يکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ,13 June 2021
2
Share/Save/Bookmark
۴
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۵۳
۲۱ تشکل دانشجویی استان سیستان و بلوچستان خطاب به نمایندگان استان:
امیدواریم شاهد عدم رأی اعتماد نمایندگان به فرجی دانا باشیم + اسامی امضا کنندگان
 
۲۱ تشکل دانشجویی از دانشگاه های استان سیستان و بلوچستان طی بیانیه ای بر لزوم حفظ رشد علمی کشور و جلوگیری از سیاسی کاری در فضای دانشگاه ها تاکید و از نمایندگان استیضاح کننده وزیر علوم حمایت کردند.
به گزارش سرویس سیاسی عصر هامون به نقل از مطالبه گر در بیانیه تشکل‌های اسلامی دانشجویی استان سیستان و بلوچستان در حمایت از استیضاح وزیر علوم آمده است: ما اعضای تشکل‌های اسلامی دانشجوی استان سیستان و بلوچستان بنابر دلایل ذیل از استیضاح آقای دکتر فرجی‌دانا توسط نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی حمایت می‌کنیم:
متن این بیانیه به شرح ذیل است.

بسم الله الرحمن الرحیم

“یک کار که در وظایف نظارتى مجلس مهم است؛ مسئله مبارزه حقیقى با فساد است؛ حقیقتاً مبارزه با فساد مهم است. نگذاریم کانون‌هاى چرکین شکل بگیرند که علاج آنها مشکل باشد. اگر نظارت درستى باشد؛ گاهى اوقات در قدم‌هاى اول می‌شود جلوى یک حرکت خطا و گناه‌آلود را گرفت؛ اگر ما در قدم‌هاى اول جلوى آن را نگرفتیم و این بیمارى پیشرفته شد و این زخم ناسور شد؛ آن‌وقت علاج آن مشکل می‌شود؛ سخت می‌شود؛ اگر به علاج هم برسد – که بیم این هست که به‌خاطر همین عواقب به علاج نرسد – با سختى و با دشوارى و با تحمل خسارت‌ها خواهد رسید؛ از اول جلوى آن را باید گرفت.” رهبر معظم انقلابنمایندگان محترم سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی

با سلام

آنچه ما را بر آن داشت که این نامه را خطاب به شما، بنویسیم مسئله استیضاح وزیر علوم تحقیقات و فناوری، جناب آقای فرجی دانا است.

حدود یک سال از آغاز به کار دولت تدبیر و امید که با گفتمان اعتدال روی کار آمده می‌گذرد؛ گفتمانی که قرار بود سرلوحه کارش نه افراط و نه تفریط باشد. گفتمانی که قرار بود نه سیاسی کار باشد و نه سیاست‌زده و مبنای کارش براساس اعتدال باشد.

قطعاً شما از اقدامات آقای فرجی دانا چون استفاده از افراد معلوم‌الحال فتنه سال ۸۸ در بدنه وزارت علوم و روسای جدید دانشگاه‌ها اطلاع دارید؛ اقداماتی که در فضای علم و دانشگاه عواقب بسیار ناگواری چون کاهش رشد علمی در کشور را در پی داشته است. آفتی که رهبر معظم انقلاب بارها و بارها از آن سخن گفته و مسئولین را نسبت به آن هشدار داده‌اند که نظر شما را به گوشه‌ای از این سخنان جلب می‌کنیم:

“دانشگاه را مرکز جولان سیاسى و تلاش‌ها و فعالیت‌هاى جناح‌هاى سیاسى قرار ندهید؛ سم مهلک حرکت علمى این است که دانشگاه‌ها تبدیل بشوند به باشگاه‌هاى سیاسى، کارى که در یک دوره‌اى انجام گرفت، این به معناى نفى حرکت سیاسى در بین دانشجویان دانشگاه‌ها نیست؛ بنده همیشه مدافع و منادى کار سیاسى دانشجوها و دانشگاهیان بوده‌ و هستم؛ آرامش دانشگاه کمک‌کننده به این است که دانشگاه بتواند در زمینه مسائل علم، که این ‌همه اهمیت دارد؛ کار و وظیفه‌ خودش را انجام بدهد و اگر خداى نکرده عکس این بشود؛ اولین ضربه‌اى که خواهیم خورد این است که حرکت علمى در دانشگاه و به تبع آن در کشور متوقف شده یا کند خواهد شد و عرض کردیم توقف، به‌معناى عقب‌گرد است.”

