سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ,30 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
حضور احمدی‌نژاد در متروی لندن، دلايل روحاني شدن حجت‌الاسلام حسن روحاني، سرانجام اقامه دعواي احمدي‌نژاد عليه علی مطهری، در سفر به کره شمالی انگار به "هاوایی" یا "ایبیزا" سفر کرده‌اید!، احمدی‌نژادی‌ها درد دل می‌کنند و ... از جمله اخبار جذاب بسته خبري امروز است.
به گزارش عصر هامون، هر روز شاهد توليد حجم گسترده‌اي از اخبار و گزارشات مختلف و متنوع در خبرگزاري‌ها و پايگاه‌هاي خبري هستيم كه رصد تمام اين اخبار براي مخاطبان در گرو صرف وقت بالايي است و البته از حوصله آنها نيز خارج؛ براي تسهيل در مرور اين اخبار، تلاش داريم گزيده‌اي از اخبار سياسي هر روز كه در فضاي مجازي منتشر مي‌شود را در قالب يك بسته خبري در اختيار مخاطبان قرار دهيم.

انتقاد شديد عفو بین‌الملل از وضعیت حقوق بشر در عربستان

سازمان عفو بین‌الملل ضمن انتقاد شدیداللحن از وضعیت حقوق بشر در عربستان خواستار مجازات ریاض به سبب بی‌توجهی به وعده‌های خود درباره بهبود اوضاع حقوق بشر در این کشور شد؛ فلیپ لوتر مدیر بخش خاورمیانه و شمال آفریقا سازمان عفو بین‌الملل بیان کرده است كه وعده‌های سابق عربستان جز حباب توخالی نبوده است.

به گزارش تسنيم، لوتر با اشاره به اينكه عربستان از نفوذ سیاسی و اقتصادی خود در جامعه بین‌المللی برای ممانعت از انتقاد از این کشور در زمینه حقوق بشر سوءاستفاده کرده است، گفت: حدود چهار سال قبل مسئولان سعودی به ژنو رفتند و توصیه‌های شورای حقوق بشر وابسته به سازمان ملل را پذیرفتند اما از آن هنگام تاکنون مسئولان سعودی نه تنها اقدامی انجام نداده‌اند بلکه بر دامنه خشونت‌ها نیز در این کشور افزوده‌اند.

تبليغات اسرائيل عليه ايران توجيه محرمانه ماندن مذاكرات است

ادوارد پك سفير پيشين آمريكا در عراق، با اشاره به اينكه هر دو طرف مذاكرات در ژنو اين نگراني را دارند كه مبادا كساني بخواهند اين مسير سازنده را مسدود كنند و يا قصد دخالت در روند گفتگوها داشته باشند، اظهار داشت: مقامات عالي اسراييل فعاليت و تبليغات گسترده جديدي را عليه ايران و مذاكرات هسته‌اي آغاز كرده‌اند به همين دليل تاكيد هيات مذاكره‌كننده هسته‌اي ايران و گروه ۱+۵ بر ضرورت محرمانه ماندن محتواي مذاكرات ژنو اقدامي منطقي و بجاست.

اين ديپلمات كهنه‌كار آمريكايي در گفتگو با ايرنا، ادامه مسير گفتگوهاي هفته گذشته ژنو را در مراحل بعدي ثمربخش‌تر دانست و گفت: هدف اصلي ايران، رفع تحريم‌ها است و آمريكا هم به دنبال آن است كه مسئله هسته‌اي ايران حل و فصل شود، به همين دليل ممكن است به زمان نسبتا زيادي براي حصول نتايج ملموس از اين مذاكرات نياز باشد.

محصولات نرم‌افزاری که دنیای سیاست را تکان دادند

شرکت‌های معروف آمریکایی که در زمینه شبکه‌های اجتماعی و یا تکنولوژی‌های روز فعالیت می‌کنند برای اینکه نشان دهند محصولشان برای شرایط روز جامعه بسیار مفید بوده، در تبلیغات خود به عملکردی که این محصول در عرصه‌های اجتماعی و سیاسی داشته است، اشاره می‌کنند. فیس بوک و لینکدین تمام تبلیغاتشان را بر روی این مطلب گذاشته‌اند که سیاستمداران معروف دنیا از این شبکه‌ها استفاده می‌کنند و توئیتر نیز در حالی طی هفته گذشته سهام خود را در بازار بورس عرضه کرد که ادعا می‌کرد، اولین شبکه اجتماعی بود که انتخابات سال ۲۰۰۹ آمریکا را به نفع اوباما رقم زد و در اعتراضات کشورهای عربی نیز نقش مهمی ایفا کرده است.

