احمدی‌نژاد به‌شدت طرفدار هاشمی بود؟!/ آیا یاسر هاشمی در عربستان ماموریتی داشته است؟/ لفظ جلاله‌الله‌ بر روی بطری مشروبات الکلی

سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان , 19 خرداد 1393 ساعت 9:07

سنگ قبر هوشمند در ایران، با نقشه "قاسم سلیمانی" در سامرا شکست خوردیم!، آیا یاسر هاشمی در عربستان ماموریتی داشته است؟، توفانهای با نام زنانه مرگبارترند! و ... از جمله اخبار جذاب بسته خبری 18 خرداد است.


به گزارش سرويس خواندنی های عصر هامون، هر روز شاهد توليد حجم گسترده‌ای از اخبار و گزارشات مختلف و متنوع در خبرگزاری‌ها و پايگاه‌های خبری هستيم كه رصد تمام اين اخبار برای مخاطبان در گرو صرف وقت بالایی است و البته از حوصله آنها نيز خارج؛ برای تسهيل در مرور اين اخبار، تلاش داريم گزيده‌ای از اخبار سياسی سال 92 را در قالب يك بسته خبری در اختيار مخاطبان قرار دهيم.

احمدی‌نژاد به‌شدت طرفدار هاشمی بود؟!

"محمدعلی رامین" ازجمله افرادی كه در نهايت كمتر فردی توانست پی ببرد كه او كيست و چه هدفي را دنبال می‌كند. زمانی كه در دولت احمدی‌نژاد بر كرسی معاونت مطبوعاتی تكيه زده بود، نگرانی‌های اصحاب رسانه افزايش يافت چون خط قرمزهای او مشخص نبود. هنوز در اذهان برخی اهالی مطبوعات هست كه وقتی در محل كار خود حاضر می‌شدند محمد علی رامين زودتر از آنها رسيده بود و سوالاتی را می‌پرسيد كه پاسخش را نمی‌دانستند چه بايد بدهند. خلاصه‌ای از متن گفت‌وگوی وی با آرمان را می‌خوانید:

-الان مشغول چه فعالیتی هستید؟ الان سه سال از دوران معاونت مطبوعاتی من می‌گذرد، تقریبا از رسانه‌ها فاصله گرفته‌ام. نه فرصتی دارم و نه علاقه‌ای كه رسانه‌ها را دنبال كنم. فعلاً مشغول تولید انیمیشن و مطالعات و علائق شخصی خودم هستم.

-در دوره اول ریاست‌جمهوری احمدی‌نژاد به شما پیشنهاد مسئولیت یا پُست وزارت هم می‌شد؟ پیشنهادات مختلفی بود؛ البته پست وزارت اصلاً مقدور نبود، چون مجلسی‌ها با من مخالف بودند. برای مجلس هفتم كاندیدا شدم، اما همین اصولگرایان و پیروان خط امام و رهبری اسم من را در لیستشان نگذاشتند. برای این كار هم دو دلیل داشتند اول اینكه من جلوتر از آنها حركت می‌كردم و دوم اینكه از هاشمی‌ به صراحت انتقاد می‌كردم و این به ضرر آنها می‌شد! از نظر آنها تندرو هستم و چون به هاشمی انتقاد می‌كنم پس به هویت آنها لطمه می‌زنم! این سخنان از زبان یكی از سران "پیروان خط امام و رهبری" به گوش من رسید.

-
چرا نام خانوادگی پدری‌تان با شما فرق می‌كند؟ در آن زمان فامیل بر اساس شغل بود. پدربزرگ من كه زرگر بود، نام فامیل او در شناسنامه هم زرگر شد. وقتی كه پدرم باغدار شدند فامیل ما شد "لیمو نارنجی". بعد برادر بزرگ ما كه مهندس نقشه بردار بود برای سدسازی بود، فامیلش را به "رامین" تغییر داد؛ مرحوم پدرم برای یكسان‌سازی فامیل خانواده، در سال 47 تغییر نام دادیم به رامین. در قدیم همین شكلی بود و در دزفول خیلی‌ها اسم فامیل خود را عوض كردند.

