شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ ,18 September 2021
1
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۱۲
کارشناس پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان
ورود موج قوی بارشی به استان از پنجشنبه/ سیستان و بلوچستان همچنان بارانی می ماند
 
کارشناس پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: سامانه بارشی قوی از پنجشنبه به سیستان و بلوچستان وارد می‌شود.
مرتضی فرجی در گفت و گو با عصر هامون اظهار داشت: بر طبق تصاویر ماهواره ای تغییر داده های هواشناسی بیانگر نفوذ سامانه بارشی قوی و ناپایدار تا دوشنبه هفته آینده در استان می باشد که در این مدت در اکثر نقاط استان رگبار باران و رعد برق و تندباد پیش بینی می شود.
وی افزود: در شمال استان و منطقه سیستان در روز های پنجشنبه تا شنبه به خصوص روز جمعه و جنوب استان روزهای شنبه تا دوشنبه هفته آینده رگبار باران پیش بینی می شود که در برخی نقاط امکان آب گرفتگی معابر و جاری شدن روان آب و پر شدن برخی مسیل های موقتی وجود دارد.
فرجی ادامه داد: علاوه بر آن با افزایش وزش بادهای جنوب و جنوب غربی از عصر امروز (چهارشنبه) تا روز یکشنبه هفته آینده همراه با افزایش دما در اکثر نقاط استان پدیده طوفان و گرد و خاک و کاهش شعاع دید و کیفیت هوا به ویژه طی پنجشنبه و جمعه پیش بینی می شود لذا در محور زاهدان- نصرت آباد- بم و محور های زاهدان- زابل- نهبندان با توجه به سرعت وزش طوفان در حدود 70 تا 100 کیلومتر بر ساعت اختلال در تردد جاده ای و حتی احتمال خسارت به تاسیسات انتظار می رود.
کارشناس پیش بینی هواشناسی استان بیان کرد: طی هفته جاری زاهدان- زابل- زهک با 10 درجه بالای صفر خنک ترین شهر و راسک با 31 درجه سانتیگراد گرمترین شهر استان بوده است.
وی گفت: در حال حاضر دمای فعلی زاهدان 16 درجه سانتیگراد است که نسبت به روز گذشته 3 درجه گرمتر شده است.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۹۸۷۹


ارسال