يکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ,13 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۵۸
برای سومین سال متوالی در سیستان و بلوچستان؛
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان میزبان سومین جشنواره کتاب‌سازی فرهنگ رضوی شد
 
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سیستان و بلوچستان گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سیستان و بلوچستان برای سومین سال متوالی، میزبان برگزاری سومین جشنواره کتاب‌سازی فرهنگ رضوی است.
به گزارش عصر هامون، فرخ سالاری مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به عنوان دبیر این جشنواره اظهارداشت: طرح اولیه‌ی جشنواره کتاب‌سازی از کارگروه کودک و نوجوان و به پیشنهاد آقای رضایی مدیر عامل کانون به استان سیستان و بلوچستان ارایه شد، بر همین اساس در ابتدای راه تلاش کردیم با توجه به کم‌رنگ بودن فعالیت کتاب‌سازی به دنبال تعریفی از آن باشیم تا بتوانیم تا شیوه‌نامه‌ای صحیح و اصولی برا ی این جشنواره تدوین کنیم، پس از آماده شدن شیوه‌نامه و ارسال آن به دبیرخانه جشنواره بین‌المللی امام‌رضا (علیهم السلام) و تصویب نهایی بنیاد فرهنگ رضوی، شیوه نامه برای استان‌ها ارسال شد تا آغازی برای شروع اولین جشنواره کتاب‌سازی فرهنگ رضوی باشد.

فرخ سالاری گفت :هرساله اعضای کانون از سراسر کشور یکسری کتاب با موضوع رضوی در زمینه آداب زیارت امام رضا و خانواده این بزرگوار ,معجزات و خصوصیات اخلاقی ایشان می سازند و اثرات ساخته شده در این استان بررسی شده و چند اثر به عنوان آثار منتخب انتخاب و به مرحله کشوری راه می یابند.

وی بابیان اینکه عضوگیری کانون از سن ۷ تا ۱۷ سال برای دختران و پسران می باشد گفت:تعداد ۱۸۲۶ اثر کتاب‌سازی از مجموع مراکز فرهنگی هنری سطح کشور تا پایان موعد مقرر به دبیرخانه ارسال شده است.

مدیرکل کانون استان سیستان و بلوچستان گفت :استان‌های ایلام، اصفهان، گلستان، خراسان رضوی ، سیستان و بلوچستان در این جشنواره حضور پررنگ تری داشتند.

وی ادامه داد :خلاقیت و نوآوری، انسجام و هماهنگی در اثر، ارتباط متن با تصویر، طرح جلد، صفحه آرایی، نگارش و نویسندگی از جمله ملاک‌های داوری در این جشنواره بود.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۲۵۸۷
مرجع : خط اول


ارسال