دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ,29 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۴۲
سوء استفاده جنسی سعودی ها از پناهندگان سوری
 
رسانه ای انگلیسی، از سوء استفاده سعودی ها از زنان و دختران سوری ساکن اردوگاه های آوارگان در اردن پرده برداشت. در گزارش روزنامه نگار روزنامه «ایندیپندنت» آمده است، مردان سعودی، پس ازدواج با دختران جوان، بعد از چند روز ناپدید می شوند.
به گزارش عصر هامون، یک رسانه اروپایی از وضع نابسامان آوارگان سوری در اردن خبر داده است.

دختران
فرناندو وانتیتس روزنامه نگار روزنامه ایندیپندنت در گزارشی با عنوان «شکاری آسان؛ بهره کشی از آوارگان سوری» آورده است: «نوار»، دختر خجولی است که هفده سال سن دارد و شبیه «سوزا»، خواهر شانزده ساله خود است که هر دو با دو مرد سعودی که بسیار بزرگ تر از آنها هستند، ازدواج کرده اند؛ اما پس از بیست روز، این دو مرد ناپدید شده اند.
دختران
وی اعلام کرد: پدر این دو دختر، مهریه ای به مقدار پنج هزار دینار اردن دریافت کرده است. نوار با مردی 55 ساله و سوزا با مردی 45 ساله ازدواج کرده است. این دو مرد سعودی وعده دادند کل خانواده را به عربستان ببرند، اما این خانواده سوری همچنان در حجره ای در امان پایتخت اردن پس از شکست رویاهای خود به سر می برند.

این روزنامه نگار انگلیسی می افزاید: این دو زن پس از زندگی دو هفته ای در آپارتمانی مجلل دوباره به حجره پدری بازگشتند.همسران این دو زن به آنها وعده داده بودند که به عربستان بر می گردند تا مدارک را کامل کنند و سپس دوباره به اردن باز می گردند، اما هرگز بازنگشته اند.
دختران
ایندیپندنت افزود: ازدواج زودهنگام دختران در اردوگاه های آوارگان سوری به علل اقتصادی و سختی معیشت در حال افزایش است. سازمان بین المللی مهاجرت، در امان، پایتخت اردن، از نبود آمار دقیق در این باره خبر داد.

بر اساس گزارش سازمان بین المللی آوارگان، شمار زیادی از زنان و دختران در این اردوگاه ها، برای گذراندن زندگی، مجبور به تن دادن به شرایط خاص می شوند.
 
انتهای پیام/ 4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۹۶۸۷
مرجع : شبکه خبر


ارسال