چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ,20 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۵۱
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفتگو با عصر هامون:
خاک هیچ کشوری نباید مامن امنی برای وجود تروریست ها باشد
 
حسینی نماینده مردم سیستان از برگزاری جلسه کمیسیون امنیت ملی مجلس در خصوص حادثه سراوان و مصوبات آن به عصر هامون خبر داد و مهمترین این مصوبات را انسداد مرزهای شرقی برای جلوگیری ار ورود تروریست ها بیان کرد.
سید باقر حسینی در گفتگو با عصر هامون اظهار داشت: در جلسه کمیسیون امنیت مجلس که به طور ویژه به بررسی و تصمیم گیری در خصوص حادثه سراوان مصوب شد هرچه سریعتر انسداد مرزها و ایجاد پاسگاه ها و برجکها در نقاط حساس پیگیری شود.
وی افزود: از آنجاییکه مامن این تروریست ها کشور همسایه ما پاکستان می باشد در خواست شد که نسبت به پاسخگویی دولت پاکستان به جمهوری اسلامی ایران از طریق وزارت امور خارجه اقدام شود زیرا پس از اینگونه شرارت ها براحتی تروریست ها به خاک پاکستان پناه می برند و مسئولیت پیگیری این مهم به صورت سریع و جدی به وزارت امور خارجه سپرده شد.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد: خاک هیچ کشوری نباید مامن امنی برای وجود تروریست ها باشد، بنابراین پاسخگویی این گونه اقدامات با دولت پاکستان است و تصمیمی صریح در خصوص این تروریست های تکفیری و ضد بشری در پاکستان اخذ شود.
وی تصریح کرد: مسببین این اقدام شنیع باقیمانده گروهک تروریستی جندالشیطان است که از موقعیت کوهستانی بودن منطقه استفاده نموده و هر از چند گاهی دست به این اقدامات کور و ضد بشری می زنند.
وی در پایان با آرزوی اینکه دیگر چنین حوادثی در استان رخ ندهد بیان کرد، این جلسه با حضور اعضای کمیسیون امنیت مجلس و مسئولینی از وزارت امور خارجه و وزارت اطلاعات به همراه مرزبانی نیروی انتظامی و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد. اسماعیل کوثری مسئول پیگیری این قضیه شد و نامه این جلسه به کمیسیون امنیت ارسال می شود.
انتهای پیام/۹۰۳۱
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۳۹۱۱


ارسال