جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ ,18 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به دور جدید مذاکرات ایران و 1+5 گفت: اگر تیم مذاکره‌کننده کشورمان بتواند بر اساس نقشه راه ترسیم شده و با محوریت منافع ملی ما کار را جلو ببرد، قطعا می‌تواند یک موفقیت تلقی شود.
به گزارش عصر هامون،آنچه که مسلم است اینکه همه طرفین، مذاکرات را جدی گرفته‌اند.

وی افزود: اعضای گروه ۱+۵ مذاکرات را جدی گرفته‌اند و هم اینکه ارتقای سطح مذاکرات به وزرای امور خارجه بدون هماهنگی قبلی نشان‌دهنده تلقی جدی این کشورها برای ادامه مذاکرات است.

بروجردی تصریح کرد: اگر تیم مذاکره‌کننده بتواند براساس نقشه راه ترسیم شده و با محوریت منافع ملی ما کار را جلو ببرد، قطعا می‌تواند یک موفقیت تلقی شود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت:‌ در هر صورت کار، کار پیچیده و سختی است و اگر حتی گام‌های اولیه هم در جهت توافق برداشته شود، باز هم حائز اهمیت است.

وی تاکید کرد: باید منتظر بود تا ببینیم خروجی مذاکرات چه خواهد بود.

نماینده مردم بروجرد در خصوص اینکه آیا ادامه مذاکرات تا این لحظه موفقیت‌آمیز است یا خیر؟ گفت:‌ در هر صورت مقام معظم رهبری فرمودند اگر مذاکرات به نتیجه برسد چه بهتر و فرمودند که ما از مذاکرات ضرر نمی‌کنیم و از دید من یک راستی‌آزمایی برای آمریکا و هم‌پیمانان غربی این کشور است تا چه میزان صادقانه و جدی در این زمینه عمل می‌کند.

اضافه می‌شود؛ دور دوم مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ متشکل از آمریکا، انگلیس، فرانسه، چین، روسیه و آلمان از روز پنج‌شنبه (۱۶ آبان‌ماه) در شهر ژنو سوئیس آغاز شده است.

انتهای پیام/ ۵۰۸۲
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۴۲۸۸


ارسال