دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ,29 November 2021
7
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۲۸
اختصاصی/
لغو آزمون استخدامی برای بازارگرمی!
 
پنج‌شنبه هفته گذشته قرار بود آزمون استخدامی کمیته امداد استان در محل دبیرستان دانشگاه زاهدان برگزار شود که پس از حضور متقاضیان در محل آزمون با بنر "ازمون لغو شده است" روبرو شدند.
به گزارش عصر هامون، پنج‌شنبه هفته گذشته (۱۴ آذر ماه) قرار بود آزمون استخدامی کمیته امداد استان در محل دبیرستان دانشگاه زاهدان برگزار شود و ۱۲۱۹ نفر داوطلب دختر و پسر برای کسب ۳۰ کرسی کارمندی این اداره با هم به رقابت بپردازند! که پس از حضور متقاضیان در محل آزمون با بنر" آزمون لغو شده است" روبرو شدند و این در حالسیت که چهارشنبه (۱۳ آذر) یک روز قبل از برگزاری آزمون کارت های ورود به آزمون از سوی کمیته امداد استان توزیع شده بود.
محسن مسعودیان راد مدیر کل کمیته امداد سیستان و بلوچستان در این خصوص به عصر هامون گفت: دلیل لغو این آزمون این بود که تعداد افراد بیشتری برای حضور در این آزمون ثبت نام کنند که تا کنون ۱۲۱۹ نفر در این آزمون ثبت نام کرده اند.
بر اساس آمار ارائه شده تعداد متقاضیان ثبت نام آزمون کمیته امداد در استان سیستان و بلوچستان نسبت به دیگر نقاط کشور که ۵۰۰ متقاضی برای کسب تقریبا ۱۰۰ کرسی کارمندی به رقابت می پردازند بیشتر است و این واقعا تاسف برانگیز است که با وجود ازدحام جمعیت ۱۲۱۹ نفری برای کسب ۳۰ کرسی کارمندی دلیل لغو آزمون، ثبت نام کننده کمتری باشد! این رقم ثبت نام کننده نشان از جمعیت بالای جوانان جویای کار در استان سیستان و بلوچستان دارد که طی گفت و گویی هدایت الله میرمرادزهی نماینده مردم سراوان یک چهارم نرخ بیکاری کشور را مربوط به سیستان و بلوچستان عنوان کرده بود.
مسعودیان راد ادامه داد: زمان برگزاری آزمون به وقت دیگری موکول شده است که پس از هماهنگی با مسئولین کمیته امداد در کشور و مسئولین نیروی انسانی در استانداری سیستان و بلوچستان زمان مجدد آزمون اعلام خواهد شد.
وی ادامه داد: دلیل لغو ازمون این بود که فرصتی برای عامه علاقمندان در رشته های عنوان شده ایجاد شود و در آزمون قبل برخی متقاضیان کارت های ورودی خود را دریافت نکرده بودند به همین دلیل ازمون لغو شد.
مدیر کل کمیته امداد افزود: متقاضیانی که در آزمون قبل شرکت کرده اند جای هیچ نگرانی ندارند بلکه به آن ثبت نام به جای خودش باقی است و در ازمون بعد برایشان کارت صادر خواهد شد.
یکی از ثبت نام کنندگان در آزمون با ناراحتی گفت: قرار بود ۳۰ نفر در این اداره جذب شوند که قطعا این ۳۰ نفر هم از قبل انتخاب شده بودند و بعد از نتایج ازمون یا نخبه معرفی می شوند یا ... حرف هایی که قبلا هم از زبان بسیاری از مسئولین شنیده ایم.
مدیر کل کمیته امداد گفت: استان سیستان و بلوچستان بیشترین متقاضی کار در این اداره را داشته است دلیل آن هم این بوده است که ما با دانشگاه ها برای معرفی نخبگان و با اداره کار مکاتباتی داشته ایم و یک بانک اطلاعاتی از کسانی که قبلا به ما درخواست کار می دادند داشتیم که در این آزمون لحاظ کردیم به همین دلیل بالاترین رقم ثبت نام را استان ما در بعد کشوری به خود اختصاص داد.
مسعودیان راد بیان کرد: تمام این پست ها برای جنوب استان در نظر گرفته شده است فقط سه تا چهار نفر به شمال استان اختصاص داده ایم چرا که بحث ما نقاط محروم استان است.
وی ادامه داد: تا کنون ما بالاترین رقم ثبت نام متقاضی کار را در سیستان و بلوچستان در کل کشور داشته ایم.
در صفحه ای که گفته می شود استاندار سیستان و بلوچستان آن را به روز می کند وی یکی از اقدامات مثبت خود را "ممانعت از آزمون ناهماهنگ و بدون اعلام عمومی یکی از ادارات استان که قرار بود امروز پنجشنبه برگزار شود" عنوان کرده است.
امیدواریم که دیگر شاهد لغو آزمون های استخدامی به دلیل افزایش ثبت نام کننده !!! در استان نباشیم چرا که لغو آزمون های استخدامی به این دلایل نشان از ضعف مدیریتی و ناهماهنگی دستگاه‌های مربوطه دارد.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۵۸۰۲


ارسال
۱۳۹۲/۰۹/۱۸ ۱۰:۳۴
به به چشم ما روشن
 
۱۳۹۲/۰۹/۱۸ ۱۱:۱۵
كاش جلوي استخدام هاي بي سرو صدا كه در اين دو سه سال خيلي هم بوددر استان بازبيني وافراد مجددا در شرايط برابر جذب مي شدند
 
mahdi
۱۳۹۲/۰۹/۱۸ ۱۶:۰۰
on axi ke gozashtid male fb ostandare yani?
mage ishonamfb baz hastand?
 
۱۳۹۲/۰۹/۱۹ ۱۱:۳۷
ایکاش سایت محترم شما درچندسال گذشته نسبت به استخدام بی ضابطه وغیرقانونی افرادتوسط دولت گذشته اظهارنظر می کردند که غالب این افراد غیربومی می باشند.
 
ش.ت
۱۳۹۲/۰۹/۲۱ ۱۵:۱۴
آزمون ها همه واسه خانواده و فامیل رییس ادارات برگزار میشه ما دومون سال گذشته در آآزمون ناظری شیلات امتحان دادیم حدودا 70. نفر بودیم اصلا نتایج اعلام نشد ولی خواهر زن رییس اداره فقط نمیدونم چه جوری قبول شده بود امسال هم الصورت فرمالیته آزمون گرفتن که دوباره رییس اداره خواهر زنشون توی اداره ناظر. بگذآره آقای استاندار خواهش میکنم به مدیریت ناکارآمد و پارتی بازی شیلات زابل رسیدگی کنید انسانها با هم برابرند بخدا
 
۱۳۹۲/۱۱/۰۵ ۱۳:۰۱
راس گفتی به خدا
 
ابراهیم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۰۹/۲۳ ۰۷:۵۶
حتما استاندار جدید میخواهداز شهر خودش واقوامش استخدام کند.مگه میشه چرا که نه