يکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ,13 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۵۱
به مناسبت هفته سرطان؛
همایش پیاده روی ویژه سالمندان در زاهدان برگزار می شود
 
رئیس هیات همگانی استان سیستان و بلوچستان گفت : به مناسبت گرامیداشت هفته سرطان همایش پیاده روی ویژه سالمندان در شهرستان زاهدان برگزار می شود.
به گزارش عصر هامون به نقل از زاهدانه، عباس سلامتی اظهار داشت: با همکاری معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سیستان و بلوچستان و هیئت ورزشهای همگانی به مناسبت گرامی داشت هفته سرطان همایش پیاده روی ویژه سالمندان در زاهدان برگزار می گردد.
وی افزود: این همایش پنجشنبه ۱۰بهمن ساعت ۹ صبح در دهکده بزرگ ورزشی زاهدان برگزار می شود.
سلامتی با اشاره گرامیداشت هفته سرطان ادامه داد: سالمندی شامل یک طیف سنی است که به سه گروه سالمند جوان (۶۰ تا ۷۵ سال)، سالمند میانسال (۷۵ تا ۹۰ سال) و سالمند کهنسال (۹۰ سال به بالا) تقسیم می شود.
وی بیان کرد: در ۱۰ الی ۱۵ سال آینده تعداد زیادی از افرادی که الان در سن میانسالی هستند وارد مرحله سالمندی خواهند شد و از همین حالا باید به فکر سلامت آنها بود.
وی گفت: سبک زندگی ماشینی که امروزه ما با آن رو به رو هستیم، زندگی شهری، کاهش تحرک و تغذیه نامناسب از جمله عواملی هستند که باعث افزایش بیماری های قلبی عروقی، فشار خون و دیابت و سرطان شده که منجر به افزایش مرگ و میر ناشی از این بیماری ها می شوند..
سلامتی یکی از نیازهای سالمندان را داشتن شهر دوستدار سالمند عنوان کرده و تصریح کرد: ما باید در زمینه داشتن شهر دوستدار سالمند برنامه ریزی کنیم تا فضای شهری، پارک ها، وسایل نقلیه و سایر امکانات شهری متناسب با حال سالمندان طراحی شود.
وی همچنین بیان داشت به وسیله ورزش می توان از فعال شدن ژن سرطان هایی مانند سرطان روده و سرطان پستان که عامل ژنتیک در آنها مؤثر است جلوگیری به عمل آورد.
وی در توصیه به سالمندان گفت: سالمندان باید توجه داشته باشند که اگر در هنگام ورزش کردن با مشکلات تنفسی و عضلانی مواجه می شوند و یا دچار بیماری هایی مانند سرطان ،پوکی استخوان، دیابت و یا بیماری های قلبی هستند، حتما قبل از انجام فعالیت بدنی متوسط تا شدید با پزشک متخصص مشورت نمایند.
انتهای پیام/۹۰۳۱
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۷۵۷۴


ارسال