشغول بوده که این صلح و دوستی و کنار هم بودن برگرفته از وحدت شیعه و سنی در این خطه از کشور است.

مولوی نارویی، یکی دیگر از علمای اهل سنت اذعان کرد: اگر چه دشمنان این مرز و بوم سعی درسوء استفاده از اختلافات قومی و مذهبی را دارند و در پاره ای از مواقع هم شاید توانسته باشند حساسیت هایی ایجاد کنند، ولی ما نیز در برابر  این فعالیت ها و هجمه فرهنگی، باید تلاش خودرا افزون و بیشترین تلاش و فعالیت را بر روی نوجوانان و دانش آموزان متمرکز کنیم چرا که اینها آینده سازان این کشور هستند.

وی با بیان اینکه اهل تشیع و تسنن از فرهنگ قوی برخوردارند که نزدیکی و آشنایی با فرهنگ این اقوام وحدت میان آنان را  مستحمکتر از گذشته خواهد کرد، افزود: ما خواستار برنامه هایی در زمینه مداحی برای جوانان اهل تسنن هستیم.

عزیزاله براهویی، کارشناس حقوق دفتر تسهیل گری نیز در ادامه بیان کرد: در حال حاضر 9 دفتر گروه صلح وسازش در شهر زاهدان که متشکل از ریش سفیدان و معتمدین هر محله است دایر شده که وظیفه این گروه رفع اختلافات قومیتی ایجاد شده در هر منطقه ای با ایجاد روابط دوستانه و وحدت بیشتر در بین قبایل و طوایف می باشد.

محمد جواد جامعی ، مسئول بسیج مداحان استان سیستان و بلوچستان نیز با تاکید بر وحدت بیشتر بین برادران تشیع و تسنن از برنامه ریزی و هماهنگی با آموزش و پرورش استان جهت تشکیل گروه های همخوانی نونهالان و نوجوانان اهل سنت خبر داد و افزود: با بازگشایی مدارس و استعداد یابی نونهالان و نوجوانان مستعد در اهل سنت این گروه های همخوانی  نیزتشکیل خواهد شد، و ما می توانیم از این ظرفیت درمراسم های ملی و مذهبی استفاده کنیم.

مهمترین و بالاترین قدرت امروز مسلمانان حفظ و تقویت وحدت است

یوسف ارجونی، رئیس سازمان بسیج مداحان کشور نیز با اشاره به اینکه امروز به برکت خون مطهر شهداء امنیت در سراسر کشور حاکم است، بیان کرد: پیامبر اعظم (ص ) آمد، تا همه انسان ها، نژادها و زبان ها و اختلافات ظاهری و قومیتی را کنار بگذارند و زیر لوای یگانه اسلام گردهم آیند، براین اساس مهمترین و بالاترین قدرت امروز مسلمانان حفظ و تقویت وحدت است.

وی اذعان کرد: قطعا ما می توانیم همه نگاه ها را براین دین رئوف که برخاسته از همان پیغمبر است معطوف کنیم، چرا که مسلمانان را الگوهای مشترکی چون قرآن و کعبه و پیامبر (ص ) و غیره است و برای رسیدن به این الگوها با چه ذوق و شوقی زحمت می کشند، این تلاش و زحمت و یکدلی مشوق و جاذب ادیان دیگر و پیوستن غیر مسلمان به دین ناب محمدی(ص ) است.

این مقام مسئول با بیان اینکه امروز در  نظام مقدس انقلاب اسلامی ایران اهل سنت نیز از محبین و دوستداران واقعی اهل بیت (ع ) به شمار می روند، گفت: بحث وحدت امت اسلامی خلاصه در یک هفته وحدت نمی شود، بلکه سالیان متمادی  نیاز به وحدت و انسجام و برادری و در کنار هم بودن احساس می شود  که در این خطه از سرزمین مقدس ایران عملی شده است.

وی در ادامه از برگزاری سومین همایش نغمه سرایان اهل سنت در هفته بسیج خبر داد و  افزود:  در حال حاضر حدود 400 گروه هم خوانی و مدیحه سرایی اهل سنت در کشور وجود دارد که در این حوزه مشغول فعالیت می باشند.

ارجونی با بیان اینکه دشمن همه تلاش خود را در عرصه های مختلف برای ایجاد شکاف و دوگانگی بین مسلمانان به کار گرفته است، ادامه داد: مقام معظم رهبری خود از داعیان اصلی وحدت شیعه و سنی هستند و سالیان متمادی وحدت بین مسلمین را یادآور می شوند.

به گفته وی، هر چه تلاش مسئولین در زمینه وحدت بیشتر و کارسازتر باشند دشمن ناامیدتر و ناکام تر خواهد شد و به فضل الهی روزی این وحدت ندای جهانیان خواهد شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۹۶۱


ارسال