به گزارش افكارنيوز، داستان پاورپوینت‌های ایرانی براي اولین‌ بار که نام یک فایل پاورپوینتی بر سر زبان‌ها افتاد، حدودا ۴ یا ۵ سال پیش بود؛ همزمان با برگزاری دوره جدید از گفتگوهای ایران با کشورهای اروپایی بر سر برنامه هسته‌ای کشورمان، گروهک منافقین با ادعای اینکه ایران فعالیت‌های زیر‌زمینی تازه‌ای را برای ساخت نیروگاه‌های هسته‌ای مخفی آغاز کرده، فایلی پاور‌پوینتی را به نمایندگان رسانه‌های گروهی و البته نمایندگان آژانسهای جاسوسی غرب نشان دادند که نشان می‌داد این سایت‌های مورد نظر کجا قرار دارند. سازمان‌های اطلاعاتی غرب البته بعد از آن معترف شدند که این گروه نتوانسته ادعاهای خود را ثابت کند.

سال ۸۸ نيز بار دیگر به دليل آنكه خبرنگاران رسانه‌های گروهی که برای پوشش اخبار انتخابات ریاست‌جمهوری به ایران آمده بودند، دعوت شدند که به یکی از مراکز تحقیقاتی سازمان انرژی اتمی در کرج بروند. در آنجا پاورپوینتی از فعالیت‌های هسته‌ای و تحقیقاتی ایران که برای تحقیقات درمانی ساخته شده بود، نمایش داده می‌شود و مسئولی که این پاورپوینت را به آن‌ها نمایش می‌داد در ادامه از ماجرای شهادت دانشمندان هسته‌ای کشورمان نیز سخن گفته بود.

آخرین دور مذاکرات هسته‌ای ایران با کشورهای عضو ۱+۵ در زمان دولت محمود احمدی‌نژاد که در آلماتی برگزار شد هم صحنه ورود پاورپوینت‌های هسته‌ای بود. بازگشت پاورپینت به مذاکرات هسته‌ای این بار اما توسط محمد‌جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان اتفاق افتاده است كه در انتهاي جلسه سخنگوی مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا اعلام کرد که راهکار ایران به صورت کاملا جزء به جزء و دقیق در این فایل بیان شده و مورد توجه اعضای گروه ۱+۵ قرار گرفته است.

حضور احمدی‌نژاد در متروی لندن

رويداد نوشت، حضور احمدی‌نژاد در پوستری که این روزها در متروی لندن نصب شده است.


دلايل روحاني شدن حسن روحاني

جهان نوشت: در جلد اول کتاب خاطرات دکتر حسن روحانی (۱۳۴۱-۱۳۵۷) که در سال ۱۳۸۸ توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده است، رئیس‌جمهور کشورمان از شرایطی می‌گوید که منجر شد تا او وارد حوزه شده و زندگی طلبگی را انتخاب کند:

حسن روحانی (نفر اول سمت چپ) در ایام طلبگی در محضر شهید آیت‌الله بهشتی

دلايل‌ مختلفي‌ براي‌ علاقه‌مند شدنم‌ به‌ تحصيلات‌ علوم‌ ديني‌ و خواندن‌ دروس‌ حوزوي‌ وجود داشت‌. از جمله‌ اينكه‌ پدربزرگم‌، مرحوم‌ شيخ‌ زين‌العابدين‌، عالم‌ و روحاني‌ بود‌ همچنين‌ عمو و دايي‌ پدرم‌، يعني‌ شيخ‌ اسدالله و شيخ‌ محمدتقي‌ آزاد، هر دو عالم‌ بودند و حتي‌ شيخ‌ محمدتقي‌ آزاد از علماي‌ بزرگ‌ سمنان‌ به‌شمار مي‌رفت‌. در خانواده‌ي‌ مادرم‌ نيز دايي‌ ايشان‌ شيخ‌ فتح‌الله پيوندي‌، معمم‌ و در كسوت‌ روحانيت‌ بود. بنابراين‌ وجود علما و معممين‌ در خانواده‌ي‌ پدري‌ و مادري‌، در ورود من‌ به‌ حوزه‌ي‌ علميه‌ بي‌تأثير نبود.

