شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ ,25 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۱۸
تلاش احمد الجربا برای به پایان رساندن ماموریت سوخته ضد ایرانی
 
در حالی که رهبران و سران با سابقه عرب توان مقابله با ایران را نداشته و مدام از توان و قدرت ایران می‌گویند رییس تازه به دوران رسیده مخالفان استانبول نشین سوری در سفری دوره‌ای به کشورهای عربی به زعم خود تلاش می‌کند تا روابط این کشورها با ایران را تخریب کند.
به گزارش عصر هامون،به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، احمد عاصی الجربا که پس از سفر به مصر و کویت اکنون تلاش می‌کند تا به دیگر کشورهای عربی سفر کند، تلاش می‌کند تا ماموریتی سوخته را به پایان ببرد که بر اساس آن، این کشورها بتوانند رایزنی و چانه زنی بیشتری برای سهم ائتلاف استانبول در نشست ژنو۲ داشته باشند. در همین حال گفته می‌شود که الجربا توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵ را به عنوان تهدیدی برای کشورهای عربی می‌داند.

مخالفان سوری از جمله احمد الجربا به همراه عربستان و اسرائیل به شدت از پیامدهای بهبود روابط ایران و آمریکا و توافق هسته‌ای این کشور با پنج بعلاوه یک نگران هستند. مخالفان سوری معتقدند این تحولات تاثیر مستقیمی بر موقعیت از پیش مستحکم شده ایران در منطقه می‌گذارد.

احمد الجربا روز یکشنبه در گفتگو با شبکه تلویزیونی اسکای نیوز عربی مدعی شده هرگونه گشایش در وضعیت ایران باعث تحکیم مناسبات منطقه‌ای این کشور و لاجرم تقویت بشار اسد و حزب الله خواهد شد.

در همین حال منابع مطلع به شبکه العالم گفتند که عربستان سعودی با فشار بر کشورهای عربی از آنها خواسته است تا برای تقویت روحیه مخالفان سوری به خصوص ائتلاف ملی در آستانه نشست ژنو۲ از جربا استقبال سیاسی کرده و با وی در عالی‌ترین سطوح ملاقات کنند. بر اساس گفته این منابع برخی از کشورهای عربی تاکنون حاضر به پذیرش این دیکته سران ریاض نشده‌اند و به همین دلیل سفر جربا پس از کویت و مصر تاکنون ناکام مانده است.


انتهای پیام / ۵۰۸۲
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۵۹۳۸


ارسال