سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ,30 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۲۱
فرمانده تیپ 288 زرهی مستقل خاش؛
روحیه استقامت و پایداری از افتخارات فتح خرمشهر است
 
فرمانده تیپ 288 زرهی مستقل خاش گفت: از افتخارات فتح خرمشهر است که روحیه استقامت و پایداری را در ما زنده کرده است.
به گزارش سرویس اجتماعی عصر هامون به نقل از تفتان ما،سرتیپ دوم علیرضا یوسفی  ، ضمن تبریک سالرزو آزاد سازی خرمشهر ، با اشاره به سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر ، اظهار داشت : سوم خرداد روز مقاومت،ایثار و پیروزی است و در چنین روزی پیروزی عظیمی به دست رزمندگان اسلام بهدست آمد و شکست دشمنی که شرق و غرب از آن حمایت می‌کردند، رقم خورد.
وی افزود: فتح خرمشهر موجب شد قدرت‌هاى استعمارىحساب کار خود را بکنند و از موضع تهاجم و حمله به موضع دفاع بیفتند.
امیر یوسفی یادشهدای عملیات بیت‌المقدس را گرامی داشت و گفت : یادگاران دوران دفاع مقدس باید در بیان خاطرات جبهه‌های جنگ حق علیه باطل در هشت سال دوران زیبای دفاع مقدس، برای جوانان پیشرو باشند و خاطرات را برای آنان بیان کنند.
وی آمریکا و اسرائیل را از دشمنان درجه یک ایران نام برد و گفت: تحریم‌های دشمنان بر علیه مردم ایران،کوتاه فکری آنان را می‌رساند، زیراملت ایران، ملتی شجاع و غیور است و نخواهد گذاشت که تحریم‌ها جزو مشکلات کشور قرار گیرد.
فرمانده تیپ ۲۸۸ زرهی مستقل خاش بیان کرد : شهر خرمشهر پس از ۳۵ روز ایستادگی، پایداری و مقاومت مردم و به ویژه جوانان این شهر در چهارم آبان ۱۳۵۹ توسط دشمن بعثی عراق اشغال شد.
وی تصریح کرد :‌ از افتخارات فتح خرمشهر است که روحیه استقامت و پایداری را در ما زنده کرده است.
امیر یوسفی با بیان اینکه خرمشهر بعد از ۱۹ ماه اشغال در سوم خرداد ۱۳۶۱ و بعد از ۲۴ روز رزم بی‌امان، به طور کامل آزاد شد، افزود : پرچم پر افتخار الله‌اکبر پس از آزادی خرمشهر بر فراز مسجد جامع و پل تخریب شده این شهر قهرمان به اهتزاز درآمد.
وی یادآور شد : با این پیروزی بزرگ، جنگ وارد مرحله نوینی شد و رزمندگان اسلام با تهاجمات کوبنده خود مرحله به مرحله پیروزی‌های تازه‌ای را به مسلمانان ایران و جهان هدیه کردند.
امیر یوسفی گفت : یکی از موارد بارز جلوه‌های نصرت الهی و مهمترین و زیباترین روزهای جنگ و انقلاب، فتح خرمشهر بود.
وی در پایان اظهار داشت : امام خمینی (ره) فرمودند که فتح خرمشهر نقطه عطفی در تاریخ هشت ساله جنگ تحمیلی بود و در فتح خرمشهر خط بطلانی بر تمام پندارهایی کشیده شد که فکر می‌کردند می‌توانند با نظام جمهوری اسلامی مبارزه و این انقلاب را سرنگون کنند.
انتهای پیام / 4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۳۶۴۶


ارسال