جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ ,18 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۰۶:۵۸
امام جمعه اهل تسنن شهرستان خاش؛
امر به معروف و نهی از منکر باید با لسان نرم بیان شود
 
امام جمعه اهل تسنن شهرستان خاش گفت : برای امر به معروف و نهی از منکر باید آشنا بود؛ چرا که اگر آشنایی وجود نداشته باشد نمی‌توان آمر یا ناهی بود.
به گزارش عصر هامون، مولوی محمد علی شهنوازی در مراسم احیاء امر به معروف و نهی از منکر که در دبیرستان نمونه امام موسی کاظم ( ع ) برگزار گردید ، اظهار داشت: احترام به مردم به اندازه نیاز به اکسیژن حائز اهمیت است و احترام به مردم محبت بین نظام و مردم را تقویت می‌کند و احترام چیزی جز امر به معروف و نهی از منکر نیست.
وی با بیان این که امر به معروف و نهی از منکر با قضا در ارتباط است، تصریح کرد: مسلم است که امر به معروف و نهی از منکر با موعظه متفاوت است و در کتب اخلاقی و فقهی نیز امر به معروف را از موعظه جدا کردند و امر به معروف و نهی از منکر باید با لسان نرم بیان شود.
این مسئول بیان کرد:‌ برای امر به معروف و نهی از منکر باید آشنا بود؛ چرا که اگر آشنایی وجود نداشته باشد نمی‌توان آمر یا ناهی بود.
حجت الاسلام محمد حسین میری امام جمعه اهل تشیع و رئیس ستاد احیایی امر به معروف و نهی از منکر خاش همچنین در این گردهمایی با اشاره به نقش آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها در زمینه امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: این دستگاه‌ها نیز باید اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهند.
وی همچنین با اشاره به همکاری همه دستگاه‌های اجرایی در بحث امر به معروف تصریح کرد: نباید همدیگر را متهم کنیم، بلکه باید با همکاری اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهیم.
وی در پایان اجرای امر به معروف و تذکر لسانی را امری عمومی برای جامعه دانست و بیان کرد: نباید این تصور در جامعه به‌وجود آید که چون ستاد احیا وجود دارد دیگران وظیفه‌ای در قبال رفتار و عملکرد مردم در جامعه ندارند و هر شخص باید به اندازه توان خود در این امر مهم سهیم باشد.
انتهای پیام/۹۰۳۱
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۴۲۶۰
مرجع : تفتان ما


ارسال