سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ,7 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۴۴
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی:
ظرفیت تولید خوراک دام آماده درسیستان و بلوچستان به بیش از ١۵٠ هزار تن رسید/ تاخیر در ارسال نهاده ها،عمده مشکل تولید کنندگان
 
غلامرضا سرگزی گفت: هزینه حمل نهاده بالاتر از نرخ مصوب و تاخیر در ارسال نهاده ها از بنادر خارج، عمده مشکل تولید کنندگان خوراک دام در سیستان وبلوچستان است.
به گزارش عصرهامون، غلامرضا سرگزی، معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان در جریان بازدید از کارخانه تولید خوراک دام زاهدان کویر بیان کرد: این کارخانه با توسعه ساختمان و تاسیسات کارخانه، ظرفیت تولید خوراک دام را به سه هزار تن در ماه افزایش داده است.

وی افزود: در حال حاضر در سیستان وبلوچستان پنج کارخانه تولید خوراک دام  فعال می‌باشند که توانایی تولید سالیانه بیش از ١۵٠ هزار تن خوراک دام آماده را دارند.

سرگزی هزینه حمل نهاده بالاتر از نرخ مصوب و همچنین تاخیر در ارسال نهاده ها از بنادر خارج را عمده مشکل تولید کنندگان خوراک دام استان برشمرد.

معاون سازمان جهاد کشاورزی گفت: سیستان و بلوچستان دارای ۵ هزار و ٨١١  واحددامپروری سبک و سنگین صنعتی، نیمه صنعتی و کوچک روستایی با ظرفیت ٣١٠ هزار نفر -رأس دام می باشد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۳۰۰۷


ارسال