سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ,7 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۶
در راستای برخورد با متخلفان اقتصادی صورت گرفت؛
رفع تصرف ۱۸۰ میلیاردی اراضی دولتی در جنوب شرق کشور/ ۲۶ هزار ليتر سوخت قاچاق از ۳ دستگاه تریلی کشف و توقیف شد
 
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از رفع تصرف ۹ هکتار از اراضی دولتی به ارزش ۱۸۰ میلیارد ریال در راستای برخورد با متخلفان اقتصادی در زاهدان خبر داد.
به گزارش عصرهامون؛ سردار احمد طاهری، فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان بیان کرد: طرح برخورد با متخلفان اقتصادی، زمین خواران و افرادی که به هر نحوی قصد تصرف اراضی ملی و دولتی را داشتند، توسط ماموران انتظامی زاهدان در این کلانشهر به اجرا در آمد.

وی با اشاره به اینکه پیشگیری از زمین خواری، جلوگیری از تعرض و تصرف اموال دولتی از اولویت های پلیس در برخورد با متخلفان اقتصادی است، افزود: در عملیات پلیس مرکز استان ۹ هکتار از اراضی دولتی مربوط به یکی از سازمان های اداری استان در شهر زاهدان که در تصرف عده ای سودجو قرار گرفته بود و اقدام به ساخت سازهای غیرمجاز کرده بودند، با هماهنگی قضایی رفع تصرف شد.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان ارزش اراضی رفع تصرف شده را ۱۸۰ میلیارد ریال اعلام و اظهار کرد: عزم جدی پلیس در برخورد با زمین خواران و متصرفان اراضی ملی و دولتی، جزم بوده و نیروی انتظامی قاطعانه در راستای احقاق حقوق ملی و جلوگیری از تصرف بیت‌المال با متخلفان برخورد و در اجرای احکام قضایی فوری عمل می‌کند.
 

توقیف ۲۶ هزار ليتر سوخت قاچاق

حسین علیزاده مقدم، رئیس پلیس امنیت اقتصادی سیستان و بلوچستان نیز از توقیف ۳ دستگاه تریلی نفت کش در ایست و بازرسی کوله سنگی زاهدان خبر داد و گفت: در اجرای طرح مبارزه با قاچاق سوخت و سرمایه های ملی مأموران انتظامی پلیس امنیت اقتصادی استان در هنگام کنترل خودروهای عبوری در محور ایست و بازرسی کوله سنگی زاهدان طی عملیاتی همزمان به ۳ دستگاه کامیون نفتکش مشکوک شدند و آن را متوقف کردند.

وي افزود: در بازرسی از این ۳ کامیون مقدار ۲۶ هزار و ۶۲۰ لیتر گازوئیل قاچاق و خارج از چرخه قانونی توزیع کشف شد، همچنین ۳ فرد متخلف شناسایی و با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

به گفته علیزاده مقدم، به منظور جلوگیری از هدر رفت سرمايه ها و ذخاير ملی کشور، برخورد قاطعانه پليس با قاچاقچيان سوخت، مستمر و ادامه دار خواهد بود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۹۸۴


ارسال