جمعه ۲۶ شهريور ۱۴۰۰ ,17 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۹
چاره اندیشی برای بحران کم آبی منطقه سیستان در فصل تابستان
 
دکتر عالی نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی گفت: بسیاری از روستاهای این منطقه طی فصل تابستان از مشکل کم‌آبی رنج می‌برنددولت باید برای حل بحران آب در سیستان چاره‌اندیشی کند.
به گزارش عصر هامون به نقل از ندای هیرمند،دکتر عالی نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت : بسیاری از روستاهای این منطقه طی فصل تابستان از مشکل کم‌آبی رنج می‌برند دولت باید برای حل بحران آب در سیستان چاره‌اندیشی کند.

وی بیان کرد: مسئولان کشور باید برای کمک به ماندگاری شاغلان در سیستان، برای آنها امتیازات ویژه در نظر بگیرند.

عالی خاطرنشان کرد: شهرداری‌های منطقه سیستان با مشکلات مالی جدی مواجه هستند و نیاز است دولت به آنها توجه ویژه‌ای داشته باشد.

نماینده مردم سیستان در مجلس اظهار داشت: مسئولان سیستان و بلوچستان باید به صورت جدی پیگیر مصوبات سفر اخیر رئیس جمهور به استان باشند.

وی تصریح کرد: مشکلات آموزشی، بهداشتی و بیکاری منطقه سیستان باید در سطح ملی انعکاس بیشتری پیدا کند.

نماینده مردم سیستان در مجلس تاکید کرد: ایجاد منطقه آزاد خواسته به حق مردم سیستان است که دولت باید به آن توجه ویژه ای داشته باشد.

نماینده مردم زابل همچنین به مشکلات زیست محیطی شهرستان نیز اشاره کرد و گفت: رفع مشکلات زیست محیطی زابل همکاری همه دستگاه ها را می طلبد.

وی بیان کرد: گاهی اوقات مشاهده شده دفع اصولی زباله در شهرستان زابل به درستی انجام نمی شود.

عالی گفت: بخشی از بودجه های عمرانی استان سیستان و بلوچستان باید به پروژه فاضلاب شهری زابل اختصاص یابد، شبکه فاضلاب زابل فرسوده و نیاز به بازسازی دارد.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۲۱۳۲


ارسال