سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ,30 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۴۲
جشن عاطفه ها در خاش برگزار شد
 
فرماندار خاش گفت : جشن عاطفه‌ها ازخودگذشتگی، ایثار ، گذشت از مال برای رفاه، آرامش دیگران و یاد خدا بودن را یادآوری می‌کند.
به گزارش عصر هامون، علیرضا شهرکی در جشن نیکوکاری که در خوابگاه کمیته امداد خاش برگزار گردید ، اظهار داشت : چشن عاطفه‌ها یک بحث مهم و اساسی در راستای کمک به همنوعان و افراد مستضعف است .

وی ادامه داد : جشن عاطفه‌ها ازخودگذشتگی، ایثار ، گذشت از مال برای رفاه، آرامش دیگران و یاد خدا بودن را یادآوری می‌کند.

این مسئول در ادامه ضمن ‌اشاره به توصیه‌های نبی مکرم اسلام و آموزه‌های اسلامی تصریح کرد : آن چه در جامعه اسلامی ایران می بایست مورد عنایت ویژه قرار گیرد نیکوکاری و انفاق است که این مهم ریشه در عمق اعتقادات دینی مردم غیور ایران اسلامی دارد .

فرماندار خاش بیان کرد : این جشن های با صفا و صمیمیت که توسط کمیته امداد خاش برگزار شده است امروز دستانی به کمک همدیگر آمده اند تا به یاری نیازمندانی بشتابند که چشمانشان به دست های شما دوخته شده است .

در ادامه این مراسم قاسم کوچکزایی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان خاش اظهار داشت : کمک به عزیزان نیازمند و حس همیاری و نوع دوستی علاوه بر اینکه به صورت فطری در انسان ها وجود دارد ریشه در اعتقادات معنوی جامعه نیز دارد .

این مسئول با اشاره به شعار جشن عاطفه های امسال که با عنوان مهر در انتظار مهر حماسی می باشد ، یادآور شد : با وجود این که در اغازین روزهای بازگشایی مدارس و نیز اغاز بهار تعلیم و تربیت قرار داریم می بایست مردم ما با حضور عاطفی و حماسه ی خود در پایگاه های کمک به دانش آموزان نیازمند را رونق بیشتری بخشند تا آنها با آمادگی کامل تری در کلاس های درس خود حضور پیدا کنند .

در ادامه این مراسم همچنین منصور ایرندگانی رئیس کمیته امداد خاش اظهار داشت : در دین اسلام تاکیدات فراوانی بر نیکوکاری و کمک به هم نوع شده است .

این مسئول تصریح کرد : جشن عاطفه‌ها زمان خیلی خوبی برای کسانی است که از تمکن مالی برخوردارند، تا با انفاق به درگاه خداوند شکرگزاری داشته باشند و نمونه بارز این شکرگزاری کم کردن به دیگران هست.

وی با اشاره به این مطلب که دانش‌آموزان از برپایی جشن عاطفه‌ها استقبال می‌کنند، بیان کرد : فرهنگ کمک به نیازمندان در بین سنین کم جامعه در حال رشد است.

وی در پایان اظهار داشت : یکی از تاثیر‎ات برگزاری این جشن در روزهای ابتدایی مدارس و شرکت دانش‎آموزان در این جشن، آشنایی و نزدیک شدن این دانش‎آموزان با فرهنگ نوع‎دوستی و کمک به نیازمندان است.

گفتنی است مشابه این مراسم در دبیرستان امیرکبیر شهر نوک آباد خاش نیز برگزار گردید .
برای دیدن تصاویر برگزاری جشن عاطفه ها اینجا کلیک کنید.
انتهای پیام/۹۰۳۱
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۲۸۲۵
مرجع : تفتان ما


ارسال