پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ ,23 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۰۷:۰۶
مانور مشترک هلال‌احمر، اورژانس و آتش‌نشانی در زرآباد
 
همزمان با آغاز هفته ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات و بلایای طبیعی، مانور مشترک نیروهای امدادی هلال احمر، اورژانس و آتش نشانی در بخش زرآباد شهرستان کنارک برگزار شد.
به گزارش عصر هامون، محمد علی میرمرادزهی رئیس هلال احمر شهرستان کنارک اظهار داشت: همه ساله به مناسبت روز کاهش اثرات طبیعی که همزمان با ۲۰ مهرماه هر سال است، ستاد حوادث شهرستان قبل از فرارسیدن این روز، جلسه کارگروه امداد و نجات را در شهرستان تشکیل و برنامه ریزی می کند.

وی افزود: صبح امروز نیز در شهر زرآباد با همکاری بخشداری، شهرداری، شورای شهر و نیروی انتظامی، مانور تصادفات جاده ای در روستای بندینی از توابع بخش زرآباد برگزار شد.

رئیس هلال احمر شهرستان کنارک با اعلام اینکه، حادثه و خطرهای گوناگون همیشه در کمین هستند و برای مقابله با حوادث احتمالی بلایای طبیعی، باید آمادگی لازم را داشت،عنوان کرد: امدادگران هلال احمر، اورژانس و آتش نشانی بخش زرآباد این آمادگی را دارند که در هر شرایط بحرانی وارد عمل شده و خدماتی را به آسیب دیدگان عرضه کنند.

وی با بیان اینکه، در این مانور، ۳۳ نفر امدادگر با ۴۴ دستگاه خودرو و دو دستگاه آمبولانس و دو دستگاه وانت حضور داشتند،گفت: این مانور مشترک بین هلال احمر، اورژانس و آتش نشانی تحت عنوان مانور تصادفات جاده ای در شهر زرآباد برگزار شد.

میرمرادزهی اظهار داشت: در این مانور دو عملیات اطفا حریق و جداسازی مصدومان از خودروهایی که آتش گرفته و دچار مشکل شده بودند، صورت پذیرفت،همچنین در این مانور، عملیات نجات مصدومان با فرض پرت شدن یک خودرو به پایین یک پل با ارتفاع ۴ متری انجام گرفت.

رئیس شعبه هلال احمر شهرستان کنارک گفت: هم چنین ماموران آتش نشانی در عملیات راپل، خودروی در حال حریق را اطفا کردند.

میرمرادزهی تصریح کرد: این مانور با هدف بالابردن دانش و مهارت نیروهای امدادی صورت پذیرفت.
گزارش تصویری مانور را اینجا ببینید.
انتهای پیام/۹۰۳۱
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۳۳۱۸
مرجع : طلوع کنارک


ارسال