جمعه ۲۶ شهريور ۱۴۰۰ ,17 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۲۳
یکی از سناتورهای حامی لایحه تحریم علیه ایران انصراف داد
 
سناتور "جو مانچین" یکی از حامیان لایحه جدید تحریم‌ها علیه ایران شب گذشته اعلام کرد که دیگر از تصویب آن حمایت نمی‌کند.
به گزارش عصر هامون،به نقل از ام‌اس‌ان‌بی‌سی ، وی گفت: من تنها با این قصد این لایحه را امضا کردم که می‌خواستم رئیس جمهوری اوباما و دولت را یاری کنم اما پس از صحبت‌های رئیس جمهوری به این باور رسیدم که این لایحه باید کنار گذاشته شود.

وی که با شبکه ام.اس.ان.بی.سی صحبت می‌کرد تصریح کرد: من به این علت این لایحه را امضا کرده بودم که مطمئن شوم رئیس جمهوری در صورت نیاز "چکش" و اهرم فشار مورد نیاز خود را داشته باشد و این را نشان دهیم که ما تا چه حد در اعمال تحریم‌ها در صورت نیاز مصمم هستیم. اما با سخنان روز گذشته اوباما به این نتیجه رسیدم که برای صلح و دست یافتن به آن شانس دیگری قائل شویم و از این فرایند پشتیبانی کنیم.

وی افزود که امیدوارم که "هری رید" رهبر اکثریت سنا لایحه را در صحن سنا مطرح نکند و ما بتوانیم بحثی معقول بر سر آن داشته تا بتوانیم یک شانس دیگر به صلح و راه‌های صلح‌آمیز دهیم.

روز گذشته بود که باراک اوباما رئیس جمهوری امریکا در سخنرانی سالانه خود موسوم به "وضعیت کشور" ضمن ستایش از تلاش‌های دیپلماتیک دولتش در جلوگیری از پیشرفت برنامه اتمی ایران اعلام کرد: موافقت‌نامه موقت ژنو فرصتی تاریخی برای رسیدن به یک معامله نهایی و کامل را فراهم می کند. وی در سخنان خود گفت: تحریم‌های اعمالی این فرصت را مهیا کرد. با این حال اجازه دهید صریح باشم،‌ اگر کنگره لایحه تحریم‌های جدیدی را تصویب کند که تهدیدی برای به انحراف کشیدن مسیر مذاکرات کنونی باشد، آن را وتو خواهم کرد. به خاطر حفظ امنیت ملی خودمان ما باید فرصت و شانس لازم برای موفقیت دیپلماسی را فراهم کنیم.

انتهای پیام/۵۰۸۲
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۷۸۳۴


ارسال