چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ,1 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۲
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۰۶
مولوی عبدالحمید:
اهل سنت قدردان نعمت نظام اسلامی است
 
امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان گفت: جامعه اهل سنت ایران، قدردان نعمت نظام جمهوری اسلامی است و هیچگاه منکر خدمات ارزنده نظام اسلامی نبوده است.
به گزارش عصر هامون به نقل از خبرگزاری تقریب، مولوی "عبدالحمید اسماعیل زهی" در جمع طلاب دانش آموخته اهل سنت زاهدان اظهار داشت: فضای اسلامی و دینی که الحمدلله در مملکت ما بوجود آمده است، ما نیز از آن استفاده کرده ایم، رجوع كردن مردم به دین و آبادانی مدارس دینی و مساجد، مرهون انقلاب اسلامی است و این طور نیست که ما این نعمت را نادیده بگیریم.
وی افزود: نعمت را باید حق دانست و اعتقاد ما هم این است که در این فضای اسلامی و دینی، انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی تاثیرگزار بوده است.
مدیر دارالعلوم مکی اهل سنت زاهدان ادامه داد: علاوه بر این در آبادانی و عمران مناطق اهل سنت نیز نظام اسلامی زحمت کشیده و ما شکایت خاصی در این باب نداشته ایم و عدالت در این بخش تا حد زیادی رعایت شده است و معتقدیم بین شیعه و سنی تفاوت چندانی نبوده است و این اعتقاد من است که مسوولان در طول این مدت که دولت های مختلف آمده اند، برای آبادانی و عمران هزینه کرده اند و در مناطق سنی نشین آبادانی و عمران شده است.
وی افزود: در مناطق
رجوع كردن مردم به دین و آبادانی مدارس دینی و مساجد، مرهون انقلاب اسلامی است و این طور نیست که ما این نعمت را نادیده بگیریم
سنی نشین که اکثریت از اهل سنت هستند، الحمدلله، مشکلات مذهبی هم کم است و یا اصلا به آن صورت نیست و مشکلات جزیی اگر هم هست طبیعی است.
امام جمعه اهل سنت زاهدان ادامه داد: بیشترین انتظار و دغدغه اهل سنت در دو محور است؛ نخست لزوم مراعات حال اهل سنت در مناطقی که برادران شیعه در اکثریت هستند و دوم لزوم رعایت عدالت بیشتر در بکارگیری نیروهای نخبه و توانمند اهل سنت در امور اجرایی کشور که این انتظار ما از مقام معظم رهبری و مسوولان دلسوز نظام اسلامی است.
وی افزود: انتظار داریم در این فضای اسلامی در تمام شهرهای ایران اسلامی اهل سنت در انجام امور مذهبی و اقامه نماز آزادی بیشتر داشته باشند و معتقدم اگر شیعه نماز می خواند یا اهل سنت نماز می خواند این غنیمت و منفعت برای ملت و نظام اسلامی است و جز خیر و برکات برای نظام چیزی در بر ندارد.
مولوی عبدالحمید تاکید کرد: توجه به اهل سنت را برای جمهوری اسلامی مایه سربلندی و عزت می دانم و خواست ما این است که همواره با ما رفتار وحدت آفرین بشود.
وی تصریح کرد: شیعه برادر اسلامی ما است و این اخوت و برادری ما مقطعی و زبانی نیست که در یک مقطع و شرایط وحدت کنیم بلکه ما مسلمانیم و این هر دو فرقه، اسلامی هستند و مردم به اسلام منتسب هستند و لذا اخوت ما اسلامی است.
مدیر دارالعلوم مکی اهل سنت زاهدان
آرزوی اهل سنت است که در نیروهای مسلح برای نظام اسلامی قربانی بدهد و در دفاع از این مرز و بوم فداکاری کند
ادامه داد: ما باید یکدیگر را تحمل کنیم، اهل سنت در هر جا باید شیعه را تحمل کنند و حقوقشان را رعایت کنند و به خدا قسم این اعتقاد قلبی من است.
وی افزود: من این حرف را از روی سیاست نمی زنم و هرجایی رفته ام از حقوق برادران شیعه پرسیده ام و گفته ام باید حقوق برادران شیعه را تامین کنید و نباید برادر شیعه در هیچ جایی از دنیای اسلام دغدغه داشته باشد.
وی تاکید کرد: من این را با اصرار گفته ام که شیعیان باید آزادی و حقوقشان را در اینجا داشته باشند و ما اینجا هم همین انتظار را داریم که در هر شهری برادران شیعه ما را تحمل کنند و بگذارند ما مسجد درست کنیم و نماز بخوانیم و در زیر پرچم اسلام و جمهوری اسلامی آزادانه خدا را بندگی کنیم.
وی ادامه داد: دومین دغدغه اهل سنت این است که مسوولان نظام اسلامی با نگاه یکسان به شیعه و سنی زمینه استفاده بهینه از ظرفیت همه اقوام و مذاهب ایرانی را فراهم سازند و تفاوت خاصی بین اقوام و مذاهب نباشد زیرا همه مذاهب و اقوام ایرانی هستند.
وی افزود: همه اقوام و مذاهب، ایرانی هستند و ایران برای ایرانی ها هست و همه در دفاع مقدس دفاع کردند و کشته دادند و الان هم اگر شرایطی پیش بیاید و تهاجمی به ایران اسلامی صورت بگیرد و کشوری به ایران تهاجم کند همه در مقابلش می ایستند و کشته
من این حرف را از روی سیاست نمی زنم و هرجایی رفته ام از حقوق برادران شیعه پرسیده ام و گفته ام باید حقوق برادران شیعه را تامین کنید و نباید برادر شیعه در هیچ جایی از دنیای اسلام دغدغه داشته باشد.
می دهند زیرا ما برادر هم هستیم در برادری وطنی و اسلامی شریکیم.