از اين‌ گذشته‌، پدرم‌ نيز علاقه‌ي‌ زيادي‌ داشت‌ كه‌ من‌ طلبه‌ شوم‌. كتاب‌هايي‌ هم‌ كه‌ پدرم‌ من‌ را با آن‌ها در دوران‌ دبستان‌ آشنا كرده‌ بود، عمدتاً كتاب‌هاي‌ ديني‌ بود. مادربزرگم‌، خانم‌ ملالقمان‌، هم‌ كه‌ با ما زندگي‌ مي‌كرد، پيرزني‌ مهذب‌ و اهل‌ تهجد و عبادت‌ بود. همان‌ طور كه‌ گفتم‌، اولين‌ آشنايي‌ من‌ با قرآن‌، به‌ وسيله‌ ايشان‌ صورت‌ گرفته‌ بود. بنابراين‌ مجموعه‌‌ اين‌ عوامل‌ در اشتياق من‌ به‌ تحصيل‌ علوم‌ ديني‌ مؤثر بودند و هر كدام‌ به‌ نحوي‌ تأثير خود را برجاي‌ گذاشتند.

سرانجام اقامه دعواي احمدي‌نژاد عليه علی مطهری چه شد؟

مصطفی ترک همدانی وکیل ‌مدافع علی مطهری، با اشاره به اينكه موکلم در سال ۸۹ نسبت به اقدامات خودسرانه افرادی که در سخنرانی سیدحسن خمینی اخلال ایجاد کرده بودند، صحبت‌هایی را انجام داد که از سوی معاونت حقوقی ریاست‌جمهوری در دولت دهم، این سخنان مجرمانه تشخیص داده شد، اظهار داشت: اين امر باعث شد که معاونت حقوقی ریاست‌جمهوری در سال ۸۹ علیه صحبت‌های موکلم اقامه دعوا کند.

وکیل ‌مدافع علی مطهری در گفتگو با ايسنا، با بيان اينكه پرونده موکلم به دادسرای کارکنان دولت ارجاع و پس از مدتی پرونده به شعبه نهم دادسرای فرهنگ و رسانه ارسال شد، گفت: روز یکشنبه که برای پیگیری پرونده مطهری به دادسرای فرهنگ و رسانه مراجعه کردم، لایحه‌ای از سوی معاونت حقوقی ریاست جمهوری در دولت یازدهم نسبت به اعلام رضایت در مورد پرونده موکلم ارایه شد ولی به دلیل این که شعبه مربوطه بلاتصدی است فعلا این پرونده مختومه نشده است.

هنرمندي با فعاليت سياسي در سايه‌ها

نکسي هنرمند مشهور بریتانیایی که برای برپایی نمایشگاهی در نیویورک، یک ماه در این شهر اقامت دارد از هفته پیش، اولین دیوارنگاری خود در خیابان‌های این شهر را آغاز کرده است، بنکسی، نام مستعار هنرمند گرافیتی، فعال و منتقد سیاسی، کارگردان و نقاش بریتانیایی است که سال‌ها فعاليت پنهاني داشته است.به گزارش فرارو، با اين حال او مشهورترين هنرمند خياباني محسوب مي‌شود و تعدادي از آثار او بين ۵۰۰ هزار تا ۱.۵ ميليون دلار در حراجي‌ها فروخته شده است. اين هنرمند معترض، تاکنون در برابر دوربين‌هاي عکاسي و تلويزيوني ظاهر نشده و کسي چهره او را نديده است.در حالی که ديوارنگاري در بریتانیا به دليل آسيب‌رساني به اموال عمومي جرم محسوب مي‌شود این هنرمند از سال ۱۹۹۲ دیوارنگاری را به صورت مخفیانه آغاز کرد. هنر خیابانی او طعنه‌آمیز و هجویه‌هایش خرابکارانه است. از آن تاریخ آثار هنری او با محتوای سیاسی و اجتماعی در خیابان‌ها، دیوارها و پل‌ها در شهرهای مختلف دنیا به تصویر درآمده است.

اولین سفیر ایران در نیویورک

پارسينه/ میرزا قلی‌خان اولين سفير ايران در نيويورك بوده است.احمدی‌نژادی‌ها درد دل می‌کنند

یک سایت حامی محمود احمدی‌نژاد و اسفندیار رحیم مشایی، در فراخوانی ۶ آبان را "سالروز ولادت جنـاب آقــای محمود احمدی‌نژاد" خوانده و دعوت کرده که درد دل‌ها به صورت بی‌پـرده و صـریح دربـاره مـسائل و رویــدادهـای ۸ سـال گذشته با احمــدی‌نژاد مطـرح شود.

به گزارش انصاف‌نیوز، در متنی که سایت جوان انقلابی درباره ۸ سال ریاست احمدی‌نژاد بر دولت منتشر کرده، از وارونه‌نمایی برای فرار از پاسخگویی رسیدن کشور به وضعیت کنونی دریغ نشده است.

