پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ ,2 December 2021
2
Share/Save/Bookmark
۲
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۴۸
رئیس دادگستری سیستان و بلوچستان
حکم اعدام سه نفر از متهمان اصلی ترور دادستان زابل صادر شد
 
رئیس دادگستری سیستان و بلوچستان از صدور حکم اعدام سه نفر از متهمان اصلی ترور دادستان زابل به اتهام محاربه و افساد فی الارض خبر داد.
به گزارش عصر هامون، موسی نوری قلعه نو دادستان زابل صبح روز چهارشنبه 15 آبانماه جاری به همراه راننده خود مهدی مرعی در ابتدای جاده زاهدان در مسیر محل کار هدف اقدام تروریستی واقع شده و به شهادت رسیدند.
بعد از اعلام این خبر گروهک تروریستی جیش‌العدل ادعا کرده بود که این ترور به وسیله آنها انجام شده در همین راستا، سردار رمضان شریف معاون روابط عمومی سپاه پاسداران گفت: در تماسی که با فرمانده نیروی زمینی سپاه داشتیم، سردار پاکپور ضمن تأیید این خبر اعلام کرد که این تیم هیچ وابستگی به گروهک‌های معاند نظام نداشته و مربوط به مباحث قاچاق بوده است.
آذرماه سال جاری حجت الاسلام ابراهیم حمیدی رئیس کل دادگستری استان سیستان و بلوچستان از دستگیری 10 نفر از عوامل حادثه ترور دادستان زابل که در بین آنها دو نفر خانم بودند در استان خبر داد.
وی افزود: در بدو امر یکی از عواملی که دخالت مستقیم داشت و در صحنه ترور نیز حضور داشته دستگیر و بلافاصله بعد از آن با بررسی‎های انجام شده افراد دیگر که نقش مستقیم و غیر مستقیم داشته‌اند در دستور تعقیب و بررسی قرار گرفتند.
6 بهمن ماه یکی از عوامل اصلی ترور دادستان زابل در مشهد دستگیر شد که حجت الاسلام ابراهیم حمیدی در این خصوص به عصر هامون گفت: این متهم پس از ترور دادستان زابل و دستگیری همدستانش متواری شده بود که پس از تحقیقات گسترده مخفیگاه او در شهر مشهد شناسایی و در عملیاتی ضربتی دستگیر شد که این فرد جزء متهمان اصلی پرونده بود.
رئیس کل دادگستری استان سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد؛ با دستگیری این فرد تعداد افراد بازداشت شده در پرونده به ۱۱ نفر رسید که در میان بازداشت شدگان متهم زن نیز حضور دارد.
وی هدف از این اقدام قاچاقچیان را رسیدگی دادستان زابل به یک پرونده قاچاق موادمخدر اعلام کرد و گفت: عوامل دخیل در این پرونده اقدام به این جنایت کردند.
پس از آن برخی خبرگزاری ها خبر از دستگیری یکی از عوامل ترور دادستان زابل در یزد منتشر کردند که رئیس دادگستری سیستان و بلوچستان در این خصوص گفت: تمامی متهمان در رابطه با پرونده ترور دادستان زابل ۱۲ نفر بودند که همان ابتدا دستگیر و هیچ متهم تحت تعقیب دیگری نداریم.
وی افزود: 12 متهم دستگیر شده در این پرونده هر کدام در مکانی دستگیر شده اند که از بین 12 متهم این پرونده یکی در مشهد و دیگری در یزد دستگیر شده اند و به استان منتقل شده و این پرونده متهم جدیدی ندارد.
5 اسفند ماه اولین جلسه‌ رسیدگی به پرونده‌ ترور دادستان زابل بود و نماینده مدعی‌العموم برای 3 نفر که عضو اصلی تیم ترور شهید موسی نوری قلعه بودند تقاضای اعدام کرد.
حجت الاسلام ابراهیم حمیدی رئیس کل دادگستری سیستان وبلوچستان صبح امروز در گفت و گو با عصر هامون از صدور حکم اعدام سه نفر از متهمان اصلی ترور دادستان زابل به اتهام محاربه و افساد فی الارض خبر داد.
وی افزود: همانطور که گفته بودیم تا پایان سال حکم متهمان پرونده دادستان زابل اعلام می شود حکم اعدام برای سه نفر از متهمان اصلی ترور دادستان زابل به اتهام محاربه و افساد فی الارض از سوی دادگاه صادر شد که در حال حاضر پرونده جهت مراحل بعدی و پیگیری اعتراضات وکلای متهمان به دیوان عالی کشور ارسال شد.
وی افزود: پرونده سایر متهمان این ترور همچنان مفتوح است.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۹۷۲۴


ارسال
شاهد فرا مجله خبری شرق ایران
۱۳۹۲/۱۲/۱۹ ۱۱:۱۶
شهر زیبایی بنام زیبا شهر در قلب زاهدان+تصاویر در شاهد فردا مجله خبری شرق ایران
 
میثم
۱۳۹۲/۱۲/۱۹ ۱۲:۴۹
انشاالله همشونو علنی اعدام کنن تا درسی برای همه بشه نه در زندان