سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ,3 August 2021
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۱۶
آقای روحانی! انتخاب شما تکریم امام زمان(عج) بود؟!
 
رئیس جمهور در مراسم سالگرد انتخابات ریاست جمهوری، انتخاب خود را نشانه سر فرود آوردن مردم در برابر امام زمان (عج) توصیف کرد.
به گزارش سرويس سياسي عصر هامون، دکتر حسن روحانی پنج‌شنبه در مراسمی تحت عنوان «جشن انتظار و امید» و در حضور جمعی سخن می‌گفت که به واسطه کارت دعوت در این مراسم حضور پیدا کرده بودند. با وجود این دعوت رسمی، برخی از حضار در وسط مراسم، شعارهایی به حمایت از فتنه‌گران (موسوی و خاتمی و کروبی) سر دادند.
روحانی در مراسم سالگرد انتخابات ریاست جمهوری گفت: پارسال ملت ما چه کرد؟ همان ملتی که ماه‌ها قبل نا امیدی سراسر جامعه را فرا گرفته بود و مردم می‌گفتند انتخابات هم تأثیر و فایده‌ای دارد؟ حتی به خود من می‌گفتند چرا به صحنه آمدی و ثبت نام کردی؟ مگر کشور را نمی‌شناسی؟ مگر نمی‌دانی مکانیزم صندوق رأی چگونه است؟
روحانی ادامه داد: پارسال به همه جهانیان اعلام کردیم که رقابت ما جوانمردانه خواهد بود و پارسال به همه جهانیان اعلام کردیم ما رو در روی هم صف نمی‌کشیم که در کنار صندوق‌های رأی به صف می‌ایستیم. ما خرداد پارسال امید آفریدیم، نه امید برای ایرانیان که برای جهان و این را مبالغه نمی‌کنم که هرکجا که رفتم و هر مسئولی را در سراسر دنیا دیدم به من گفت انتخابات خرداد پارسال ایران برای همه ما امیدآفرین بود.

وی افزود: ما در کنار جشن بزرگ نیمه شعبان در کنار جشن بزرگ انتظار و در کنار جشن بزرگی که به او می‌گوییم همچنان دلبسته او هستیم یا مهدی می‌گوییم و همچنان در انتظار او هستیم یا صاحب‌الزمان و راهش را و مسیرش را برای ظهور هموار می‌سازیم و می‌گوییم؛ مهدی جان، از خرداد پارسال ملت ما با دست و زبان توانمندش خرافه‌ها را زدودند. ملت ما سال گذشته به مولایش و امامش در انتخابات سر فرود آورد و در مقابل خرافه‌گران از امام عصر عذرخواهی کرد.
وی ادامه داد: مردمی که در همه صحنه‌ها اعلام کردند هیچ گروهی و جناحی حق ندارد انقلاب را به نام خود مصادره کند، هیچ جناح و گروهی حق ندارد دفاع مقدس را به نفع جناح خود مصادره کند و هیچ جناحی حق ندارد رهبری نظام را برای خود مصادره کند. کشور، رهبری، قانون اساسی، منافع ملی و آینده کشور مربوط به همه ملت است.

در اظهارات دکتر روحانی برخی نکات قابل تأمل نهفته است از جمله اینکه او عملاً ادعای فتنه‌گران و افراطیون مدعی اصلاحات مبنی بر تقلب انتخاباتی را حرفی یاوه خوانده است چه اینکه وی با 50/7 درصد آرا (270 هزار رأی بیش از نصف آرا) انتخاب شد. در حقیقت دکتر روحانی با این سخنان تصریح کرده که فتنه‌گران به مردم دروغ گفته‌اند حال آن که به تلقی نظام و رهبر انقلاب رأی مردم، حق‌الناس است. با این وصف سران فتنه 88 جنایت و خیانت بزرگی مرتکب شدند که کشور را 8 ماه در کام آشوب بردند و دشمنان ملت ایران را به طمع انداخته و به اعتبار نظام لطمه زدند و بنابراین مجازات آنها مجازات محارب و مفسد فی‌الارض است و نه درخواست آزادی آنان. آنها همان کسانی بودند که مقابل نظام صف کشیدند و به تعبیر آقای روحانی رقابت را ناجوانمردانه کردند.

اما نکته عجیب، جمع زدن انتخاب خود با انتظار امام زمان(عج) در سخنان آقای روحانی است. براساس این سخنان همه نامزدها غیر از آقای روحانی در خط خرافه و معارضه با امام زمان بوده‌اند و گویا ایشان برای ریاست جمهوری مبعوث شده‌اند! آیا خرد چنین استدلالی را می‌پذیرد که یک نفر انتخاب خود را به سر فرود آوردن مردم در برابر امام زمان تعبیر کند؟! یا بگوید که مردم با این کار از امام عصر عذرخواهی کردند؟! آیا آن 49/3 درصد شرکت کنندگان در انتخابات سال گذشته که به نامزد دیگری غیر از آقای روحانی رأی دادند، به زعم آقای روحانی در مقابل امام زمان نافرمانی کردند؟! قطعاً این قبیل حرف‌ها از سوی دیگران با هو کردن مدعیان خرد و تدبیر و اعتدال روبرو می‌شد. و شبیه همین خودشگفتی‌ها بود که عاقبت کار احمدی‌نژاد را خراب کرد.

درباره هشدار در زمینه مصادره انقلاب و رهبری از سوی برخی جناح‌ها نیز جا دارد بپرسیم اگر یک جریان سیاسی به اختیار با گروهک‌ها پیوند خورد و بسترساز آشوب‌هایی شد که در آن آشوب‌ها علیه اصل اسلام و انقلاب و ولایت فقیه شعار داده می‌شد، آیا می‌توان باز هم توقع داشت که چتراسلام و انقلاب و رهبری بر سر این عناصر معارض نیز قرار گیرد؟!

انتهای پیام/ 4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۴۶۰۲
مرجع : عرش نیوز


ارسال