دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ,29 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۳۸
8 کشور مسلمان‌نشینی را که اسرائیل و ایالات متحده امسال بمباران کردند
 
پایگاه اینترنتی آنتی وار در گزارشی نوشت: رژیم صهیونیستی و حامی اصلی آن یعنی ایالات متحده امریکا امسال 8 کشور مسلمان نشین را بمباران کرده‌اند.
به گزارش سرويس بين الملل عصر هامون، در این گزارش آنتی وار که به قلم کریس ارنستو یکی از بنیان گذاران یک سازمان ضد جنگ موسوم به "سن پت برای صلح" در سن پترزبورگ نوشته شده، آمده است:

امروزه 1.6 میلیارد مسلمان در جهان وجود دارد، و 49 کشور دارای جمعیتی اکثرا مسلمان هستند. امسال ازبین این کشورها، 4 کشور توسط اسرائیل ، و 4 کشور نیز توسط ایالات متحده بمباران شده اند.

چهار کشور مسلمان نشینی که اسرائیل در سال 2014 بمباران کرده عبارتند از:
         1.    سودان (جمعیت 35.4 میلیون نفر ، 96.7٪ مسلمان)
در 21  ژوئیه، اسرائیل یک انبار سلاح در سودان را بمباران کرد. اسرائیل ادعا کرد در این انبار سلاح هایی برای انتقال به نیروهای حماس در غزه،ذخیره می شود.
اسرائیل در سال های اخیر حملات دیگری نیز به سودان داشته است. در سال 2009، جنگنده های اسرائیلی کاروانی از کامیون های سودانی را با ادعای حمل سلاح جهت قاچاق به غزه مورد هدف قرار داد. و در سال 2012 هشت هواپیمای اسرائیلی یک کارخانه نظامی غول پیکررا در خارج از پایتخت سودان ،خارطوم، هدف قرار دادند.‬

       ‫2.     فلسطین (غزه: جمعیت 1.8 میلیون نفر، 98٪ مسلمان)
اسرائیل در حال حاضر درعملیاتی که آن را "عملیات لبه محافظ " می خواند، در بحبوحه حمله هوایی و زمینی به غزه قرار دارد.
حملات قبلی که توسط اسرائیل در غزه صورت گرفت عبارتند از، یورش "ستون ابر" در سال 2012 ، و عملیات "سرب گداخته" در سال های 2009-2008 است که در آن 1400 فلسطینی ، از جمله حدود 300 کودک کشته شدند.


       3.    سوریه (جمعیت17.9 میلیون نفر، 87٪ مسلمان)
در روز 23 ژوئن، حملات هوایی اسرائیل به سوریه که دمشق آن را "نقض آشکار" حاکمیت ملی خود توصیف کرد، منجر به کشته شدن 4 نفر و مجروحیت 9 نفر دیگر شد.
در سال 2012 هم تانک های اسرائیلی توپخانه سوریه را هدف قرار دادند، و در سال 2013نیز هواپیماهای جنگی اسرائیل دست کم در سه نوبت به این کشور حمله کردند.‬


        ‫4.     لبنان (جمعیت5.9 میلیون نفر، 54٪ مسلمان)
در تاریخ فوریه 25، جنگنده های اسرائیلی به یک کاروان در داخل خاک لبنان با این ادعا که موشک حمل می کند،حمله کردند.
همچنین اسرائیل در سال 2006 در جنگی 33 روزه به لبنان حمله کرد ، و در سال 2013 هم از طریق حمله هوایی گروهی را که مدعی بود گروه مسلحی هستند، در جنوب بیروت هدف قرار داد.

و چهار کشور مسلمان نشینی که توسط ایالات متحده در سال 2014 بمباران شده اند،عبارتند از:

      1.    یمن (جمعیت 26 میلیون نفر، 99٪ مسلمان)
آخرین حمله هوایی آمریکا در یمن در روز 19 ماه آوریل بود که در جریان حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا حداقل 21 نفر، از جمله تعدادی از غیر نظامیان کشته شدند.‬
‫ایالات متحده از سال 2009 توسط هواپیماهای بدون سرنشین در آنچه که ادعا می کند تلاش برای مبارزه با تروریسم و از بین بردن القاعده است، یمن را هدف قرار داده است.
حملات هواپیماهای بدون سرنشین آنقدر شایع است که یمن مجبور به راه اندازی یک مرکز مشاوره برای کمک به کودکان مبتلا به آسیبهای روانی ناشی از بمبارانهای هوایی آمریکا شده است.

    2.      پاکستان (جمعیت 196.1 میلیون نفر، 96٪ مسلمان)
تازه ترین حمله امریکا به پاکستان در 19 ژوئیه رخ داد که در آن یک هواپیمای بدون سرنشین آمریکا چندین موشک شلیک کرد که موجب کشته شدن یازده نفر شد.
در مجموع، ایالات متحده آمریکا بیش از 300 حملات هوایی در پاکستان انجام داده است،که 90 درصد آنها در زمان ریاست جمهوری اوباما رخ داده است. به گزارش اداره روزنامه نگاری تحقیقی، تخمین زده می شود در این حملات حداقل 168 کودک کشته اند.‬


   ‫3.        افغانستان (جمعیت 31.8 میلیون نفر، 80٪ مسلمان)
تازه ترین حمله هوایی امریکا به افغانستان در 19 ژوئیه رخ داده است که درآن چهار نفر کشته شدند.
ایالات متحده در طی تهاجم خود به افغانستان درسال 2001 میلادی17500 بمب بر سر افغانها ریخت و از آن زمان تا کنون حداقل 38هزار و100 حمله هوایی علیه افغانستان انجام داده است.

     4.          سومالی (جمعیت10.4 میلیون نفر، 99٪ مسلمان)
در تازه ترین مورد،ارتش ایالات متحده در ماه ژانویه به بهانه هدف قرار دادن یکی از رهبران شبه نظامی مرتبط با القاعده و الشباب حمله موشکی به سومالی صورت داد.
به نوشته جرمی اسکاهیل ،یک روزنامه نگار مستقل، یک زندان زیرزمینی و پایگاه جدید سیا از عناصر تشدید جنگ آمریکا در سومالی هستند.‬

‫ده کشور مسلمان نشین در سال های اخیر توسط آمریکا و اسرائیل بمباران شده اند.

قبل از سال 2014، دولت اوباما بمباران هایی را در در لیبی و عراق انجام داد، که تعداد کشورهایی را که در سال های اخیر توسط آمریکا و اسرائیل مورد حمله قرار گرفته اند به عدد 10 رساند. در هر مورد، این کشورها دارای جمعیت اکثرا مسلمان بوده‌اند.


انتهای پیام/ 4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۷۲۱۲


ارسال