-
چرا در دولت احمدی‌نژاد خط شكاف گسترده‌تر می‌شود؟ ما در هیچ دولتی تقابل مستقیم و خانه‌نشینی نداشتیم؟ مسیرهایی هستند كه هر كسی بر اساس طبعش راهی را منطبق بر اسماء و صفات الهی انتخاب می‌كند تا به سمت پروردگار برود و خدا هم كمكش می‌كند.

-
شما مصداق این را احمدی‌نژاد می‌دانید؟ هر كس می‌تواند باشد. یعنی هاشمی، خاتمی، احمدی‌نژاد، منتظری و هر كس دیگری ممكن است در این مسیر سقوط كند.

-
چرا وقتی كه این اتفاق افتاد و آقای رامین با دولت همراه می‌ماند و تازه مسئولیت می‌پذیرد؟ قبل از پاسخ به این سوال خاطره جالبی را بگویم. شب انتخابات ریاست‌جمهوری سال 84 ما تا نیمه شب خدمت دكتر احمدی‌نژاد بودیم. آن زمان نتیجه آراء مشخص شده بود و معلوم شد كه او رئیس‌جمهور شده و به ایشان عرض كردم كه اگر گفتی امام خامنه‌ای عاقبت به خیر می‌شوی. از خصوصیات خانواده دكتر احمدی‌نژاد این بود كه به‌شدت طرفدار هاشمی بودند و من در همه جلسات سر هاشمی بحث داشتیم. خود احمدی‌نژاد از سال 80 به بعد خط خود را جدا كرد. اما داوود و خانواده قرص پشت هاشمی بودند. به هر حال من از همان روز اول منتقد هاشمی بودم. نه اینكه با شخصی مشكل داشته باشم. شاید به شخص هاشمی سال‌های سال علاقه‌مند بودم اما دیدگاهم متفاوت است.

-
ملاقات حضوری با آیت‌ا... هاشمی هم داشته‌اید؟ بله. سال 83 با آقای بادامچیان و دوستان دیگر رفتم ملاقات.

-
نگفتید چرا مقابل احمدی‌نژاد ایستادگی نكردید و بعد از آن 11 روز در دولتش مسئولیت گرفتید؟ از نظر من ایشان شخصیتی بسیار مخلص و فداكار و شایسته بودند. او كسی بود كه شعارهایی كه امثال بنده و آقای رحیم پور، حسن عباسی و پناهیان می‌دادیم را می‌توانست اجرایی كند. پس ایشان با همان انگیزه جمعی نیروهای انقلابی و برای اجرایی كردن منویات امام خامنه‌ای آمد. علاقه خودم مسائل فكری و عقیدتی بود. اگر بحث فتنه 88نبود وارد میدان مدیریت نمی‌شدم. من آقای احمدی‌نژاد رادوست دارم. این موارد گذشت تا سال 88 وقتی كه حكم آقای مشایی برای معاون اولی زده شد. من خیلی نگران شدم و تمام تلاش خود را كردم اما احمدی‌نژاد گفت هماهنگ است و اشكالی ندارد.

-
در آن 11روز خانه‌نشینی به ملاقات او رفتید؟ پیغام دادم اما نمی‌توانست من را ببیند چون موضع بنده را می‌دانست. من در آن 11روز 2مقاله نوشتم و او را نصیحت كردم. خود ایشان بعدها از آن یادداشت‌ها تشكر كرد.

-
به نظر شما چرا می‌گویند احمدی‌نژاد گاهی اوقات لجبازی می‌كرد؟ امور نفسانی چیزی نیست كه اختصاصی باشد. غرور سراغ همه می‌آید اما نباید بیرون بیاید و هویدا شود.

-
با برخی‌ها هم درگیر شدید؟ بله. با بعضی‌ها درگیر شدم و همه آسیب‌ها را به جان خریدم تا فتنه را جمع كنم. با یك تحلیلی آمده بودم تا در جمع اراذل و اوباشی كه سلطان رسانه‌ها شده بودند خودم را منفجر كنم.