پربازدیدترین عکس گرفته شده در حج امسال چه بود؟

به گزارش دانا، تصویر کودکی که روی دستان نیروهای حراستی مسجدالحرام در مکه مکرمه است، به عنوان پربازدیدترین عکس گرفته شده در حج امسال شناخته شد و رسانه‌های سعودی در این‌باره نوشتند: کودکی دو یا سه ساله که به دلیل ازدحام و شلوغی مسجدالحرام، احتمال له شدنش زیر دست و پا وجود داشت، توسط نیروهای حراستی مسجد الحرام بالا گرفته شد و نجات یافت.این تصویر توسط کاربران سایت‌های اجتماعی در عربستان و دیگر کشورهای عربی به سرعت در حال انتشار و رد و بدل شدن است و وب سایت‌های خبری سعودی هم که این تصویر را منتشر کرده‌اند، آن را پر بازدیدترین عکس گرفته شده در مراسم حج امسال معرفی کردند.

دلسوزی شدید بی‌بی‌سی برای نسل آینده ایران!

جام‌نيوز نوشت، در گزارشی که بی‌بی‌سی فارسی از معرفی سه وزیر دولت یازدهم پخش کرده است، این شبکه ژست دلسوزی به خود گرفت و گفت: در این میان، سرنوشت برنامه‌ریزی برای نسل آینده ایران، در میان دعواهای سیاسی بلاتکلیف مانده است!

دیپلماسی شدید با تهدید نظامی عليه ايران نتيجه‌اي ندارد

روزنامه اماراتی "گلف‌نیوز" در مطلبی با توصیه به رهبران غرب از آ‌ن‌ها خواست تا قبل از اینکه فرصت از دست رود با "حسن روحانی" درباره برنامه هسته‌ای ایران به یک توافق برسند. در ادامه نویسنده با اشاره به نگاه استراتژیک برخی تحلیلگران در غرب و آمریکا از جمله خود باراک اوباما که معتقد هستند زمانی که دیپلماسی شدید با تهدید نظامی همراه باشد می‌توان به یک توافق دست یافت، معتقد است چنین نگرشی درباره ایران نگرشی غلط است و نتیجه‌ای به دنبال نخواهد داشت.

به گزارش افكارنيوز، نویسنده همچنین در ادامه یادآور می‌شود ایرانی‌ها هرگاه نخواهند به هر دلیلی کاری را نکنند آن کار را نخواهند کرد مانند عدم استفاده از سلاح شیمیایی در جنگ تحمیلی با وجود اینکه خود قربانی سلاح‌های شیمیایی صدام شدند و علت این استقلال و مقاومت مردم ایران را به خاطر فرهنگ غنی ایرانی‌ها و نگرش‌های مذهبی آن‌ها می‌داند و عدم تمایل ایرانی‌ها برای ساخت سلاح اتمی ریشه در باورهای دینی آن‌ها دارد.

نویسنده با اشاره به سوابق حسن روحانی و سمت‌ها و تجربیات وی می‌نویسد: روی کار آمدن حسن روحانی در ایران فرصتی برای غرب است تا مسئله هسته‌ای ایران را با مذاکره و از طریق دیپلماتیک حل کنند و اگر سیاست‌های روحانی برای کاهش تحریم‌ها با شکست روبرو شود، دیگر وی حمایت‌های لازم برای پیشبرد مذاکرات با غرب را نخواهد داشت.


پاپ فرانسیس ديداري با نتانياهو نخواهد داشت

یک مقام دیپلمات در واتیکان تأکید کرد، بر خلاف آنچه که دفتر نخست‌وزیری اسرائیل در ۱۶ اکتبر اعلام کرده بود، پاپ فرانسیس با بنیامین نتانیاهو در روز چهارشنبه آینده دیدار نخواهد کرد.

به گزارش تسنيم به نقل از خبرگزاری فرانسه، این منبع با بیان اینکه بر خلاف آنچه که نتانیاهو پیشتر گفته بود با پاپ فرانسیس روز چهارشنبه آینده در واتیکان دیدار خواهد کرد، افزود: این دیدار انجام نخواهد شد؛ زیرا موعد دیدار با پاپ، بایستی براساس برنامه زمانی وی تعیین شود، از سوی دیگر، سخنگوی دفتر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با بیان اینکه این دیدار، نخستین دیدار نتانیاهو با پاپ فرانسیس خواهد بود، از هرگونه اظهار‌نظر در خصوص لغو این ملاقات، خودداری کرد.

لازم به ذکر است، "محمود عباس" رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی، پنجشنبه گذشته، با پاپ فرانسیس در واتیکان دیدار و وی را برای سفر به سرزمین مقدس در فلسطین اشغالی دعوت کرد.

