دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ ,20 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۲۶
"میچل" سناتور سابق امریکایی: کاهش تحریم‌های ایران، تصمیم درستی بود
 
جرج میچل،‌ سناتور سابق امریکایی،‌ گفت تصمیم امریکا در مذاکره با ایران و کاهش تحریم ها علیه این کشور جهت دادن این فرصت به جمهوری اسلامی برای اثبات صلح آمیز بودن برنامه های هسته ای اش یک تصمیم درست بوده است.
به گزارش عصر هامون،به نقل از خبرگزاری اسوشیتدپرس، "جرج میچل"که در گذشته نماینده ویژه امریکا در امور مربوط به ایرلند شمالی و نیز نماینده ویژه این کشور در خاورمیانه بوده است گفت ناکامی در دستیابی به توافقی جامع با جمهوری اسلامی به تسریع و تشدید بی ثباتی در خاورمیانه منجر خواهد شد.

میچل که از سناتورهای دموکرات مجلس سنای امریکا بوده است به مدت پانزده سال در این مجلس عضویت داشت و طی شش سال از این پانزده سال رهبری حزب اکثریت را در سنا عهده دار بود.

وی خاطرنشان کرد افزایش تحریم های امریکا علیه ایران در شرایط کنونی گامی رو به عقب خواهد بود،‌ زیرا هیچ نشانه ای وجود ندارد که روسیه و چین با تحریم های جدید علیه ایران موافقت کنند.

وی به اسوشیتدپرس گفت: در صورتی که امریکا تحریم های خود را علیه ایران تشدید کند این تحریم ها قالب جهانی و بین المللی نخواهد داشت، بلکه تنها تحریم هایی امریکایی خواهند بود و به همین دلیل، از کارآیی لازم برخوردار نخواهند بود.

دور بعدی مذاکرات ایران و گروه پنج به علاوه یک قرار است در ماه میلادی آینده در نیویورک برگزار شود.

شماری از اعضای کنگره امریکا خواستار وضع تحریم های جدید علیه ایران هستند. با این حال، باراک اوباما، رئیس جمهور امریکا،‌ می گوید وضع تحریم های جدید علیه ایران در شرایط کنونی مذاکرات بین تهران و گروه پنج به علاوه یک را به مخاطره خواهد انداخت.

میچل گفت دستیابی به یک توافق هسته ای طولانی مدت با ایران امری ضروری است.

وی تصریح کرد رهبران امریکا باید همچنان به حمایت از میانه روها در منطقه خاورمیانه ادامه دهند تا بتوانند با بی ثباتی در این منطقه مقابله کنند.


انتهای پیام/۵۰۸۲
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۷۸۳۵


ارسال