سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ,7 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۲
معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان:
بارش شدید باران، تندباد لحظه ای و رعدوبرق سیستان و بلوچستان را فرا گرفت/۳۰ میلی متر باران در استان بارید
 
دوست محد کلیم گفت: در شبانه روز گذشته بارش شدید باران، تندباد لحظه ای و رعدوبرق برخی مناطق استان را فرا گرفت که بیشترین بارش با میزان ۳۰ میلی متر بارش از شهر «راسک» در جنوب شرق استان گزارش شده است.
دوست محمد کلیم، معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان در گفت وگو با عصرهامون بیان کرد: همانطور که انتظار می رفت سامانه بارشی در بعدازظهر سه شنبه با رخدادهای رگبار و رعد و برق  و باد شدید لحظه ای در استان ادامه یافت و سبب آبگرفتگی معابر و جریان یافتن برخی رودخانه های محلی شد.

وی افزود: بر اساس آخرین اطلاعات  دریافتی از ایستگاه های هواشناسی و بارانسنجی، بیشترین بارش ها به ترتیب از ایستگاه های «راسک» با ۳۰، «مسکوتان و کشیک» ۱۸، «دارکان» ۱۲.۵، «چاهان» ۷ و قصرقند ۵.۵ میلی متر بارش گزارش شده است.

معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: در برخی ایستگاه های هواشناسی جنوب استان نظیر نیکشهر، قصرقند و راسک تندباد لحظه ای یا رعدوبرق نیز روی داده است.

کلیم خاطرنشان کرد: بر اساس آخرین خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی پیش بینی می شود امروز و به صورت پراکنده پنج شنبه نیز بارش های همرفتی در برخی نقاط جنوب، جنوب شرق و ارتفاعات مرکزی استان فعالیت کند.

وی افزود: با توجه به همرفتی بودن سامانه و ریزش های رگباری، احتمال سیلابی شدن موقتی رودخانه های فصلی و مسیل ها به ویژه در بعدازظهر و شب وجود دارد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۳۰۵۰


ارسال