جمعه ۲۶ شهريور ۱۴۰۰ ,17 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۵۳
برای نخستین بار در کشور صورت گرفت
تولید نرم افزار و شناسنامه گردشگری بخش زرآباد در کنارک
 
همگام با سال فرهنگ واقتصاد، برای نخستین بار در کشور در سطح یک بخش، نرم افزار گردشگری و شناسنامه بخش زرآباد شهرستان کنارک تولید شده است.
به گزارش عصرهامون،مجتبی شجاعی با اعلام این خبر در گفت و گو با طلوع کنارک اظهار داشت: همگام با سال فرهنگ واقتصاد باعظم ملی و مدیریت جهادی با تعاملی که بین اداره کل میراث و فرهنگی استان و بخشداری و شهرداری زرآباد انجام شد ظرف مدت ۲ ماه نخستین لوح فشرده گردشگری و شناسنامه آماری بخش تولید و رونمایی شده است.
وی افزود:این لوح فشرده، نرم‌افزاری است کامل شامل بخش‌های معرفی زرآباد، قابلیت‌های گردشگری، پتانسیل‌های کشاورزی، ظرفیت‌های صیادی، گالری تصاویر بخش زرآباد، نقشه داینامیک فواصل و داده‌های جمعیتی روستاهای زرآباد، نرم‌افزارهای مختلف، بازی‌های رایانه‌ای، بخش محیط زیست، قابلیت‌های گردشگری سایر نقاط استان، تقویم، نغمه‌های نوروزی، بیانات مقام معظم رهبری در ابتدای هر سال و همچنین کتابچه‌ای شامل ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری و توسعه منطقه و زمینه‌های رشد آن است.
بخشدار زرآباد با بیان اینکه در سال ۹۰ نیزمشابه این کار، اما در سطح پایین تر،توسط این بخشداری انجام شده بود گفت: از دو سال پیش به دنبال تولید چنین نرم افزار جامع و کاملی بودیم،اما در حدود دو ماه پیش کار تولید و تکثیر این نرم افزار شروع شد.
وی ادامه داد:این نرم افزار با بهره وری زیاد در زرآباد به عنوان اثری فاخر در حوزه گردشگری و جذب توریست وهمچنین جذب سرمایه‌ گذار و تنویر و تشویق افکار برای حضور در منطقه است،که دیگر مناطق کشور نیز می توانند برای شناساندن منطقه و شهرستان خود از آن الگو بگیرند.
شجاعی خاطرنشان کرد:توسعه گردشگری استان میتواند موتور محرکه پیشرفت متعادل، متناسب و هماهنگ اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی باشد و نیازهای نسل کنونی را بدون به مخاطره انداختن توانایی نسل‌های بعدی برای برآوردن نیازهایشان، تامین می‌کند.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۰۵۵۲


ارسال