-
واقعا سندی بود كه این رسانه‌ها وابسته به خارج باشند؟ من كه اطلاعاتی نبودم. من اینقدر چیزهایی دیده‌ام كه به هیچ كس نگفتم. در رسانه‌ای رفتم و چیزهایی دیدم كه اگر می‌خواستم می‌توانستم با كمك اماكن در آنجا را ببندم. جایی رفتم كه متوجه شدم سردبیر آن 6 ماه است در لندن است و از آنجا می‌نویسد. روزنامه‌هایی را دیدم كه اصلا نویسندگانش ایران نیستند و اطلاعاتی به دست آوردم كه وزارت اطلاعات هم نداشت. من مخالف امنیتی شدن فضای رسانه بودم. گفتم بگذارید من فدا شوم اما همكاران رسانه‌ای ایران از شر منافقان خلاص شوند. به احمدی‌نژاد هم گفتم 6 ماهه اوضاع را جمع می‌كنم و بعد می‌روم. اما بعد از 6 ماه نگذاشتند بروم. هر كس پای فتنه بود مقابلش می‌ایستادم. سه چهار دفعه وزیر ارشاد را به خاطر من به مجلس بردند. من در 6 ماه اول فقط با ضد انقلاب درگیر بودم و اصولگراها فكر می‌كردند با آنها كاری ندارم. بعد از 6 ماه سراغ بنده آمدند كه حالا باید تابع ما بشوی من هم گفتم فقط قانون. چه كاری برای كشور كرده اید؟ شما اگر می‌خواهید وظیفه‌تان را انجام دهید باید اركان كشور را حمایت كنید و شروع كردند و سراغ شایعه پراكنی رفتند.

-چرا از اين معاونت رفتيد؟ نه خودم آمدم و نه خودم رفتم.

-چه كسی اصرار داشت كه بروید؟ مساله پیچیده شده بود آقای احمدی‌نژاد می‌خواست با مطبوعات سازش كند و من همراهی نمی‌كردم. فرض كنید در زمان بنده حرف‌های خاتمی، كروبی، هاشمی و موسوی ممنوع بود. بر اساس قانون مطبوعات كه اگر حرفی به مرزهای عقیدتی و مقدسات و امنیت ملی خدشه وارد كند، نباید منتشر شود. براساس قانون عمل می‌كردم. میلی به سختگیری نداشتم اما میلی‌متری عمل می‌كردم و ناگزیر از سختگیرانه عمل كردن بودم. من آمده بودم خودم را فدا كنم و چیز دیگری در ذهن نداشتم
.

تصاویر کمتر دیده شده آیت‌الله مهدوی کنی


منزل امام خمینی (ره) در نجف اشرفاعتراض به حکم فرماندار احمدی‌نژادی! 

به گزارش انتخاب، "ایرج حيدری" سمت معاونت استانداري سيستان و بلوچستان و فرماندار ويژه چابهار را در دولت قبل در کارنامه خود دارد و علی‌رغم همشهری بودن با "علی اوسط هاشمی" استاندار جدید سيستان و بلوچستان حيدري را عزل کرده است. از سویی دیگر استانداري قزوين و وزارت کشور در حرکتی شتابزده اقدام به صدور حکم برای حیدری کرده‌اند.


شنيده‌ها حاکی از اين است که از اين موضوع جزء موارد اختلافی میان میرولد معاون سیاسی وزارت کشور و رحمانی فضلی است که سر انجام منجر به استعفای ميرولد از معاونت سياسی و امنيتی وزارت کشور گردد. این نکته قابل توجه است که ستاد دکتر روحانی در شهرستان و استان، امام جمعه، اصلاح‌طلبان و اصول‌گرایان شهرستان و اصلاح ‌لبان استان قزوین نیز از این اتفاق ابراز نارضایتی کرده و مخالفت قاطع خود را با این انتصاب اعلام کرده‌اند.