تشکر وبلاگی احمدی‌نژاد از رئیس‌جمهور

پارسینه/ علیرضا احمدی‌نژاد پسر محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور سابق کشورمان در آخرین پست وبلاگ خود نوشت:

نگران چی هستید ؟ همه چی آروم خوب و منطقی پیش میره و هیچ مشکلی وجود نداره بشینید کلاه پهلوی ببینید حال کنید و بی‌خیال دنیا، اوضاع اقتصادی هم داره خوب میشه و قراره به مسایل دینی هم توجه بشه. حالا بازم غر بزنید!

پی نوشت۱: این روزها که بابا بیشتر در دسترس ماست روزهای خوبیه و خوش میگذره.

پی نوشت۲: تشکر مجدد از آقای روحانی بابت تلاش شبانه روزی جهت حل مشکلات مردم

پی نوشت۳: ما آفتاب‌پرستیم هر کجا آفتاب باشد به آن سمت می‌چرخیم اما گول مهتابی و پروژکتور‌ها رو هم نمی‌خوریم فقط آفتاب


در سفر به کره شمالی، انگار به "هاوایی" یا "ایبیزا" سفر کرده‌اید!

به نوشته روزنامه تلگراف، "دنیس رادمن" ۵۲ ساله، ستاره سابق بستکتبال آمریکا ماه دسامبر برای دومین بار به مدت هفت روز به کره شمالی سفر کرده و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی را به عنوان یکی از دوستان خوبش توصیف کرد و رادمن در مصاحبه‌ای گفت: انگار که شما به "هاوایی" یا "ایبیزا" سفر کرده‌اید. همواره ۵۰ تا ۶۰ تن از مردم عادی در کنار او هستند و تمام وقت مشروبات الکلی نوشیده، می‌خندند و اوقات خوشی را می‌گذارنند.

به گزارش آفتاب، این در حالی است که سازمان‌های حقوق بشر خواستار تحت فشار گذاشتن هر چه بیشتر حکومت کره شمالی شده‌اند که در سال ۲۰۱۲ میلادی ۶۴۵.۸ میلیون دلار برای خریداری وسایل لوکس هزینه کرده است، واردات شیشه‌های مشروبات الکلی به ارزش ۳۰ میلیون دلار همراه با وسایل الکترونیکی به ارزش ۳۷ میلیون دلار و ساعت‌های لوکس به ارزش ۸.۲ میلیون دلار از دیگر اقلام ذکر شده در این گزارش است.

اين در صورتي است كه پيش از اين سازمان مواد غذایی و کشاورزی سازمان ملل اوایل ماه اکتبر اعلام کرد، کره شمالی یکی از ۳۴ کشور دنیا است که برای تغذیه مردم کشورش به کمک‌های بیشتری نیاز دارد. این آژانس برآورد می‌کند که حدود ۲.۸ میلیون تن در کره شمالی نیازمند کمک‌های خارجی هستند.

وقتی کیهان از تصمیم ۴۰ روزه روحانی خبر داشت

کیهان در گفت و شنود خود نوشت:

گفت: روزنامه شرق در صفحه اول شماره دیروز خود نوشته است، رئیس جمهور در دقیقه ۹۰ تصمیم گرفت به جای آقای توفیقی، آقای فرجی‌دانا را به عنوان وزیر علوم معرفی کند.

گفتم: یا خبر ندارد یا اینکه دارد کلک مرغابی می‌زند. چون نزدیک به ۴۰ روز است که آقای روحانی تصمیم خود را گرفته بود و قرار نبود توفیقی را معرفی کند.

گفت: پس بگو که چرا کیهان طی چند هفته اخیر به این ماجرا نپرداخته است.

گفتم: آقای روحانی برای دلخوشی اصلاحاتی‌ها و کارگزارانی‌ها توفیقی را سرپرست کرده بود.

گفت: پس حالا آقای روحانی با توجه به حمایت‌های جبهه اصلاحات و حزب کارگزاران از ایشان، چه جوابی برای آنها دارد؟!

گفتم: درویشی در مدح یکی از مسئولان شعری سروده و با آب و تاب خواند. مسئول مربوطه گفت: موقع درو کردن گندم بیا تا جایزه‌ای به تو بدهم و درویش هنگام خرمن نزد او رفت و وعده‌اش را یادآوری کرد، مسئول مربوطه گفت؛ کشک چی؟ پشم چی؟ تو یک چیزی گفتی که ما خوشمان آمد و ما هم چیزی گفتیم که تو خوشت بیاید. این به آن در!
انتهاي پيام/۵۰۸۲
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۳۶۴۵


ارسال