دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ ,20 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۵۱
مدیرکل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
احداث یک مجتمع گردشگری در سواحل درک زرآباد
 
مدیرکل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان به همراه معاون گردشگری و روسای میراث فرهنگی چابهار و کنارک از جاذبه‌های زرآباد بازدید نمودند.
به گزارش عصر هامون به نقل از طلوع کنارک، ملک سنجرانی اظهار داشت:گردشگری یکی از بهترین فعالیتهای اقتصادی هست که می تواند نقش مهمی در توسعه پایدار داشته باشد.
وی افزود:این صنعت رو به رشد از طریق ترکیب و بکارگیری همزمان منابع اقتصادی ،اجتماعی،زیست محیطی وفرهنگی به وجود می آید.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: فعالیتهای انجام شده در زمینه انعکاس مناطق گردشگری و جذب گردشگری روستایی و زمینه سازی برای حضور گردشگردر زرآباد بی نظیر و در یکسال گذشته قابل تقدیر است.
سنجرانی در این بازدید بیان کرد: به زودی احداث یک مجتمع گردشگری در سواحل درک زرآباد آغاز می‌شود.
وی تاکید کرد: امیدواریم شاهد حضور بیشتر هنرمندان صنایع دستی بخش زرآباد در نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های مختلف باشیم.
بخشدار زراباد نیز گفت: درصورتی که گردشگری با برنامه ریزی خوب توجه به فرهنگ مردم منطقه و باورهای دینی و هنجارهای اجتماعی و درنگاه کلان حفظ منافع ملی ساماندهی شود می تواند تاثیرات بسیار خوبی بر شاخص های توسعه در همه بخشها بگذارد و درصورتی که بدون برنامه ریزی باشد مشکلات فراوانی بوجود می آورد.
وی افزود:زرآباد دارای ظرفیتهای بسیاری ازجمله،کشاورزی،صیادی و حمل و نقل می باشد، اما مهمترین مزیت آن گردشگری است و روستای درک نیز می تواند در این مورد به عنوان یک منطقه اکو توریست مطرح باشد.
مجنبی شجاعی بیان کرد:گردشگری در چهارچوب گفتمان اشتغالزایی ورشد می تواند ابزار مهمی برای توسعه ثروت وارتقاء اشتغال در استان بالاخص در نوار ساحلی باشد.
بخشدار زرآباد،اندیشه دقیق، وحدت و انگیزه را بصورت یکجا و باهم برای آبادانی استان در تمام عرصه ها ضروری دانست و افزود:توسعه گردشگری می تواند موتور محرکه پیشرفت متعادل، متناسب و هماهنگ اقتصادی ،اجتماعی و فرهنگی باشد و نیازهای نسل فعلی را بدون به مخاطره انداختن توانایی نسلهای بعدی فراهم کند.
شجاعی ادامه داد:دقت به هنجارهای دینی و احترام به چهارچوب های محلی و ملی باید بصورت محورهای اصلی در گردشگری لحاظ شود.
بخشدار زرآباد خاطرنشان کرد:توسعه گردشگری یکی از راه های اصلی برای گذر از اقتصاد مقاومتی می باشد.
احداث اورژانس ساحلی،زمین فوتبال ساحلی، احداث آلاچیق و مجتمع گردشگری و اولویت اجرای طرح هادی نیز در روستای درک می باشد.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۷۳۹۲


ارسال