بالا و پایین شهر در نیویورک


کهنه سربازان بازمانده از جنگ نرماندی در هفتادمین سالگرد این جنگ در فرانسه


عکسی جالب از دیدار خانم مرکل با یک گروه تئاتر در مجلس آلمان


بازی فینال فوتبال لیگ برتر زنان افغانستان در شهر کابل


سنگ قبر هوشمند در ایران
این سنگ قبر زمانی که کسی کنار آن می‌نشیند به صورت هوشمند روشن می‌شود و عملیات شستشو را نیز به صورت خودکار انجام می‌دهد. "جام یعقوب پورحیاوی" مخترع 17 ساله بوشهری ایده‌های بسیار خوبی را برای نوآوری دارد و اخیرا نیز سنگ قبر هوشمند را ساخته است. پورحیاوی با اشاره به برخی از ویژگی‌های سنگ قبر هوشمند اشاره کرد و بیان داشت: این سنگ قبر از شیشه پلاستیک ساخته شده است و دارای سیستم روشنایی، سیستم صوتی و سیستم شستشو است.
 
این مخترع بسیجی بوشهری به دیگر ویژگی‌های این سنگ قبر اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: سیستم صوتی این سنگ قبر نیز هوشمند است و صدای صوت قرآن عبدالباسط و همچنین شروه پخش می‌کند و در ارتباط با هزینه‌های ساخت هر سنگ قبر نیز بیان داشت که ۲ میلیون تومان برای ساخت یک سنگ قبر هوشمند هزینه می‌شود که امیدواریم با حمایت مسئولان شاهد تجاری شدن این سنگ قبر باشیم.
 
همسر ستاره های فوتبال دنیا


با نقشه "قاسم سلیمانی" در سامرا شکست خوردیم!
در پي شکست سنگین گروهک تروريستی "دولت اسلامی عراق و شام" موسوم به "داعش" در برابر ارتش عراق در سامراء، اين گروهک در جديدترين بیانیه خود مدعی شد که ارتش عراق با همدستی "سپاه قدس" و "سپاه بدر" توانستند در این جنگ پیروز شوند.

به گزارش شیعه آنلاین، در همين راستا "أبوبکر البغدادی" سرکرده گروهک تروريستي "داعش" در عراق در اين بيانيه گفت: ارتش عراق با نقشه و همدستی گروه "قاسم سلیمانی" توانست برما چیره شود و گرنه ما قرار بود اماکن دينی "رافضی"ها را با خاک یکسان کنيم! سپاه ایران مانع از آن شد که نقشه ما عملی شود. ما بزودی انتقام مجاهدين خودمان را از ایران می‌گیریم.


آیا یاسر هاشمی در عربستان ماموریتی داشته است؟
 برخی خبرها حکایت از آن دارد که "یاسر هاشمی" فرزند هاشمی رفسنجانی چند روز گذشته را در عربستان سعودی به سر برده و به تازگی به ایران بازگشته است. بنا بر این گزارش خبر چند نکته اساسی در این زمینه وجود دارد که باید برای افکار عمومی مشخص گردد.


اولین سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا یاسر هاشمی به عنوان یک سفر فردی به عربستان رفته یا دارای ماموریتی از سوی دولت بوده است؟ دومین پرسشی که مطرح می‌شود این است که آیا این سفر با هدف‌های اعلامی دولت درباره تلاش برای بهبود روابط با عربستان و نقش آفرینی هاشمی رفسنجانی در این میان مرتبط است یا نه؟

 اما مهم‌ترین مسئله این است که این موضوع مطرح است که آیا برای آقای هاشمی و دولت روحانی صرف برقراری رابطه با سعودی‌ها اهمیت دارد یا اینکه این برقراری رابطه ابزاری است برای تغییر رفتار عربستان در منطقه و تصحیح سیاست‌های ضد شیعی و ضد اسلامی آن؟ به عبارت دیگر، آیا دولت هدف تغییر رفتار عربستان را تعقیب می‌کند یا اینکه صرفا در پی برقراری رابطه به هر قیمت است؟ و در پایان خوب است این سوال از دولت مطرح شود که اساسا برقراری رابطه و مذاکره با عربستان چه سودی برای منافع ملی ایران دارد؟

