پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ,21 October 2021
1
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۰۹
وزارت کشور در حال پیگیری وضعیت 5 مرزبان ربوده شده است
 
عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: وزارت کشور در رابطه با این مسئله اقدام کرده و در مورد آزادسازی و وضعیت این عزیزان در حال پیگیری است.
به گزارش عصر هامون، منصور حقیقت‌پور عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در مورد وضعیت ۵ مرزبان ربوده شده گفت: وزارت کشور در رابطه با این مسئله اقدام کرده و در مورد آزادسازی و وضعیت این عزیزان در حال پیگیری است.

وی ادامه داد: به این دلیل که این عزیزان به خارج از مرزهای ایران منتقل شدند در حال رایزنی با مقامات کشور پاکستان هستیم زیرا مقامات این کشور نیز باید همکاری‌های لازم را در این رابطه داشته باشند.

سید حسین نقوی‌حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز در همین رابطه اظهار داشت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از طریق وزارت خارجه موضوع را دنبال کرده تا سرنوشت گروگان‌ها هر چه سریعتر مشخص شود.

وی ادامه داد: آخرین اطلاعات ما این است که دولت پاکستان موضوع را پیگیری و نسبت به شناسایی گروه گروگان‌گیر اقدام کند، همچنین آخرین اطلاعات ما از وضعیت مرزبان‌ها این است که آن ها سالم و در اختیار گروگان‌گیرها هستند.

نقوی‌حسینی خاطرنشان کرد: دستگاه‌های امنیتی و انتظامی و نظامی و همچنین دستگاه دیپلماسی و سیاست خارجی به شدت پیگیر این مسئله هستند که راهکاری برای آزادی مرزبانان ایرانی پیدا کنند.

گفتنی است در تاریخ ۱۸ بهمن ماه سال جاری ۵ تن از مرزبانان ايرانى در منطقه جکيگور از توابع شهرستان سرباز، مفقود شده اند و سازمان جيش العدل به اسارت گرفته شدن آنها را بر عهده گرفته است.

انتهای پیام/ ۴۰۳۰
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۸۷۷۳


ارسال
علی
۱۳۹۲/۱۱/۲۹ ۱۴:۰۸
دولت پاکستان باید همکاری کند تا سربازان بی گناه آزاد شوند، اگر نمی تواند کاری کند ، ایران هم در روابط با آن تجدید نظر کند.