چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ,20 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۰۷
مدیرکل بهزیستی سیستان و بلوچستان خبر داد:
بیش از هزار شغل برای مددجویان بهزیستی استان ایجاد می شود
 
مدیرکل بهزیستی سیستان و بلوچستان گفت: در سال جاری، یک هزار و 300 شغل برای مددجویان بهزیستی استان ایجاد می شود.
به گزارش عصر هامون، محمدرضا سراوانی ظهر امروز در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران اظهار داشت: یکی از وظایف این سازمان، ایجاد اشتغال و فرصت های شغلی برای جمعیت زیرپوشش است.
وی افزود: در سال گذشته تسهیلات اشتغالزایی در دو بخش مشاغل خانگی و کسب و کار خرد به مددجویان تعلق گرفت.
مدیرکل بهزیستی سیستان و بلوچستان بیان کرد: در سال ۹۰ تسهیلات مشاغل خانگی معادل یک میلیارد و ۳۶۷ میلیون تومان بود که این رقم در سال ۹۱ به ۶ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.
وی ادامه داد: در بخش کسب و کار خرد، میزان تسهیلات در سال ۹۰ یک میلیارد و ۴۲۶ میلیون تومان بوده که در سال ۹۱ این رقم به ۲ میلیارد و ۹۰۵ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.
سراوانی اضافه کرد: علاوه بر این اعتبارات که از محل منابع شورای اشتغال کشور است، از محل اعتبارات بند ۷۷ قانون بودجه نیز ۴۰۷ میلیون تومان برای اشتغال مددجویان بهزیستی پرداخت شده است.
وی بیان کرد: سال گذشته، تعهد ایجاد اشتغال اداره کل بهزیستی در استان برای ۱۲۰۰ نفر بود که تعداد افراد ثبت شده در سامانه رصد حدود هزار و ۴۷۰ نفر است و این نشان می دهد که بیش از تعهد خود اشتغال ایجاد کرده ایم.
وی با بیان اینکه امسال تعهد این سازمان برای ایجاد اشتغال، هزار و ۳۰۰ نفر است گفت: توسعه مراکز غیر دولتی از اهداف سازمان بهزیستی در سال جاری است.
سراوانی در ادامه به تشریح عملکرد این اداره کل در حوزه های مختلف پرداخت و افزود: ۷۶۷ نفر در مراکز روزانه و شبانه از خدمات بهزیستی سیستان و بلوچستان بهره مند می شوند که سال گذشته این اداره کل مبلغ ۱۷ میلیارد و ۷۳۳ میلیون ریال یارانه به آنها پرداخت کرده است.
مدیرکل بهزیستی سیستان و بلوچستان ادامه داد: سال گذشته در طرح پیشگیری از تنبلی چشم، ۸۱ درصد از کل کودکان ۳ تا ۶ سال را معاینه کردیم که ۳۸۰ مورد کمک هزینه عینک دریافت کردند و ۱۱ عمل جراحی چشم نیز با هزینه این اداره کل انجام شد.
وی با اشاره به وضعیت مسکن معلولان نیز گفت: ۹۳۷ واحد مسکن شهری و روستایی به مددجویان واگذار شده و یا آماده واگذاری است، علاوه بر این هزار و ۷۵۰ واحد نیز در دست ساخت و در حال پیگیری است.
مدیر کل بهزیستی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه در سطح استان مراکز گذری کاهش آسیب فعال هستند، اذعان داشت: هم اکنون دو مرکز سرپناه شبانه در زاهدان فعالیت می کنند.
سراوانی همکاری و تعامل رسانه ها را در راستای معرفی خدمات بهزیستی برای جامعه هدف خواستار شد و از مردم خواست: در زمینه حمایت از معلولان و مددجویان مشارکت بیشتری با این سازمان داشته باشند.
انتهای پیام/۹۰۳۱
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۵۹۶


ارسال