بیانات در دیدار اساتید دانشگاه‌ها -۱۱/۰۴/۱۳۹۳

عدم توجه به سخنان این فرزانه مشرف به همه مسائل کشور و جهان که همیشه نظرات ایشان راه‌گشای مشکلات بوده؛ عواقبی سخت برای حوزه علم و دانشگاه در پی داشته است؛ ضررهایی که باید هرچه زودتر جلوی آن گرفته شود.

در این باره که دولتی‌ها مدام از چوپ انداختن مجلسی‌ها لای چرخ دولتشان حرف می‌زنند؛ باید گفت: آیا انصاف این است که باید در قبال وقایع ناخوشایند وزارت علوم سکوت کرد؟

وکلای عزیز مردم سیستان وبلوچستان، دانشگاه و دانشجو از مهمترین سرمایه‌های کشور محسوب می‌شوند و باید به دور از هرگونه حاشیه بی‌مورد نگه داشته شوند. متشنج کردن فضای دانشگاه‌ها برای پیشبرد اهداف سیاسی دانشجو و دانشگاهیان را به سمت سیاسی‌کاری سوق می‌دهد و به هیچ عنوان کار صحیحی نیست؛ رویه‌ای که در دولت اصلاحات بارها برای نظام هزینه درست کرد. این رویه، رویه غلطی است که به حاشیه راندن و گوشیه‌گیر کردن دانشجویان حزب‌اللهی با مهر افراطی‌گری از اهداف آن ارزیابی می‌شود.

به هر حال شما نمایندگان مردم سیستان و بلوچستان و همکارانتان در مجلس در معرض یک آزمایش بزرگ قرار گرفته‌اید که باید در آن ولایت‌مداری و مسئولیت‌پذیری خود را بار دیگر به همگان اثبات کنید. هر چند که در نامه تحویل داده شده نمایندگان درخواست کننده استیضاح به هیأت رئیسه مجلس، نام تعدادی از نمایندگان استان که حوزه انتخابی آنها به ولایت‌مداری مشهور است؛ دیده نشد؛ با این حال ما دانشجویان فعال در تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های استان خواستار حمایت قاطعانه و همه جانبه وکلای مردم استان از استیضاح وزیر علوم هستیم و اگر توانستید این استیضاح را با موفقیت به پایان برسانید؛ بدانید که توفیق خداوند متعال شامل حالتان شده است؛ که ما این امر را از خداوند برایتان مسئلت داریم.

امدیواریم در پایان جلسه روز سه‌شنبه شاهد عدم رأی اعتماد نمایندگان مجلس به آقای دکتر فرجی دانا باشیم و درخواست ما این است که مبادا در پی این استیضاح سخنان کسانی چون معاون پارلمانی ریاست جمهوری مبنی بر “عدم تغییر روند وزارت علوم حتی پس از استیضاح” محقق شود. باید به نحوی عمل شود که فردی ولایت‌مدار و انقلابی بر صندلی وزارت علوم بنشیند که به رشد علمی کشور اهمیت داده و قصد تبدیل دانشگاه به خانه احزاب را در سر نداشته باشد.

والسّلام علیکم و رحمه‌الله و برکاته

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان سیستان و بلوچستان

بسیج دانشجویی دانشگاه سیستان و بلوچستان

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان

جامعه اسلامی دانشگاه سیستان و بلوچستان

کانون فرهنگی و اجتماعی (کفا) دانشگاه سیستان و بلوچستان

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد زاهدان

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زاهدان

بسیج دانشجویی دانشگاه زابل

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه زابل

جامعه اسلامی دانشگاه زابل

جنبش عدالت خواه دانشجویی دانشگاه زابل

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زابل

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد زابل

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زابل

بسیج دانشجویی دانشگاه ولایت ایرانشهر

بسیج دانشجویی دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد خاش

بسیج دانشجویی دانشگاه هاتف

بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مطهری (فرهنگیان) زاهدان

بسیج دانشجویی دانشگاه عالی شهید مطهری زاهدان

انتهای پیام/ 7250
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۸۳۷۷


ارسال
وحید
۱۳۹۳/۰۵/۲۷ ۱۴:۰۷
انشاالله بیرونش می کنن
انسان های بی هدف و بی بصیرت لیاقت کار کردن تو این مملکت را ندارن
 
دیلان
۱۳۹۳/۰۵/۲۸ ۱۱:۱۳
این مجلس آدم بردبخور را تاب نمیاره .