دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ ,20 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
در حالیکه دولت باراک اوباما تمام تلاش خود را به کار گرفته است که مانع تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران شود رسانه‌های این کشور با فرافکنی در مورد شمار سناتورهای موافق با تحریم‌های جدید و ممانعت از وتوی اوباما این خبر را پررنگ می‌کنند .
به گزارش عصر هامون،آسوشیتدپرس در این باره می‌نویسد : هم اکنون ۵۹ سناتور آمریکایی حامی طرح تحریم‌های جدید ایران هستند. در همین حال سی‌ان‌ان به نقل از یک مشاور مجلس سنا ادعا می‌کند که رقم غیررسمی حامیان تحریم، ۷۷ نفر است.

در گزارش آسوشیتدپرس آمده است: تعداد حمایت کنندگان از طرح تحریم های آمریکا با در نظر گرفتن سناتور رابرت منندز از ایالت نیو جرسی و پیشنهاد دهنده آن به ۵۹ نفر رسیده است.

پنی یانگ نانس مدیر اجرایی زنان نگران در مورد آمریکا با ارسال نامه ای از سناتورها به سبب حمایت از طرح تحریم های ایران تشکر کرد.

در این نامه ادعا شده است :« تحریم های قبلی ایران که کنگره تصویب کرد مقامات ایران را پای میز مذاکره آورد. این تحریم ها آنها را پای میز مذاکره نگه داشته است. در حالی که دولت آمریکا برای دستیابی به توافق نهایی تلاش می کند ، ما باید به فشارهای خود ادامه دهیم. این طرح با تلاش های دیپلماتیک دولت آمریکا مطابقت دارد زیرا فقط در صورت شکست مذاکرات یا اگر ایران توافق موقت را نقض کند، تحریم های بیشتر اجرا می شود.با وجود این ، ما به سبب امنیت اسرائیل و سراسر خاورمیانه نباید اهمال کنیم.»

اگر چهل و سه یا همه چهل و پنج نماینده جمهوریخواه حمایت خود را از طرح تحریم ها اعلام کنند که تقریبا حمایت همه جمهوریخواهان محسوب می شود و حمایت آشکار شانزده دموکرات نیز وجود داشته باشد ، بقیه دموکرات ها در وضعی بد قرار می گیرند. دموکرات ها می گویند اگر پای رای گیری در میان باشد ، از این طرح حمایت می کنند ولی همراه با هم از این طرح حمایت نمی کنند.

بر اساس قوانین موجود، در صورتی که ۶۷ سناتور به طرحی رای مثبت بدهند، رئیس‌جمهور نمی‌تواند آن طرح را وتو کند.

انتهای پیام/۵۰۸۲
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۷۰۶۵


ارسال