سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ,30 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۱
"منال اسماعیل" گزارشگر شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد: شبکه 10 تلویزیون اسراییل در واکنش به تظاهرات روز گذشته در ایران اذعان کرد که "انقلاب ایران انقلابی است که شایسته جشن گرفتن است زیرا یک انقلاب پابرجا و جدی است."
به گزارش عصر هامون، به نقل از المیادین، "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر اسرائیل تنها چند ساعت پس از سخنرانی رئیس جمهور ایران به انتقاد از گفتمانی که بر مراسم های سالروز انقلاب حاکم بود پرداخت و ایران را متهم کرد که همچنان اسرائیل را تهدید به نابودی می کند.

بر خلاف نتانیاهو تحلیلگران بر پیام ها و جنبه‌های این مراسم ها پس از گذشت سی و پنج سال از انقلاب تمرکز کردند.

"تسپی یحزکلی" تحلیلگر امور کشورهای عربی در شبکه ۱۰ تلویزیون اسرائیل گفت: بسیاری از انقلاب ها در عصر کنونی به تاریخ پیوسته اند اما انقلاب ایران توانسته است مقاومت کند. انقلاب ایران با وجود تمامی بحران هایی که در مسیر راهش بوجود آمده است مانند جنگ ایران و عراق و فتنه سبز و دیگر مسائل توانسته این بحران ها را پشت سر بگذارد.

"ایهود یعری" کارشناس امور عربی شبکه دوم تلویزیون اسرائیل گفت: ایجاد گشایش در روابط با تهران مانع از به آتش کشیدن تصاویر باراک اوباما نشد. پارچه نوشته های ضد اسرائیلی نیز همچون همیشه برافراشته شد. ایران در جشن های سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اینگونه بود.

همزمانی جشن های سی و پنجمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران با مصاحبه ای که شبکه تلویزیونی المیادین با "سیامک مره صدق" نماینده کلیمیان در پارلمان ایران به عمل آورد مناسبتی برای شبکه ده تلویزیون اسرائیل بوجود آورد تا از وضعیت یهودیان در ایران سخن بگوید.

شبکه ۱۰ تلویزیون اسرائیل بخشی از مصاحبه شبکه تلویزیونی المیادین با سیامک مره صدق را پخش کرد و این شخص را یک سیاستمدار دانست که با مقامات ایران ارتباط دارد. آن ها به این بخش از سخنان وی که اسرائیل را دشمن خوانده بود کاملاً توجه نشان دادند.

انتهای پیام/ ۴۰۳۰
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۸۵۸۵


ارسال