لفظ جلاله‌الله‌ بر روی بطری مشروبات الکلی
شرکت "گافل" که یک شرکت تولیدکننده نوشیدنی‌های الکلی در آلمان است، هر چهار سال یکبار و در زمان جام جهانی طرح برچسب بطری حاوی نوشیدنی‌های الکلی را به شکل پرچم کشورهای مختلف در می‌آورد، امسال از پرچم ایران منقش به نام "جلاله‌الله" استفاده کرده است .


به گزارش افکارنیوز، پیش ازاین نیز کوکاکولا اعلام کرده بود که در بطری‌های نوشیدنی‌اش را به رنگ پرچم کشورهای حاضر در جام جهانی در می‌آورد . به نظر می‌رسد گافل بدون مجوز از سفارت جمهروی اسلامی و یا سایر مقامات ایرانی دست به این کار زده باشد. به همین دلیل شایسته است سفارت جمهوری اسلامی در آلمان و یا وزارت امور خارجه دستور پیگیری این مسئله را داده و اعلام کنند آیا با مجوز ایران چنین اقدامی صورت گرفته یا اینکه این شرکت بدون اخذ مجوز از ایران دست به این اقدام زده است .ازدواج 100 زوج در قم
جشن ازدواج 100 زوج عضو هیات خادم الرضا (ع ) در قم با حضور مسوولان استانی و نمایندگان مردم قم در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.عکس سلفی محمدعلی ابطحی در کنار رضا کیانیان در جشن بخشش


توفانهای با نام زنانه مرگبارترند!
یافته‌های پژوهش جدید محققان آمریکایی نشان داد، توفانهای دارای اسم زنانه مرگبارتر از توفانهای با اسم مردانه هستند چرا که معمولا کم‌خطرتر تصور می‌شوند. بررسی‌های محققان دانشگاه ایلینویز نشان داده تغییر نام توفانهای شدید از اسم مردانه مانند چارلی به اسم زنانه کاترینا می‌تواند میزان تلفات را تا سه برابر افزایش دهد. این پژوهش اولین نمونه‌ای است که نشان می‌دهد کلیشه‌های جنسیتی می‌توانند از عواقب مرگباری برخوردار باشند.

به گزارش ایسنا، محققان به بررسی تلفات دقیق توفانهای آمریکا از سال 1950 تا 2012 بجز توفان کاترینا در سال 2005 و توفان آدری در سال 1957 پرداختند. دلیل حذف توفانهای مذکور آن است که بسیار مرگبارتر از توفانهای عادی بودند. محققان دریافتند که در میان مخربترین توفانها، هر کدام که اسم زنانه داشتند، انسانهای بیشتری در آن کشته شده بودند. در ادامه دانشمندان به بررسی تاثیر جنسیت مرتبط با نام توفانها با قضاوت افراد در مورد مرگبار بودن آنها پرداخته و دریافتند که بیشتر آنها توفانهایی مانند الکساندرا، کریستینا یا ویکتوریا را کم خطرتر و کم شدت‌تر از توفانهای الکساندر، کریستوفر یا ویکتور تصور می‌کردند.

پیش از این تنها نامهای زنانه برای توفانهای آمریکا انتخاب می‌شد که آن هم به دلیل طبیعت غیر قابل پیش‌بینی این پدیده‌ها بود. یک سیستم جایگزین نامگذاری مردانه-زنانه در اواخر دهه 1970 به دلیل افزایش سطح آگاهی جامعه از تبعیض جنسی
بوجود آمد.
 
انتهای پیام/ 4030


کد مطلب: 54327

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/54327/احمدی-نژاد-به-شدت-طرفدار-هاشمی-آیا-یاسر-عربستان-ماموریتی-داشته-لفظ-جلاله-الله-روی-بطری-مشروبات-الکلی

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/