شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ ,18 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۱
وزیر امور خارجه فرانسه جنگ با روسیه بر سر اوکراین را رد کرد، ولی در عین حال هشدار داد اگر روسیه سعی کند انتخابات ریاست جمهوری اوکراین را تضعیف کند، تحریم‌های بیشتری در انتظار مسکو خواهد بود.
به گزارش عصر هامون، به نقل از خبرگزاری فرانسه، " لوران فابیوس" وزیر امور خارجه فرانسه جنگ با روسیه بر سر اوکراین را رد کرد، ولی در عین حال هشدار داد اگر روسیه سعی کند انتخابات ریاست جمهوری اوکراین در 25 مه را تضعیف کند، تحریم‌های بیشتری در انتظار مسکو خواهد بود.

فابیوس که این هفته راهی آمریکا می‌شود، روز یکشنبه در مصاحبه ای گفت: ما نمی‌توانیم این الحاق یا کنترل شدن یا تجاوز به اوکراین را بپذیریم.

وی افزود: از سوی دیگر، ما نباید با روسیه وارد جنگ شویم. در این میان دیپلماسی و تحریم‌ها برای اعمال فشار وجود دارند.

فابیوس در پاسخ به سوالی درباره آینده تحریم‌های بیشتر علیه روسیه گفت: این امر به واکنش مسکو به انتخابات ریاست جمهوری اوکراین بستگی دارد.روسیه به حمایت از شبه نظامیان شرق اوکراین متهم است.

وزیر خارجه فرانسه گفت: اگر آن‌ها اقداماتی را برای جلوگیری از انتخابات انجام دهند، ما تحریم‌ها را افزایش می‌دهیم.

وی اذعان کرد: غرب نمی‌تواند اهداف و مقاصد "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهور روسیه را درباره اوکراین پیش بینی کند.

شبه نظامیان اوکراینی وفادار به مسکو ده‌ها شهر را تصرف کرده و روز یکشنبه مدعی شدند در یک همه پرسی که درباره تقسیم شرق اوکراین به دو جمهوری مستقل برگزار شده مردم به طور گسترده شرکت کرده اند.

فابیوس گفت: دانستن اینکه در ذهن او(پوتین) چه می‌گذرد دشوار است. اما ما صریحا آنچه را که در ذهن داریم اعلام می‌کنیم. مشخصا الحاق کریمه به روسیه غیرقابل پذیرش است و نمی توان پذیرفت که کشوری به کشور دیگری ملحق شود.

انتهای پیام/ 4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۲۶۲۹


ارسال