دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ,29 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران فت: بانکداری خصوصی در کشور مانند برخی موضوعات دیگر قبل از نهادسازی و تدوین و تنظیم مقررات و ساختارسازی به کشور وارد شد.
به گزارش سرويس اقتصادي عصر هامون، پدرام سلطانی، نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اهمیت اصلاح نظام بانکداری و سیاست‌های پولی گفت: در بسته خروج از رکود که توسط دولت ارائه شد با آسیب‌شناسی وضعیت موجود نگاه به آینده دارد لذا قضاوت درباره نتایج آن زود است و باید آن را به آینده موکول کرد.

وی افزود: البته باید گفت که بانک مرکزی قدرت انجام اصلاحات دیده شده در بسته خروج از رکود را دارد و باید اراده انجام آن را هم داشته باشد.

سلطانی تاکید کرد: در سال‌های گذشته به علت مداخلات متعدد دولت در کار بانک مرکزی این بخش اعتماد به نفس خود را از دست داد و نتوانست وظیفه خود را به خوبی انجام دهد.

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران افزود: امیدواریم در دولت فعلی فشار بر بانک مرکزی کم شود تا این واحد بتواند وظایف خود را به درستی انجام دهد.

سلطانی با انتقاد از نظام بانکداری خصوصی در کشور گفت: بانکداری خصوصی در کشور ما مانند برخی موضوعات دیگر قبل از نهادسازی و تدوین و تنظیم مقررات و ساختارسازی به کشور وارد شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر ابتکار عمل در دست بانک‌هاست و بانک مرکزی باید بانک‌ها را شناسایی کرده و رفتارهای نادرست را اصلاح و با نظام بانکداری منطبق کند.

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران تصریح کرد: بانک مرکزی در قالب یک پروژه باید مقررات بانکداری کشور را با مقررات بانکداری در جهان تطبیق دهد تا بتواند عقب‌ماندگی خود را از نظام‌مندسازی بانکداری اصلاح کند.

انتهای پیام/ 4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۸۳۴۳


ارسال