سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ,19 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
عضو کميسيون برنامه، بودجه و محاسبات با اشاره به نتيجه جلسه امروز دولت و مجلس گفت: به پيشنهاد تيم اقتصادي دولت تصميم‌گيري در خصوص حذف يارانه 30‌ درصد از يارانه‌بگيران به جلسه بعدي موکول شد.
به گزارش عصر هامون،در حالي بحث حذف سه دهک از ليست پرداخت يارانه نقدي به جامعه هدف مطرح شده است که اعضاي کميسيون برنامه، بودجه و محاسبات و تيم اقتصادي دولت با محوريت محمدباقر نوبخت در جلسه فوق‌العاده‌اي اين موضوع را بررسي کردند.

از آنجايي که اکثر اعضاي کميسيون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با حذف دهک‌هاي پردرآمد جامعه موافق بودند انتظار مي‌رفت اين طرح هر چه سريعتر در نشست تيم اقتصادي دولت و مجلس تصويب شود.

قبل از آغاز جلسه عيسي امامي عضو کميسيون برنامه،بودجه و محاسبات به باشگاه خبرنگاران گفت: موضوع حذف يک، دو و سه دهک از ليست يارانه‌ها نيست بلکه هدف حذف ۳۰ درصد از جامعه يارانه‌بگير از اين ليست است بنابراين شايد تعداد دهک‌ها بيشتر يا کمتر باشد.

براساس اين گزارش، نشست فوق‌العاده دولت و مجلس که صبح امروز (شنبه) علي‌محمد احمدي نماينده دهلران خبر آنرا به باشگاه خبرنگاران داده بود ساعت ۱۶ امروز آغاز شد.

بعد از پايان اين نشست که ۲ ساعت به طول انجاميد عيسي امامي نماينده آق‌قلا و گرگان مجددا به باشگاه خبرنگاران گفت: در اين جلسه مباحثي در خصوص حذف دهک‌هاي يارانه‌بگير مطرح نشد.

وي افزود: قرار شد دولت در خصوص حذف ميزان يارانه‌بگيران از اين ليست گزارش جامعي ارائه کنند.

عضو کميسيون برنامه، بودجه و محاسبات مهمترين محور نشست عصر امروز را بررسي پيشنهاد دولت مبني بر برداشت ۶ درصد از سهم صندوق توسعه ملي دانست و اظهار داشت: در اين زمينه نيز به نتيجه نهايي نرسيديم.

امامي تصريح کرد: قرار شد ساعت ۶ و ۳۰ صبح فردا (يکشنبه) قبل از آغاز صحن علني تيم اقتصادي دولت و مجلس نشست ديگري خواهند داشت تا موضع برداشت دولت از صندوق توسعه ملي را بررسي کنند.

همچنين علي‌محمد احمدي در اين رابطه به باشگاه خبرنگاران گفت: به پيشنهاد تيم اقتصادي دولت تصميم‌گيري در خصوص حذف يارانه ۳۰‌درصد از يارانه‌بگيران به جلسه بعدي موکول شد.

وي افزود: آقاي نوبخت کارگروه ويژه‌اي تشکيل دادند تا اين موضوع را بررسي و پيگيري کنند که آيا قيمت حامل‌هاي انرژي افزايش پيدا کند يا يارانه نقدي ۳۰‌درصد از يارانه‌بگيران قطع شود.

عضو کميسيون برنامه بودجه و محاسبات خاطرنشان کرد: جلسه بعدي تيم اقتصادي دولت و مجلس طي يک يا دو هفته آينده برگزار خواهد شد.

اضافه مي‌شود، "علي‌محمد احمدي" نماينده دهلران پيش از اين در گفتگو با باشگاه خبرنگاران از تصمیم کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس برای الزام دولت به حذف ۳ دهک از لیست یارانه‌بگیران خبر داد.

براي مشاهده متن كامل خبر اينجا كليك كنيد.

انتهاي‌پيام/۵۰۸۲
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۲۸۸۱


ارسال