پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ ,23 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۴۷
مدیرکل کانون پرورشی و فکری کودکان سیستان و بلوچستان:
كانون پرورش فكري محور توسعه آينده كودكان و بهترین همراه آنان است
 
مدیرکل کانون پرورشی و فکری کودکان سیستان و بلوچستان گفت : کانون پرورش فکری کودکان بهترین نهادی است که می‌تواند به عنوان یک نهاد موثر و مناسب‌ کودکان را همراهی کند.
به گزارش عصر هامون، فرخ سالاری اظهار داشت : در سال ۱۹۸۶ در روزی که هم اکنون به عنوان روز جهانی کودک نامگذاری شده است ۲ تن ازدانش‌آموزان ۹ ساله مدرسه آتاتوری در نیویورک با نگارش نامه‌ای از همه بچه‌های دنیا خواستند که با هم روزی را به صلح اختصاص دهند.
وی گفت : کودکان در روز جهانی کودک می‌خواهند این تضاد را یادآور شوند، که در حالی که سالانه هزینه‌های غیرقابل تصوری صرف تولید انواع سلاح‌های هسته‌ای و غیر هسته‌ای می‌شود، کودکان بسیاری از گرسنگی، عدم امکانات بهداشتی، سوء و تغذیه و … می‌میرند.
وی اذعان داشت : برنامه‌های هفته ملی کودک با شعار «زنده باد کودکی»، «زنده باد زندگی» از ۱۵ تا ۲۱ مهرماه از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و همکاری بسیاری از دستگاه‌های دولتی فعال در حوزه کودک، در سراسر استان برگزار می‌شود.
مدیرکل پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سیستان و بلوچستان فعالیت‌های هفته ملی کودک را اینگونه تشریح کرد: در این هفته ادارات و سازمانهای دولتی که کارگروه کودک هستند با همکاری هم اقدام به پرپایی نمایشگاه ویژه کودکان خواهند نمود.
وی افزود: در روز ۱۶ مهرماه جشنی با حضور ۲۰۰ نفر از کودکان تحت پوشش سازمان بهزیستی استان و همچنین دانش آموزان مدارس ابتدایی شهرستان زاهدان برگزار خواهد شد.
وی گفت : با برگزاری مسابقات نقاشی و ورزشی بین کودکان و دانش آموزان جوایزی به آنان اهدا خواهد شد .
انتهای پیام/۹۰۳۱
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۲۸۹۲
مرجع : زاهدانه


ارسال