مولوی عبدالحمید تصریح کرد: نظام اسلامی و در راس آن، مقام معظم رهبری از ما انتظار دارند که ما از حاکمیت ایران اسلامی و رهبری اطاعت کنیم و ما هم اعلام می کنیم که اطاعت می کنیم.
وی ادامه داد: انتظارات ما نیز در چارچوب قانون اساسی و موافق با حاکمیت اسلامی است و اگر انتظار ما بیجا باشد و کسی ما را قانع کند دستش را هم می بوسیم و می گوییم که اشتباه کرده ایم. وی افزود: ما خواهان افق روشنی برای فرزندان و نسل آینده خود هستیم و این انتظار و دغدغه ما از مسوولان نظام اسلامی است.
امام جمعه اهل سنت زاهدان اظهار داشت: البته همانطور که اشاره به بهره بردن جامعه اهل سنت از برکات انقلاب و نظام اسلامی کردم باید بگویم ما نیز در در سخت ترین شرایط صحنه را رها نکردیم و اهل سنت الحمدلله همواره وفادار به نظام اسلامی بوده اند و هیچگاه عامل تفرقه و اختلاف نشده اند.
وی تاکید کرد: اهل سنت ایران که در اغلب نقاط مرزی حضور دارند هیچگاه وطن فروشی نکرده اند و هرگز با براندازان و گروه های برانداز همراه نشده اند و وطن را معامله نکرده و نفروختند و اختلاف و تفرقه و ناامنی درست نکرده اند.
مدیر دارالعلوم مکی اهل سنت زاهدان با اشاره به نزدیک شدن ایام انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: نظر علما، اندیشمندان و همه اهل سنت ایران این است که ما در انتخابات شرکت می کنیم.
وی ادامه داد: بعد از لزوم مشارکت، مهم این است که به کسی رای بدهیم که
نظام اسلامی و در راس آن، مقام معظم رهبری از ما انتظار دارند که ما از حاکمیت ایران اسلامی و رهبری اطاعت کنیم و ما هم اعلام می کنیم که اطاعت می کنیم.
سعه صدر داشته باشد و همه اقوام و مذاهب و شیعه و سنی را به عنوان شهروند ایرانی درجه یک ملاحظه کند و بتواند شیعه و سنی و همه اقوام و مذاهب را در کنار هم قرار دهد و از ظرفیت بالای آنان در ساختن ایران اسلامی بهره بگیرد.
وی افزود: آرزوی اهل سنت است که در نیروهای مسلح برای نظام اسلامی قربانی بدهد و در دفاع از این مرز و بوم فداکاری کند و ما امروز گاهی حسرت می بریم که ما می خواهیم برای وطن کشته شویم و وطن را بسازیم و از وطنمان دفاع کنیم زیرا عزت اسلام و ایران عزت ما و آبادانی ایران آبادانی ما است.
وی تصریح کرد: ما عزت ایران را می خواهیم و انتظار ما این است که مسوولان نظام اسلامی به ویژه مقام معظم رهبری شرایط حل بهتر دغدغه ها و انتظارات اهل سنت از نظام اسلامی را فراهم سازند تا این فرزندان ایران نیز بتوانند در بخش های مختلف نظامی، اجرایی و سیاسی خدمتگزار نظام جمهوری اسلامی باشند.
مولوی عبدالحمید همچنین از همکاری مسوولان متولی امر با دارالعلوم مکی و حضور مهمانان مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در مراسم فارغ التحصیلی طلاب اهل سنت زاهدان قدردانی کرد.
وی ابراز امیدواری کرد: مراسم فارغ التحصیلی طلاب اهل سنت زاهدان بتواند ظرفیت مناسبی برای ایجاد وحدت و اخوت اسلامی شیعه و سنی در دنیای اسلام فراهم سازد.
وی افزود: بدون شک فراهم شدن حضور بیشتر علمای اهل سنت و شیعه از اقصی نقاط عالم اسلامی در این مراسم می تواند هدف مقدس ایجاد وحدت اسلامی را تقویت کند.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۷۵۱


ارسال